نفت خام با کاهش چشم اندازهای رشد فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا. برای WTI کجا؟


نفت خام، سقف قیمت، دلار آمریکا، فدرال رزرو، ECB، Bundesbank، Nagel، EUR/JPY – نکات صحبت

  • خام oقیمت ها با ایجاد بادهای مخالف برای رشد جهانی، کاهش یافت
  • EUR/JPY در اعتراض به پیوستن بانک مرکزی اروپا به موضع فدرال رزرو برای افزایش قیمت های بزرگ افزایش یافت.
  • همه چشم ها در روز سه‌شنبه در شاخص شاخص قیمت مصرف‌کننده قرار دارند.دبلیوبیمار به WTI کمک می کند یا مانع آن می شود?

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پس از اینکه به نظر می رسد طرح سقف قیمتی ایالات متحده در حال انجام است و نگرانی ها در مورد چشم انداز رشد جهانی در بحبوحه افزایش نرخ ها همچنان ادامه دارد، نفت خام در روز دوشنبه کاهش یافت.

وزارت خزانه داری ایالات متحده دستورالعمل های شاخصی در مورد نحوه عملکرد سقف پیشنهادی در روز جمعه صادر کرد، اما تعدادی از سوالات بی پاسخ در مورد نحوه عملکرد آن باقی مانده است.

در همان زمان، جیمز بولارد، استر جورج و کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، همگی موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی را تکرار کردند. بازار به دنبال نرم‌تر کردن شرایط مخارج مصرف‌کننده و همچنین قرنطینه‌های مرتبط با کووید-19 در چین است تا مانع رشد و در نتیجه تقاضا برای نفت شود.

قرارداد آتی WTI نزدیک به 85.50 دلار در بشکه است در حالی که قرارداد برنت نزدیک به 91.50 دلار است. به طور کلی، به نظر می رسد که بازارها هنوز به طور کامل پیامدهای نیروهای اوکراینی را که نیروهای روسی را به عقب برانند، رمزگشایی نکرده اند.

دلار آمریکا هفته را شروعی متفاوت داشت، زمین را به یورو از دست داد اما در برابر آن پیروز شد ین ژاپن از نو. این باعث شد EUR/JPY به سمت اوج 8 ساله روز جمعه به بالای 144 حرکت کند.

به نظر می رسد یورو از اظهارات یواخیم ناگل، رئیس بوندس بانک سود برده است. او در آخر هفته در رادیو آلمان اظهارنظرهای تندروانه کرد و اشاره کرد که ممکن است افزایش‌های بزرگ‌تری از سوی بانک مرکزی اروپا (ECB) انجام شود. ناگل عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا است که تغییرات نرخ را تعیین می کند.

ین علیرغم فک فک بیشتر مقامات ژاپنی تضعیف شد، این بار نوبت به سیجی کیهارا، معاون وزیر کابینه رسید. وی گفت: تحرکات یک طرفه ارز در حال رصد است.

ژاپن همچنین کاهش قوانین سفر را برای گردشگران مقیمی که از ین ضعیف تر سود می برند و فعالیت اقتصادی را تقویت می کند، اعلام کرد.

بازدهی خزانه داری چند واحد پایه در منحنی تجارت آسیایی اضافه کرده است. طلا نزدیک به 1713 دلار در هر اونس ثابت است.

بازارهای سهام APAC که باز بودند، پس از یک عملکرد درخشان در وال استریت در روز جمعه، شروع محکمی برای هفته داشتند. چین، هنگ کنگ و کره جنوبی برای شروع هفته در تعطیلات هستند.

معاملات آتی شاخص سهام اروپا در وضعیت سبز قرار دارند، اما بازارهای آمریکای شمالی به دنبال شروعی خوشایند برای معاملات نقدی خود هستند.

رویداد اصلی هفته پیش رو، ارقام CPI ایالات متحده است که در روز سه شنبه مشاهده خواهد شد و از نزدیک برای نکاتی در مورد اقدامات فدرال رزرو تحت نظر قرار خواهد گرفت.

تقویم اقتصادی کامل قابل مشاهده است اینجا.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه تجارت نفت

تجزیه و تحلیل فنی نفت خام WTI

نفت در سطحی است که قبل از حمله روسیه به اوکراین مشاهده می شد. هفته گذشته به پایین ترین سطح قبلی خود در 81.90 رسید اما نتوانست آن را دنبال کند. این ممکن است به ارائه پشتیبانی ادامه دهد.

این حرکت شاهد حرکت قیمت در کمتر از 21 روز بود میانگین متحرک ساده (SMA) مستقر باند بولینگر. و سپس داخل آن را ببندید. این می تواند نشان دهد که ممکن است یک معکوس آشکار شود یا حرکت نزولی ممکن است متوقف شود.

مقاومت ممکن است در اوج اخیر 90.39 باشد

نمودار نفت WTI

چارت سازمانی جبازخوانی شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع