پیشنهاد GBP/USD در FOMC Outlook، EUR/GBP چشم انداز بانک مرکزی اروپا


GBP/USD و EUR/GBP قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • افزایش ملایم نرخ بهره فدرال رزرو به کابل اجازه می دهد تا بالاتر رود.
  • همه گزینه ها برای بانک مرکزی اروپا در اواخر امروز باز است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: هفته پیش رو پوند بریتانیا: پوند/دلار و یورو/ پوند با موسیقی های مختلف می رقصند

بانک مرکزی ایالات متحده دیروز وجوه فدرال رزرو را به 5.25 درصد افزایش داد، که بالاترین سطح از سپتامبر 2007 است، اما تغییر در زبان پس از تصمیم گیری نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است افزایش بیشتر در نرخ استقراض را متوقف کند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بیانیه موجود مبنی بر اینکه «برخی تحکیم بیشتر سیاست ممکن است مناسب باشد» که در سال گذشته دیده شده بود را با یک امر بدتر عوض کرد.

کمیته برای تعیین میزانی که ممکن است تثبیت سیاست اضافی برای بازگرداندن تورم به 2 درصد در طول زمان مناسب باشد، تشدید انباشته سیاست پولی، تأخیرهایی که سیاست پولی بر فعالیت اقتصادی و تورم تأثیر می‌گذارد، و اقتصاد و تحولات مالی.

بیانیه مطبوعاتی FOMC

در حالی که رئیس پاول هرگز صراحتاً نمی‌گفت که بانک مرکزی در حالت تعلیق قرار دارد و خود را به گوشه‌ای می‌کشاند، تغییر لحن او نشان داد که مکث محتمل‌ترین اقدام است. و بازارها در حال حاضر در دو جلسه بعدی FOMC قبل از شروع یک سری کاهش نرخ، قیمت گذاری را متوقف کرده اند.

image1.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله GBP/USD

ضعف دلار آمریکا پس از FOMC به GBP/USD کمک کرد تا به بالاترین حد یک سال اخیر یعنی 1.2590 برسد، که تقریباً هشت رقم بزرگ از نوسان پایین 8 مارس است. تنظیم نمودار با ارائه هر سه میانگین متحرک، به ویژه dma 20، مثبت باقی می‌ماند و بالاترین t 1.2667 اواخر ماه مه 2022 را هدف بعدی قرار می‌دهد. کابل همچنین در حال چاپ یک سری کوتاه مدت از پایین ترین سطح است که باید به عنوان پشتیبانی عمل کند. معامله گران باید از تصمیم بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ امروز آگاه باشند – یک چشم انداز تندرو ممکن است دلار آمریکا را بیشتر تضعیف کند – در حالی که گزارش مشاغل ایالات متحده (NFP) روز جمعه همیشه قادر به حرکت دلار است.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 4 مه 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

سیاست پولی امروز بانک مرکزی اروپا، محرک حرکت بعدی در EUR/GBP خواهد بود. اجماع بازار برای افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره است، اگرچه افزایش نیم واحدی همچنان یک احتمال باقی مانده است. باز هم کنفرانس مطبوعاتی پس از تصمیم گیری نقطه کانونی اصلی خواهد بود. امکان افزایش 25 جفت بر ثانیه یا کوهنوردی 50 جفت باز وجود دارد و زبان رئیس جمهور لاگارد به دقت تجزیه خواهد شد. قیمت گذاری فعلی بازار برای بانک مرکزی اروپا است که نرخ های بهره را در مجموع کمی کمتر از 70 واحد پایه افزایش دهد که شامل هر حرکتی در جلسه امروز می شود.

EUR/GBP همچنان در نوسانات کم، محدوده دو ماهه از 0.8721 تا 0.8925 محدود است. همچنین میانگین متحرک 200 روزه، که در حال حاضر روی 0.8727 است، حمایت می‌شود، در حالی که میانگین‌های متحرک با تاریخ کوتاه و متوسط ​​پیام متفاوتی را ارائه می‌دهند.

نمودار قیمت روزانه EUR/GBP – 4 مه 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView

نظر شما در مورد پوند/دلار آمریکا و EUR/GBP – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع