پیشرفت ذخیره سازی اتحادیه اروپا، توافق آب و هوای گرم به قیمت های ایالات متحده و اتحادیه اروپا ضربه می زند


گاز طبیعی، سقف قیمت اتحادیه اروپا، آب و هوای گرم، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • قیمت گاز طبیعی در آمریکا و اروپا روز دوشنبه کاهش یافت
  • دماهای گرم و سطح موجودی پیش از برنامه، نگرانی ها را پیش از زمستان کاهش می دهد
  • چشم‌انداز فنی روز دوشنبه با کاهش قیمت‌ها دچار افت شد

توصیه شده توسط توماس وست واتر

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

قیمت گاز طبیعی در اروپا و ایالات متحده در روز دوشنبه به شدت کاهش یافت و به کاهش نگرانی ها در مورد این کالا در ماه های زمستان کمک کرد. پس‌زمینه‌ای متشکل از هوای گرم‌تر از حد معمول و انباشته‌های موجودی پیش از برنامه در ایالات متحده و اتحادیه اروپا به کاهش فشار سفته‌بازی روی کالا در یک زمان بحرانی کمک کرده است.

بر اساس پیش‌نویس پیشنهادی گزارش‌شده توسط رویترز، به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا آماده است تا سقف قیمتی «پویا» برای LNG را پیش ببرد. آژانس همکاری تنظیم کننده های انرژی (ACER) وظیفه اجرای سقف قیمت را بر عهده خواهد داشت. دستور ACER قیمت ها را در تسهیلات انتقال عنوان هلند (TFF) – نقطه قیمت گذاری مجازی گاز طبیعی اتحادیه اروپا – هدف قرار می دهد. اثربخشی دقیق سقف قیمت همچنان مورد بحث است، اما در حال حاضر، به نظر می رسد بازار آن را به عنوان یک توسعه قیمت نزولی می بیند.

با این حال، دولت های اتحادیه اروپا باید در مورد این اقدام به توافقی برسند که ممکن است آلمان با آن مخالفت کند. در همین حال، بلوک پیشرفتی بهتر از حد انتظار در افزایش موجودی خود داشته است، با داده‌های AGSI-GIE که نشان می‌دهد سطح ذخیره‌سازی اتحادیه اروپا از 15 اکتبر به بالای 92 درصد رسیده است. تا کنون، اکتبر ماه ملایمی بوده است. دما در سراسر اروپا – یک پیشرفت خوشایند برای وضعیت انرژی. اگر آب و هوا معتدل بماند، حتی اگر اتحادیه اروپا در اجرای تدابیر سقف قیمت دچار مشکل شود، باید قیمت ها را پایین نگه دارد.

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

قیمت های ایالات متحده در میان دماهای ملایم در حال کاهش است. چشم انداز دمای هوای 8 تا 14 روزه سازمان ملی هواشناسی، احتمال بالایی را برای دمای بالاتر از حد متوسط ​​در سراسر نیمه شرقی ایالات متحده نشان می دهد. این باید تقاضای گاز را کاهش دهد. علاوه بر این، NWS شاهد بارش بیش از حد نرمال در غرب ایالات متحده است که می تواند عرضه برق آبی را تقویت کند.

توضیحات نقشه به طور خودکار تولید شد

منبع: cpc.ncep.noaa.gov

یکی دیگر از پیشرفت های قابل توجه بازار مربوط به آفریقا است، جایی که نیجریه LNG Ltd یک فورس ماژور را به دلیل سیل در تاسیسات LNG جزیره Bonny خود اعلام کرد. این شرکت سالانه بیش از 20 میلیون تن گاز طبیعی مایع (LNG) تهیه می کند. با این حال، میزان اختلال ناشی از فورس ماژور هنوز به طور کامل مشخص نشده است، اگرچه این شرکت گفت که در حال تلاش برای محدود کردن اختلالات عملیاتی است. به نظر می‌رسد بازار بی‌قرار است، اما اگر احتمال قطعی طولانی‌مدت افزایش یابد، ممکن است یک قطع طولانی‌مدت باعث افزایش قیمت‌ها شود.

توصیه شده توسط توماس وست واتر

ویژگی های معامله گران موفق

چشم انداز فنی گاز طبیعی

قیمت گاز طبیعی روز دوشنبه از چندین مانع فنی کلیدی شکست و وضعیت فنی گاز طبیعی را به میزان قابل توجهی تضعیف کرد و ضررهای بیشتر را تهدید کرد. اقدام قیمت روز دوشنبه پس از افت روزانه 7.04 درصدی که به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) و یک خط روند از دسامبر 2021 رسید، شکاف باز باقی گذاشت. در همین حال، MACD نزدیک به ضعیف‌ترین سطوح از اوایل جولای تا کنون پایین‌تر را دنبال می‌کند. ممکن است یک حرکت پایین تر به دنبال داشته باشد، با فیبوناچی 78.6٪ و سطح 5 روانی به عنوان اهداف ممکن.

نمودار روزانه گاز طبیعی

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع