نوسانات کاهش یافته و پتانسیل محدوده برجسته حرکت


تجزیه و تحلیل DAX (آلمان 40).

  • بررسی وام های بانکی بانک مرکزی اروپا نشانه هایی از نگرانی را در بازار اعتبار نشان می دهد
  • سطوح فنی DAX مورد علاقه – قیمت ها همچنان بالا هستند اما نوسانات و حرکت رو به کاهش نشان دهنده تمایل به معاملات جانبی در آینده است.
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

آنچه را که تحلیلگران ما در Q2 پیش بینی می کنند، بیابید

نظرسنجی وام دهی بانک ECB نشانه هایی از نگرانی را در بازار اعتبار نشان می دهد

پیش از تصمیم بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ بهره در هفته گذشته، داده های اعتباری به روز شده نه تنها کاهش استانداردهای اعتباری عمومی را نشان می دهد، بلکه و احتمالاً بدتر از آن، کاهش قابل توجهی در تقاضا برای اعتبار را نشان می دهد.

از زمان بی‌ثباتی بانکی در ماه مارس که در اوایل ماه مه دوباره ظاهر شد، شرایط اعتباری سخت‌تر در نظر گرفته شد. با این حال، کاهش شدید تقاضا برای اعتبار، بینش نگران‌کننده‌ای را در مورد تمایل بازار به اعتبار با چنین نرخ‌های بهره بالا ارائه می‌دهد. اگر کسب‌وکارها از اعتبار دوری کنند، می‌تواند بر سرمایه‌گذاری، مخارج سرمایه و فعالیت‌های اقتصادی کلی تأثیر بگذارد. اگر بازارهای اعتباری در حال کاهش باشند، این ممکن است روی DAX در چنین سطوح بالا تاثیر بگذارد.

نظرسنجی وام دهی بانک ECB که کاهش تقاضا را نشان می دهد

image1.png

منبع: ECB، تهیه شده توسط ریچارد اسنو

تجزیه و تحلیل فنی DAX – سطوح کلیدی برای تماشا

نمودار روزانه DAX نشان می‌دهد که قیمت‌ها تلاش می‌کنند تا سطح 16012 را مجدداً آزمایش کنند، قبل از اینکه در مدت دو روز کاهش نوسانات، کمی پایین‌تر شوند. در واقع، شاخص ATR کاهش شدید نوسانات را از زمان سقوط بانکی در ماه مارس نشان می‌دهد و چنین محیطی برای شکست‌ها مساعد نیست.

با توجه به تمایل به دامنه معاملات از اینجا، مقاومت در 16,012 با حمایت 15,660 باقی می ماند.

نمودار روزانه DAX

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار هفتگی DAX نشان می‌دهد که شاخص در کانال صعودی بلندمدت باقی می‌ماند و از 15.660 فراتر رفته است – سطح بعدی اهمیتی که در صورت ادامه روند صعودی روی کارت‌ها باید حفظ شود.

نمودار هفتگی DAX

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

معامله‌گران خرده‌فروشی IG، موقعیت‌یابی غافلگیرکننده را کاهش می‌دهند

image4.png

آلمان 40:داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 21.81 درصد معامله‌گران دارای معاملات خالص هستند با نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 3.59 به 1.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله گران به طور خالص کوتاه هستند نشان می دهد که قیمت آلمان 40 ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

تعداد معامله گران خالص خرید و فروش نسبت به دیروز 39.12 درصد و نسبت به هفته گذشته 4.98 درصد افزایش داشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش نسبت به دیروز 7.07 درصد و نسبت به هفته گذشته 3.98 درصد افزایش داشته است.

با این حال، معامله‌گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته، کوتاه‌تر هستند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت آلمان 40 ممکن است به زودی کاهش یابد، علیرغم این واقعیت که معامله گران همچنان کوتاه مدت هستند.

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع