نزدک 100 با تسلط احساسات ریسک بر بازارها و رکود کالاها سقوط کرد


تحولات کلیدی بازار:

  • سهام ایالات متحده به دلیل تمایل به ریسک افت کرد، نزدک 100 تا 2 درصد سقوط کرد
  • کالاهای مرتبط با رشد مانند نفت و مس نیز در بحبوحه ترس از رکود فزاینده شکست می خورند.
  • دلار آمریکا به طور کلی افزایش یافت، EUR/USD برای مدت کوتاهی به زیر برابری رسید

بیشترین خوانده شده: تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY

احساس ریسک در معاملات قیمت در روز پنجشنبه غالب است. سرمایه گذاران به طور فزاینده ای نگران هستند که اقتصاد ایالات متحده در بحبوحه سخت شدن شرایط مالی به سمت فرود سختی پیش می رود. درآمدهای ناامیدکننده شرکت ها و راهنمایی های ضعیف سود از سوی بانک های بزرگ ایالات متحده مانند جی پی مورگان چیس و مورگان استنلی، لحن منفی را تشدید می کند، اما اخبار بد به همین جا ختم نمی شود. انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو پس از گزارش تورم فاجعه بار ژوئن در نشست جولای خود، نرخ بهره را 100 واحد افزایش دهد، اوضاع را برای دارایی های پرریسک بدتر می کند.

در مقابل این پس‌زمینه، سهام ایالات متحده در معاملات اواخر صبح به شدت کاهش یافته است و نزدک 100 حدود 2 درصد کاهش یافته است. کالاهای مرتبط با رشد نیز نگرانی هایی را در مورد اینکه کاهش قابل توجه تقاضا برای مواد خام را کاهش می دهد و فشار نزولی بر قیمت آنها در سه ماهه آتی وارد می کند، غلبه می کنند. در این زمینه، قیمت مس و نفت در زمان نگارش این مقاله بیش از 3 درصد کاهش یافته است و فروش آنها که از ماه گذشته آغاز شده بود را تمدید می کند.

در همین حال، دلار آمریکا به دلیل حرکت پرواز به ایمنی که در بازارها شاهد آن بودیم در حال افزایش است، به طوری که شاخص DXY حدود 0.9٪ افزایش یافت و به 109,00 رسید که بالاترین سطح آن از سپتامبر 2022 است. ، EUR/USD برای مدت کوتاهی به زیر برابری رسید و تا 0.9952 سقوط کرد و در حوالی دسته 1.0000 تثبیت شد.

با نگاهی به آینده، اضطراب ناشی از رکود به این زودی ها کاهش نخواهد یافت. در واقع، وضعیت اضطراب ممکن است در روزهای آینده افزایش یابد، زمانی که شرکت های آمریکایی صورت های مالی خود را در طول دوره گزارش جاری منتشر می کنند. نتایج سه ماهه و اظهارنظرهای آینده نگر می تواند همچنان انتظارات را زیر پا بگذارد و این تصور را تقویت کند که اقتصاد ایالات متحده به سمت مشکل پیش می رود. در این محیط، دارایی‌های ریسک ممکن است با مشکل مواجه شوند، در حالی که دلار آمریکا ممکن است برتر باشد، به خصوص اگر سطوح نوسانات افزایش یابد.

منبع