نشانه های شوم برای دلار استرالیا


AUD/USD تجزیه و تحلیل و نکات صحبت

  • واکنش RBA به قیمت‌گذاری مجدد اخیر در بازار چگونه خواهد بود؟
  • داده های تورم استرالیا و ایالات متحده در کانون توجه است.
  • صلیب مرگ AUD/USD، پرچم خرس و احساسات مشتری نشان دهنده ضعف AUD در آینده است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی دلار استرالیا

دلار استرالیا پس از یک هفته آرام از نظر نوسانات قیمت در برابر دلار آمریکا، وارد هفته آینده می شود. تا کنون، بانک مرکزی استرالیا پس از اینکه تصمیم به توقف نرخ در جلسه قبلی نرخ بهره گرفت، با داده‌ها در سطح محلی و بین‌المللی دست به گریبان بوده است. آخرین دقایق RBA نشان داد که درها برای افزایش بیشتر در صورت نیاز باز است و از آن زمان جدول احتمال نرخ بهره RBA در زیر توسط بازارهای پول افزایش یافته است تا پتانسیل دیگری را در بر گیرد. 25bps صعود در سال 2023 – یک تغییر فاحش نسبت به چند روز قبل که هیچ افزایشی در کار نبود!

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

احتمالات نرخ بهره RBA

image1.png

منبع: Refinitiv

هفته پیش رو (تقویم اقتصادی زیر را ببینید) مملو از رویدادهای با تأثیرگذاری بالا است که عمدتاً به سمت ایالات متحده منحرف می شوند. از دیدگاه استرالیا، انتظار می‌رود که تورم در سه ماهه اول بر اساس معیارهای سالانه و QoQ پایین‌تر باشد که می‌تواند نمودار احتمال نرخ بالا را تغییر دهد و در صورت پایین آمدن تورم، افزایش بیشتری نداشته باشد.

به نظر می‌رسد که داده‌های اخیر ایالات متحده که اخیراً ضعیف بوده‌اند، در این هفته با تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو (PCE) در تقویم، یک بار دیگر افزایش یابد. جالب است که ببینیم اینها و دیگران (کالاهای بادوام و احساسات مصرف کننده) چه نقشی در تفسیرهای اخیر جنگ طلبانه سخنرانان فدرال رزرو دارند.

تقویم اقتصادی

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تولید ناخالص داخلی قوی چین در هفته گذشته به افزایش قیمت کالاها کمک کرد زیرا پیش‌بینی‌های تقاضا به سمت بالا بازنگری شد، اما از آن زمان به بعد با افزایش ترس از رکود جهانی شاهد وخامت آن هستیم. AUD که به شدت تحت تأثیر صادرات کالا قرار دارد، قیمت های پایین تر به طور طبیعی بر پول محلی فشار می آورد.

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه AUD/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط Warren Venketas، IG

قیمت روزانه AUD/USD یک الگوی نمودار نوع پرچم خرس را در ارتباط با صلیب مرگ (قرمز) در اوایل هفته گذشته ایجاد کرده است. این نشانه‌ها برای دلار استرالیا شوم هستند، اما در صورت شکستن این جفت به زیر دلار، می‌توانند جای خود را پیدا کنند 0.6700 دسته روانی داده‌های بنیادی هفته آینده می‌تواند کاتالیزوری باشد که پرچم خرس را تأیید یا بی‌اعتبار می‌کند.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 0.6700
  • پشتیبانی از پرچم خرس
  • 0.6620

داده های احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند بلند در AUD/USD، با 73% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های خرید دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک موقعیت نزولی کوتاه مدت می شود.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع