هشدارهای بازگشت دلار استرالیا با کاهش AUD/USD به دلیل داده های ناامیدکننده چینی افزایش یافت


دلار استرالیا، AUD/USD، داده های چین، افزایش گوه – بازار آسیا و اقیانوسیه باز است

  • دلار استرالیا بر اساس داده های ناامید کننده چین سقوط کرد
  • کندی چین عواقب منفی برای استرالیا دارد
  • هشدارهای برگشت نزولی AUD/USD همچنان در حال رشد است

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

نحوه معامله AUD/USD

دلار استرالیا در پی دور ناامیدکننده ارقام کلیدی اقتصادی چین اندکی کاهش یافت. تولید صنعتی تنها 2.2 درصد سالانه در نوامبر در مقابل 3.5 درصد تخمین زده شد. این نشان دهنده کاهش 5.0 درصدی در ماه اکتبر است.

در همین حال، فروش خرده‌فروشی در مدت مشابه سالانه 5.9 درصد کاهش یافت که بسیار بدتر از اجماع -4.0 درصد بود. این همچنین نشان دهنده شتابی از رکود -0.5 درصد در اکتبر است. این در حالی است که نرخ بیکاری مورد بررسی به 5.7 درصد در مقابل برآورد 5.6 درصد رسیده است که از 5.5 درصد قبل افزایش یافته است.

چین بزرگترین شریک تجاری استرالیا است. به این ترتیب، نتایج اقتصادی در اولی اغلب حاکی از تأثیرات ضربه‌ای برای دومی است. در این مورد، کندی چین می‌تواند به تولید استرالیا آسیب برساند و شاید بانک مرکزی استرالیا را ترغیب کند تا مسیر سیاست خود را اصلاح کند.

علاوه بر این، چین یک اقتصاد رو به بیرون است که به دلیل کندی رشد جهانی که توسط سریع‌ترین انقباض بانک‌های مرکزی در دهه‌های اخیر آغاز شده، آسیب‌پذیر باقی می‌ماند. این ممکن است برخی از افزایش های پیش بینی شده برای کاهش محدودیت های کووید در هفته های اخیر را جبران کند.

اکنون، دلار استرالیا وابسته به احساسات در انتظار اعلام نرخ بهره بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان در دسامبر است. همه نگاه‌ها به رویکرد بانک مرکزی اروپا برای انقباضات کمی و به‌روزرسانی‌های اقتصادی از BoE است. خطر نوسانات پس از فدرال رزرو هنوز به پایان نرسیده است.

واکنش بازار AUD/USD به داده های چین

واکنش بازار AUD/USD به داده های چین

نمودار ایجاد شده در TradingView

تحلیل فنی دلار استرالیا

در نمودار روزانه، به نظر می رسد دلار استرالیا در قالب نمودار نزولی Rising Wedge معامله می شود. از آنجایی که قیمت ها در محدوده الگو باقی می مانند، ممکن است روند صعودی باقی بماند. اما، یک شکست نزولی خطری را برای از سرگیری روند نزولی گسترده تر از اوایل سال جاری باز می کند. در همین حال، واگرایی RSI منفی نشان می دهد که حرکت صعودی در حال محو شدن است. که گاهی اوقات می تواند قبل از یک پیچ پایین تر باشد. این در حالی است که میانگین متحرک ساده 200 روزه به عنوان مقاومت کلیدی در بازی باقی می ماند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع