مقاومت برای نگه داشتن گاوهای XAU/USD در خلیج ادامه دارد


تحلیل، قیمت و نمودار قیمت طلا (XAU/USD).

  • نوسانات طلا در پایین ترین حد چند ماهه گیر کرده است.
  • داده های تورم آمریکا محرک بعدی طلا است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلا با نام تجاری جدید Q3 ما را دانلود کنید

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

این فلز گرانبها هفته را آرام آغاز کرده است و طلا در هر طرف 1920 دلار در هر اونس معامله می شود. تا اینجا امروز نوسانات طلا در حال حاضر به پایین ترین حد خود در چند ماه اخیر رسیده است، در حالی که شاخص CCP نشان می دهد که طلا نه بیش از حد خرید شده است و نه بیش از حد فروخته شده است. این ممکن است در اواسط هفته تغییر کند، اما زمانی که آخرین داده های تورم ایالات متحده منتشر شود. انتظار می رود تورم اصلی ایالات متحده از 5.3 درصد در ماه می سالانه به 5 درصد کاهش یابد، در حالی که تورم کل از 4 درصد در ماه گذشته به 3.1 درصد کاهش یافته است. تورم اصلی در ژوئن سال گذشته به بالاترین نرخ چند دهه 9.1 درصد رسید. کاهش شدید تورم، اگر اتفاق بیفتد، فشار فدرال رزرو را برای تشدید بیشتر سیاست های پولی از بین خواهد برد.

تورم سرفصل ایالات متحده

image1.png

نمودار از طریق اقتصاد تجارت.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

طلا همچنان در زیر منطقه مقاومت بین 1933 دلار در هر اونس محبوس شده است. و 1940 دلار در هر اونس. این منطقه کوتاه‌مدت طلا را در ماه گذشته حفظ کرده است و هر تلاش برای شکستن با ظهور مجدد فروشندگان خنثی می‌شود. میانگین متحرک ساده 20 روزه با شیب نزولی که در حال حاضر 1.926.61 دلار است، قیمت طلا را نیز کاهش می دهد. پشتیبانی توسط سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 1903 دلار در هر اونس و با رقم بزرگ 1900 دلار در هر اونس ارائه می شود. قیمت اصلی. در زیر 200-dma با قیمت 1868.76 دلار قرار دارد.

نمودار قیمت روزانه طلا – 10 جولای 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 8% -4٪ 5%
هفتگی -2٪ -1٪ -2٪

تاجران خرده‌فروشی همچنان از طلا برخوردار هستند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 70.49 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به فروش کوتاه 2.39 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 6.02 درصد بیشتر از دیروز و 6.22 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران در معاملات خرید کوتاه مدت 2.39 به 1 است. معامله گران نت شورت 6.79 درصد بیشتر از دیروز و 9.53 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. با این حال معامله گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته سود خالص کمتری دارند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت طلا ممکن است به زودی با وجود این واقعیت که معامله گران به صورت خالص باقی می مانند، به زودی افزایش یابد.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع