نفت خام با خرید SPR ایالات متحده افزایش یافت و اطلاعات نرم چین را نادیده گرفت. WTI بالاتر؟


نفت خام، WTI، برنت، SPR، چین، دلار آمریکا، فدرال رزرو، TOPIX – نکات صحبت

  • نفت خام این هفته با کمک خرید رزرو، بازگشتی را انجام داده است
  • با افزایش نگرانی‌ها برای سلامت اقتصادی چین، داده‌های چین همچنان ضعیف می‌شوند
  • سقف بدهی آمریکا در حال تبدیل شدن به تیتر اخبار است. بن بست تا کی باقی خواهد ماند؟

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نفت خام روز سه شنبه پس از افزایش قابل توجه در نشست آمریکای شمالی پس از اینکه اعلام شد 3 میلیون بشکه برای جبران ذخایر تخلیه شده در ذخایر ویژه نفت (SPR) خریداری خواهد شد، اندکی افزایش یافت.

قرارداد آتی WTI نزدیک به 71.50 دلار در بشکه است در حالی که قرارداد برنت کمی بالاتر از 75.50 دلار است.

با وجود داده‌های نرم چین که نشان می‌دهد بازگشایی محدودیت‌های کووید-19 هنوز نتوانسته است توسعه اقتصادی را که دولت و بازار به آن امیدوار بودند، به ارمغان بیاورد.

تولید صنعتی چین تا پایان آوریل 5.6 درصد در مقایسه با سال گذشته در مقابل 10.9 درصد پیش بینی و 3.9 درصد قبل بود.

خرده فروشی در مدت مشابه به جای 21.9 درصد پیش بینی و 10.6 درصد قبلی، 18.4 درصد بوده است.

سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت خارج از روستا و سرمایه‌گذاری دارایی نیز به ترتیب 4.7% و -6.2% برآوردها را از دست داده است. به دلیل قرار گرفتن اقتصاد در محدودیت های قرنطینه Covid-19 در این زمان از سال گذشته، یک اثر پایه قوی در سراسر داده ها وجود داشت.

در جلسه آمریکای شمالی، سه سخنران فدرال رزرو سه دیدگاه متفاوت ارائه کردند. آستن گولزبی، رئیس نسبتاً تازه منصوب شده فدرال رزرو شیکاگو، زمانی که گفت که تمایلی به افزایش آخرین افزایش توسط فدرال رزرو ندارد، به نظر می رسد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، گفت که اگر مجبور شود امروز رای دهد، نرخ ها را تغییر نخواهد داد در حالی که نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس معتقد است که فدرال رزرو هنوز کار بیشتری برای کاهش تورم دارد.

در هر صورت، بازدهی خزانه‌داری عمدتاً تا پایان کوتاه منحنی بدون تغییر باقی ماند، اما 10 سال و پس از آن کمتر از تعداد انگشت شماری امتیاز پایه اضافه شد. با وجود این، دلار آمریکا تا حدودی از زمین خود دست کشیده است.

به طور مشابه، بازارهای سهام کمی تحت تأثیر این تفسیر قرار گرفتند، اما به نظر می‌رسد که کانون توجه به شدت بر موضوع سقف بدهی متمرکز شده است.

کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، گفته است که هنوز تا حدودی به یک توافق دور است، در حالی که وزیر خزانه‌داری همچنان به تاکید بر ضرب‌الاجل قریب‌الوقوع اول ژوئن قبل از اینکه احتمال نکول غیرقابل تصور آمریکا تبدیل شود، ادامه می‌دهد.

در میان ابهامات، طلا همچنان به عنوان یک پناهگاه بالقوه در نظر گرفته می شود و بالای 2010 دلار در هر اونس معامله می شود. شاخص سهام TOPIX ژاپن در بالاترین سطح خود از سال 1990 معامله شد، اما بقیه شاخص‌های سهام APAC بدون هیچ گونه حرکت عمده با هم ترکیب شدند.

پس از داده های شغلی بریتانیا و ارقام تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا، ایالات متحده اعداد خرده فروشی را مشاهده خواهد کرد و کانادا آخرین خوانش های CPI را دریافت خواهد کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه تجارت نفت

تجزیه و تحلیل فنی نفت خام WTI

به نظر می رسد که WTI پس از کاهش دوباره در هفته گذشته، دوباره در محدوده تثبیت می شود.

مقاومت می تواند در نقطه شکست 73.93 باشد که درست بالاتر از اوج اخیر در 73.89 است. میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) درست بالاتر از این سطوح است و ممکن است مقاومت ایجاد کند. علاوه بر این، SMA های 34 و 100 روزه ممکن است مقاومتی را ارائه دهند که در حال حاضر نزدیک به 76.35 است.

در جهت نزولی، حمایت ممکن است در نقاط شکست 66.82، 66.12 و 64.36 یا پایین تر در پایین ترین سطح قبلی 63.64 و 62.43 قرار گیرد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع