پیش بینی قیمت XAU/USD: طلا به دنبال کاتالیزور اساسی است


چشم انداز طلا و تجزیه و تحلیل

  • محو شدن داده های اقتصادی آمریکا حامی قیمت طلا.
  • داده های مجوز ساختمان ایالات متحده تخمین ها را نادیده می گیرد.
  • طلا به سمت دستگیره مقاومت 2000 دلاری نگاه می کند.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی XAU/USD

قیمت طلا در این چهارشنبه پس از افزایش روز گذشته نسبتاً کاهش یافته است زیرا بازارها در مورد تضعیف داده های اقتصادی ایالات متحده در این هفته به شکل خرده فروشی و مجوزهای ساختمانی فکر می کنند (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید). درخواست های وام مسکن با کاهش ارقام اخیر به دلیل سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو، شیب فعلی را تکمیل کرد.

تقویم اقتصادی طلایی (GMT +02:00)

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

این امر احتمال افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در هفته آینده را زیر سوال می برد. در حال حاضر، بازار پول طرفدار الف 25bps پیاده روی با 96% احتمال (به جدول زیر مراجعه کنید) اما ممکن است با توجه به داده های اخیر به سمت تقسیم 50/50 نزدیک شود. با وجود هیچ داده اقتصادی اضافی برای امروز، ممکن است حرکات محدود بیشتری مشهود باشد.

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image2.png

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه قیمت طلا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام قیمت XAU/USD به دنبال افزایش به سمت قیمت است 1986.00 در اواسط ماه مه به سمت بالا حرکت کنید. قیمت ها بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه (زرد) هستند و به نفع حرکت صعودی کوتاه مدت هستند. شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطوح بیش از حد خرید نزدیک می شود، بنابراین هنوز جا برای صعود بیشتر وجود دارد، اما معامله گران باید نسبت به علامت روانی 2000.00 محتاط باشند.

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی:

  • میانگین متحرک 1950.00/50 روزه

احساس مشتری IG: صعودی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر مشخص هستند بلند روی طلا، با 62% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک موقعیت صعودی کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع