پیش بینی یورو – بازگشت یورو/دلار به دلیل اینکه پشتیبانی Trendline در Bay نگه داشته می شود. حالا چی؟


چشم انداز یورو/دلار آمریکا:

  • یورو در برابر دلار تقویت می شود زیرا داده های اقتصادی ناامید کننده ایالات متحده فشار نزولی بر بازده خزانه داری وارد می کند
  • تفسیر هاوکی از مقامات بانک مرکزی اروپا نیز از پول رایج حمایت می کند
  • از نقطه نظر فنی، یورو/دلار آمریکا در یک خط روند کلیدی با حمایت مواجه شده است و راه را برای آن هموار می کند قیمت تا سفر خود را بالاتر از سر بگیرند

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: EUR/USD بدون تغییر پس از دقیقه ECB، تقویم داده های سنگین هفته آینده

EUR/USD روز پنجشنبه پس از یک عملکرد ضعیف در جلسه قبل، بازگشت، اما در بحبوحه جو محتاطانه بازار، رشدها محدود شد. در معاملات بعدازظهر در نیویورک، یورو با 0.15 درصد افزایش به 1.0970 در شرایطی که بازدهی خزانه‌داری آمریکا به دنبال ارقام ناامیدکننده اقتصادی ایالات متحده کاهش یافته بود، نسبت به دلار آمریکا پیشی گرفت.

پیش از این، داده‌های منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که برای بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند در هفته منتهی به 15 آوریل به 245000 نفر افزایش یافت، در مقابل 240000 پیش‌بینی‌شده، و به 1.87 میلیون نفر رسید که بالاترین سطح از نوامبر 2021 است. ، نشانه آن است که افراد به دلیل کندی استخدام، در تلاش برای یافتن سریع کار جدید هستند.

فروش خانه های موجود در ماه مارس نیز انتظارات را نادیده گرفت و به 4.44 میلیون رسید، در حالی که برآورد 4.5 میلیونی بود. در مجموع، دو گزارش امروز حاکی از آن است که اقتصاد تحت فشار چرخه کوهنوردی تهاجمی فدرال رزرو در حال خم شدن است و می تواند به سمت رکود پیش رود – وضعیتی که می تواند به سیاست گذاران پوششی بدهد تا کمپین انقباضی خود را در کوتاه مدت متوقف کنند.

در جای دیگر، اظهارنظرهای تندروانه بانک مرکزی اروپا حمایت بیشتری از یورو نیز اضافه کرد و رئیس جمهور لاگارد نشان داد که مقام پولی «هنوز راه زیادی در پیش دارد» تا تورم را به هدف 2.0 درصد برگرداند. این اظهارات در کنار اظهارات سایر مقامات در روزهای اخیر، نشان از ادامه افزایش هزینه های استقراض بانک مرکزی در جلسات آتی دارد.

با توجه به اینکه بانک مرکزی اروپا چند بار دیگر در طول تابستان نرخ‌ها را افزایش داده است، در حالی که FOMC در حالت تعلیق قرار دارد، امکان افزایش بیشتر یورو/دلار آمریکا وجود دارد. با این حال، سناریوی صعودی یورو منوط به ثابت ماندن احساسات است، در غیر این صورت چشم‌انداز خوش‌خیم آن می‌تواند به سرعت تغییر کند، و دلار آمریکا در موقعیت بهتری برای عملکرد بهتر در محیط‌های پر ریسک قرار گیرد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -7٪ 1% -2٪
هفتگی 45% -21٪ -3٪

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD توانسته است از حمایت خط روند 1.0935 خارج شود، در حالی که گاوها فعلاً کنترل کشتی را از خرس ها گرفته اند، اگرچه به نظر می رسد که اعتقاد صعودی پس از رالی قوی در چهار هفته گذشته ضعیف شده است. این می‌تواند راه را برای دوره‌ای از تثبیت و بازه معاملاتی قبل از صعود بعدی باز کند.

از نظر سطوح فنی کلیدی برای تماشا، پشتیبانی اولیه در 1.0935 و پس از آن 1.0875 باقی می ماند. زیر آن، ناحیه بعدی که باید روی آن تمرکز کرد، در مرز روانی 1.0800 قرار دارد. با نگاهی بالاتر، اولین مقاومتی که باید در نظر گرفته شود، در اوج های سال 2023 نزدیک به 1.1075 و پس از آن 1.1170 ظاهر می شود.

نمودار فنی EUR/USD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع