پوند/دلار آمریکا با افزایش نرخ تورم در بریتانیا از 10 درصد افت کرد


نکات کلیدی CPI انگلستان:

  • CPI انگلستان 10.1% سالانه افزایش یافت، از 9.9% در ماه اوت.
  • بیشترین سهم در افزایش قیمت مواد غذایی (14.8 درصد در مقابل 13.4 درصد در ماه اوت)، یعنی روغن ها، چربی ها و محصولات لبنی بوده است.
  • نرخ اصلی سالانه به رکورد 6.5% در مقابل 6.4% مورد انتظار افزایش یافت.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

تورم بریتانیا در ماه سپتامبر شتاب گرفت و بالاتر از برآوردها بود و با بالاترین رقم 40 سال اخیر در جولای مطابقت داشت. نرخ اصلی تورم به رکورد 6.5 درصد رسید در حالی که قیمت مصرف کننده 0.5 درصد به صورت ماهانه افزایش یافت. این افزایش مجدد تورم پس از مهلت ماه‌های گذشته، چالش‌های پیش روی اقتصاد بریتانیا و بانک مرکزی انگلیس را در ماه‌های زمستان برجسته می‌کند.

رابط کاربری گرافیکی، متن، برنامه، ایمیل توضیحات به طور خودکار تولید می شود

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

اعلامیه های جرمی هانت، صدراعظم بریتانیا در این هفته، اکثریت پیشنهادهای کوچک بودجه نخست وزیر تراس را معکوس کرد. هدف بازگرداندن اعتماد و آرامش به بازارها پس از فروش شدید در پوند و همچنین افزایش بازده طلایی است. مهم‌ترین اعلامیه در قالب بسته حمایتی انرژی دولت صورت گرفت که برای دو سال آینده قبض سالانه انرژی خانوار را به 2500 پوند محدود می‌کرد. صدراعظم اعلام کرد که این تنها تا ماه آوریل ادامه خواهد داشت و پس از آن هدفمندتر خواهد بود. انتظار می رود حذف این بسته حمایتی به طور یکسان بر مصرف کنندگان و مشاغل تاثیر بگذارد و نتیجه آن احتمالاً افزایش تورم باشد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

نکته مثبت این است که اعلامیه های اخیر صدراعظم باید نیاز به افزایش 100 واحدی بانک انگلستان (BoE) در نوامبر را کاهش دهد. بازارها در حال حاضر با احتمال 66 درصد افزایش نرخ بهره 100 واحدی قیمت گذاری می کنند که قبل از چرخش مالی به 100 درصد نزدیک تر بود. با توجه به تاثیر افزایش نرخ ها بر بازار مسکن و به طور کلی هزینه های زندگی، افزایش 75 واحدی می تواند حرکت هوشمندانه ای از سوی BoE باشد. بانک مرکزی انگلیس هنوز با کار سختی روبروست که باید در نشست نوامبر خود در مورد آن فکر کرد.

واکنش بازار

نمودار روزانه GBPUSD

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه یک سنبله 30 پیپ کمتر برای GBPUSD بود. ما از هفته گذشته قبل از اینکه دیروز مقداری مقاومت در اطراف سطح 1.1400 پیدا کنیم، رالی قدرتمندی داشته ایم و عملکرد قیمت حاکی از عقب نشینی عمیق تر است.

تصویر بزرگتر همچنان به نفع خرس ها است زیرا مقاومت در اطراف سطح روانی 1.1500 و همچنین 1.17500 قرار دارد در حالی که ادامه چرخه صعود فدرال رزرو ایالات متحده باید شاهد قیمت های پایین تر برای این جفت باشد. صعودهای صعودی ممکن است به خرس ها فرصتی برای موقعیت بلندمدت بهتر بدهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

سطوح کلیدی روزانه ارزش تماشا را دارد:

مناطق پشتیبانی

مناطق مقاومت
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 3% 2% 3%
هفتگی -2٪ 9% 2%

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع