نشانه های انگیزه صعودی قبل از یک هفته شلوغ معکوس می شود


تجزیه و تحلیل پوند استرلینگ (GBP/USD، EUR/GBP).

  • پوند علیرغم شکست خدمات PMI، الهام بخش نیست. قراردادهای ساخت بیشتر
  • سر کابل ها علیرغم افزایش پیش از این در انتظارات نرخ بالا کاهش یافته است که اکنون نرخ های بریتانیا را به طور بالقوه به اوج 5٪ می رساند.
  • EUR/GBP با یک شکست بالقوه صعودی در تمرکز پیش از یک هفته عظیم برای داده های اقتصادی اتحادیه اروپا
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید چه چیزی برای پوند استرلینگ در نظر گرفته شده است

استرلینگ با وجود خدمات PMI Beat نتوانست الهام بخش شود

داده‌های PMI بریتانیا از S&P Global/CIPS نشان داد که همان رشد نابرابر در گزارش اتحادیه اروپا دیده می‌شود، زیرا خدمات همچنان به برتری خود ادامه می‌دهند در حالی که بخش تولید شاهد انقباض بیشتر است. کاهش رشد جهانی همراه با داغ ترین تورم در اروپای غربی، چالش بزرگی را برای چشم انداز اقتصادی بریتانیا ایجاد می کند زیرا نگرانی های مربوط به رکود تورمی افزایش می یابد.

در واقع، این بخش خدمات است که به جدیدترین چاپ CPI افزایش یافته کمک کرده است، زیرا مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی همچنان فشار صعودی را بر سطح عمومی قیمت‌ها وارد می‌کنند.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

ملاحظات فنی GBP/USD و سطوح قابل مشاهده

روند صعودی کابل نه تنها در جلسات اخیر تثبیت شده است، بلکه با آخرین کاهش امروز، به نظر می رسد به سمت پایین ترین نوسان اخیر پیش می رود. افزایش این جفت ارز را نمی توان از فروش قابل توجه دلار آمریکا جدا کرد زیرا بازارها با کاهش نرخ وجوه فدرال رزرو در نیمه دوم سال قیمت گذاری کردند. از آن زمان، روایت «بالاتر برای طولانی‌تر» دوباره به‌عنوان تورم اصلی ثابت ظاهر شد و اقتصاد نسبتاً قوی ایالات متحده از ارزش دلار آمریکا حمایت کرد.

رد امروز قیمت‌های بالاتر در منطقه مقاومت (1.2445) باعث شده است که این جفت ارز زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) معامله شود که از اواسط مارس به عنوان حمایت پویا عمل کرده است، با پایین‌ترین نوسان قبلی 1.2345 در چشم. پس از آن، 1.2300 به عنوان حمایت روانی ظاهر می شود.

در صورتی که قیمت ها از اینجا بالاتر بروند، منطقه مقاومت در 1.2445 فوری ترین منطقه مورد علاقه قبل از بازگشت به 1.2500 و نوسان بالای اخیر است.

GBP/USD نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ایجاد اعتماد در معاملات

ملاحظات فنی EUR/GBP و سطوح قابل مشاهده

EUR/GBP در اواخر هفته به حیات خود بازگشته است، زیرا داده های PMI اتحادیه اروپا تأثیر بسیار متفاوتی بر یورو داشته است و شاهد افزایش قیمت ارز در آخر هفته هستیم. با توجه به افزایش 25 واحدی بانک مرکزی اروپا و حتی احتمال افزایش 50 واحدی دیگر، به نظر می رسد که یورو به هفته آینده نزدیک می شود، جایی که حجم عظیمی از داده های اقتصادی تاثیرگذار مانند داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول اتحادیه اروپا، تورم آلمان و … البته، ادامه انتشار درآمدهای عمده ایالات متحده: آمازون، گوگل و مایکروسافت به نام چند مورد که احتمالاً نوسانات را از سطوح سرکوب شده فعلی افزایش می دهد.

EUR/GBP در معاملات اولیه افزایش یافته است و مقاومت خط روند شیب دار نزولی را آزمایش می کند. با این حال، با توجه به روند نزولی ثابت، ارزیابی پتانسیل شکست صعودی تنها در صورتی که بالاتر از سطح 0.8865 بسته شود، ممکن است محتاطانه باشد. فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصدی حرکت اصلی آگوست تا سپتامبر 2022 در 0.8920 سطح بعدی مقاومت است. پشتیبانی در 50% اصلاح Fib در 0.8810 قرار دارد. داده‌های تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول هفته آینده بهتر از آنچه انتظار می‌رفت، می‌تواند انگیزه لازم را برای شتاب گرفتن روند صعودی فراهم کند و بر اهمیت چاپ تأکید کند.

نمودار روزانه EUR/GBP

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

با تغییرات عمده بازار به روز باشید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع