پیشنهاد ZAR برای تورم ثابت و دلار ضعیف تر


تجزیه و تحلیل رند و نکات صحبت

  • آیا SARB مجبور به افزایش نرخ دیگر خواهد شد؟
  • مسیر فدرال رزرو برای SARB و ZAR بسیار مهم خواهد بود.
  • مشکلات اقتصادی محلی پایدار است.
  • عدم قطعیت نشان دهنده محدوده کوتاه مدت ZAR است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی USD/ZAR

راند آفریقای جنوبی بر اساس شتاب خود از جلسه معاملات آسیایی و به دنبال ضربان تورم محلی دیروز، رشد کرد. داده های مجوز ساختمان آفریقای جنوبی برای ماه فوریه به مثبت ZAR افزوده شد 8.6٪ سالانه (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید). بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) اکنون وظیفه دشواری بر عهده دارد زیرا فشارهای تورمی علیرغم سیاست های پولی تهاجمی کاهش نمی یابد. متأسفانه برای کشور بازار نوظهور، اقتصاد نمی تواند در برابر انقباضات پایدار مقاومت کند که از دیدگاه بانک مرکزی سؤالات بیشتری به جای پاسخ می دهد. همانطور که گفته شد، اکنون که فدرال رزرو می تواند در جلسات بعدی (یا شاید جلسه بعدی) به اوج نرخ خود برسد، این امر به SARB اجازه می دهد تا در حفظ نرخ ها در سطح فعلی خود آزادی عمل داشته باشد.

بعداً امروز، داده های بیکاری و صحبت های فدرال رزرو از نقطه نظر ایالات متحده بر تقویم اقتصادی تسلط خواهند داشت و می توانند مقداری نوسانات ارزی را به این جفت ارز اضافه کنند. اگر سخنرانان فدرال رزرو به مسیر جنگ طلبانه اخیر خود ادامه دهند، ممکن است مقداری حمایت از گاوهای USD/ZAR و بالعکس وجود داشته باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

برخی از صادرات کالاهای کلیدی آفریقای جنوبی نیز امروز با افزایش روبرو شده اند، از جمله طلا و سنگ آهن که حمایت بیشتری از ارز محلی می کنند. مهم است که بی‌ثباتی سیاسی مداوم و خاموشی‌های ناگهانی را که مانع کسب‌وکارهای محلی می‌شود، حفظ کنم. با بالا ماندن شدت خاموشی (با امکان وخامت بیشتر)، روند صعودی ممکن است محدود شود.

تقویم اقتصادی USD/ZAR

image1.pngimage2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نمودار روزانه USD/ZAR

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام روزانه قیمت USD/ZAR نشان می‌دهد که یک الگوی مثلث در حال توسعه را نشان می‌دهد که هر چه بیشتر به راس خود نزدیک‌تر می‌شود. یک آزمایش مجدد از 18.0000 کنترل روانی ممکن است در حال انجام باشد، اما شاخص قدرت نسبی (RSI) در این مرحله هیچ ترجیحی به گاو نر یا خرس نشان نمی دهد. این می تواند پیش بینی یک کاتالیزور اساسی برای ارائه برخی سوگیری جهت کوتاه مدت باشد.

سطوح مقاومت:

  • 18.5000
  • 18.2500
  • MA 50 روزه (زرد)

سطوح پشتیبانی:

  • 18.0000/ حمایت میان مدت
  • 17.7000

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع