پس از تقویت هاوک فدرال رزرو، دلار آمریکا مقداری کاهش یافت. آیا روند DXY بالاتر خواهد رفت؟


دلار آمریکا، DXY، USD، GBP/USD، فدرال رزرو، نفت خام، اوپک پلاس، طلا، – نکات صحبت

  • دلار آمریکا امروز پس از رشدهای قوی یک شبه اندکی کاهش یافت
  • سهام APAC مخلوط شد در حالی که کالاها با دلار ضعیف تر افزایش یافتند
  • به نظر می رسد تعدادی از سخنرانان فدرال رزرو در اواخر امروز، شاهین را برانگیخته کنند

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

دلار آمریکا در جلسه امروز آسیا پس از افزایش شدید پس از سخنان سخنرانان فدرال رزرو که برنامه افزایش نرخ بهره را بیان کردند، کاهش یافت.

GBP/USD حتی با وجود اینکه آژانس رتبه بندی Fitch زنگ خطر را به صدا درآورد و چشم انداز بریتانیا را به منفی کاهش داد، توانست یک صعود کوچک را تجربه کند.

در اوایل این هفته، بازار امیدهایی را برای پایان دادن به موضع انقباض فدرال رزرو ایجاد کرده بود. آنها توسط چندین سخنران فدرال رزرو، به ویژه مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، مورد انتقاد قرار گرفته اند.

او در چند روز گذشته مشغول بود تا مطمئن شود که بازار برای افزایش بزرگ دیگری در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در اوایل نوامبر آماده است.

او تا کنون در این هفته از تورم به عنوان «خورنده»، «سمی» و «مشکل‌آمیز» یاد کرده است و دردی که از مردم می‌شنود در سمت تورم است، نه در جبهه شغل.

بازار با افزایش 75 واحدی قیمت گذاری شده است و بازدهی خزانه 1 ساله دوباره به 4.20 درصد نزدیک می شود.

کاهش تولید نفت اوپک پلاس به میزان 2 میلیون بشکه در روز توسط بازار با قرارداد آتی WTI نزدیک به 89 دلار آمریکا هضم شد در حالی که قرارداد برنت در زمان چاپ حدود 93.50 دلار بود.

طلا اندکی افزایش یافت و بالای 1720 دلار در هر اونس معامله شد. پس از بسته شدن وال استریت با اندکی کاهش، سهام APAC مخلوط شدند. ژاپن صعودی بود، هنگ کنگ سقوط کرد و استرالیا صاف بود در حالی که چین هنوز در تعطیلات است.

معاملات آتی به سمت یک روز مثبت برای شاخص های سهام اروپا و آمریکا اشاره می کند. صورتجلسه ECB از گردهمایی ماه سپتامبر آنها بعدا منتشر خواهد شد و ایالات متحده برخی از داده های مشاغل را مشاهده خواهد کرد. امروزه نیز تعدادی از بلندگوهای فدرال رزرو از سیم ها عبور می کنند.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله GBP/USD

تحلیل تکنیکال شاخص USD (DXY).

دلار آمریکا علیرغم عقب نشینی اخیر در یک کانال روند صعودی باقی می ماند.

در حالی که زیر میانگین متحرک ساده 10 روزه (SMA) است، بالاتر از میانگین متحرک 55 و 100 روزه باقی می ماند که ممکن است نشان دهد حرکت صعودی اساسی ممکن است بیشتر تکامل یابد در حالی که حرکت کوتاه مدت ممکن است متوقف شود.

پشتیبانی ممکن است در پایین ترین سطح اخیر 110.05 یا نقطه شکست 109.30 باشد. در سمت بالا، مقاومت در قله قبلی 114.78 یا در SMA 10 روزه است که در حال حاضر در 112.19 تشریح می شود.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع