همزمان با افزایش ارزش دلار، نفت خام به حزب می پیوندد. WTI بالاتر؟


نفت خام، برنت، WTI، دلار آمریکا، CPI ایالات متحده، فدرال رزرو، EIA، API، عقب ماندگی، OVX – نکات صحبت

  • نفت خام به بهبودی خود ادامه می دهد، این بار در پشت یک ضعیف تر دلار آمریکا
  • تورم فشارها مجدداً در ماه ژوئن کاهش یافت و منجر به گمانه زنی ها مبنی بر تغییر رویکرد فدرال رزرو شد
  • اگر در سیاست شیب وجود داشته باشد، آیا WTI دوباره افزایش می یابد؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

نفت خام یک شبه به بالاترین حد خود در 10 هفته گذشته جهش کرد، زیرا دلار آمریکا پس از یک تورم ملایم در ایالات متحده به شدت سقوط کرد. قرارداد آتی برنت تا 80.55 دلار بشکه معامله شد در حالی که قرارداد WTI به 76.15 دلار رسید.

«دلار بزرگ» جلسه آمریکای شمالی را در برابر همه ارزها به استثنای تعداد انگشت شماری از جفت‌های بازارهای نوظهور کاهش داد. کل مجتمع کالایی نیز منتفع شد.

شاخص CPI سرفصل ماه به ماه ژوئن 0.2% به جای 0.3% پیش بینی شده بود و در مقابل 0.1% قبلاً رقم سال به سال 3.0% را نشان می داد، اندکی کمتر از پیش بینی های 3.1% و 4.0% قبل.

با نگاهی به CPI اصلی، آن نیز کمتر از برآوردها بود. قرائت ماه به ماه ژوئن 0.2 درصد بود، کمتر از پیش بینی های قبلی 0.3 درصد و 0.4 درصد. سال به سال 4.8 درصد، کمتر از 5.0 درصد پیش بینی شده و 5.3 درصد قبل بود.

کاهش فشارهای قیمتی باعث کاهش بازدهی خزانه داری در تمام دوره ها، به ویژه در بخش 2 تا 10 ساله منحنی شد.

بازار نرخ بهره این داده ها را به گونه ای تفسیر کرد که به فدرال رزرو اجازه می دهد در سال 2024 سیاست های پولی کمتری را محدود کند. با نگاهی به شاخص DXY، دلار آمریکا اکنون به سطح قبل از شروع افزایش نرخ های فدرال رزرو در می 2022 بازگشته است.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه تجارت نفت

شاید مانع از افزایش قیمت نفت خام، داده های موجودی بود. آژانس اطلاعات انرژی (EIA) یک شبه فاش کرد که ذخایر آمریکا در هفته منتهی به 7 ژوئیه 5.946 میلیون بشکه افزایش یافته است. این به طور قابل توجهی بزرگتر از افزایش 0.483 میلیون بشکه ای بود که پیش بینی می شد.

ارقام EIA مشابه گزارش روز گذشته موسسه نفت آمریکا (API) است که نشان می‌دهد در همان هفته 3.026 میلیون بشکه افزایش یافته است. این افزایش در هفته قبل، 4.382 میلیون بشکه کاهش یافت.

شاید حمایت از طلای سیاه تفاوت قیمت بین قرارداد آتی 2 WTI جلویی باشد. به سمت پسرفت حرکت کرده است، یعنی زمانی که اولین قرارداد در حال معامله با حق بیمه نسبت به قراردادی است که بعد از آن سررسید می شود. این به طور بالقوه نشان می دهد که خریداران مایل به پرداخت بیشتر برای تحویل فوری هستند.

در عین حال، نوسانات نفتی که با شاخص OVX اندازه گیری می شود، کماکان باقی می ماند و ممکن است نشان دهد که بازار نفت نسبت به اقدام اخیر قیمت آشفته نیست.

با نگاه به آینده، پکن به سمت اقداماتی برای احیای مجدد اقتصاد چین متمایل شده است و اگر سیاست های محرک قابل توجهی اعلام شود، ممکن است از نفت حمایت کند.

نفت خام WTI، عقب ماندگی/کنتانگو، نوسانات (OVX)

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع