مسائل مربوط به مس سیگنال نگران کننده ای به بازارها با تقاضای پایین تر چین می دهد


اخبار و تحلیل مس

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

فرصت های معاملاتی برتر در سه ماهه دوم را بیابید

کاهش تقاضای چین و ارقام تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و اتحادیه اروپا در این هفته اعلام می شود

چشم انداز مس در ماه دسامبر به شدت صعودی شد زیرا سیاست چین برای مقابله با کووید صفر به همراه قرنطینه شدید به پایان رسید. باز شدن اقتصاد چین از آن زمان تاکنون نتایج نسبتاً متفاوتی را به همراه داشته است. تولید ناخالص داخلی و مصرف محلی چین به طور قابل توجهی افزایش یافته است در حالی که به نظر می رسد بخش تولید، از طریق آخرین داده های PMI، در حال توقف است.

PMI تولید چین (مارس)

image1.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

در کنار افت نسبی در بخش تولید، تقاضای چین برای مس اخیرا کاهش یافته است، که سوالاتی را در مورد سرعت توسعه چین ایجاد می کند. تحلیلگران پیشنهاد کرده بودند که دولت چین رشد تولید ناخالص داخلی را در سال 2023 بین 5.5 تا 6.5 درصد در نظر خواهد گرفت و متعاقباً با اعلام رقم محافظه کارانه تر “حدود 5٪” غافلگیر شدند.

با نگاهی به شاخص ام‌اس‌سی‌آی چین که بیش از 80 درصد سهام چین را پوشش می‌دهد، یا شاخص ترکیبی SSE گسترده‌تر – که در 5 جلسه معاملاتی گذشته بیش از 4.5 درصد کاهش داشته است، نشانه‌های بیشتری از یک بهبود صخره‌ای ظاهر می‌شود.

نمودار روزانه شاخص ترکیبی SSE

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

شاخص پیشرو سلامت اقتصادی به بازارها هشدار می دهد

به دلیل استفاده در مقیاس وسیع از مس در اقلام موجود در خانه‌ها، اتومبیل‌ها، لوازم الکترونیکی، کارخانه‌ها و تولید برق، اغلب به عنوان شاخص اصلی رشد اقتصادی در نظر گرفته می‌شود. هنگامی که اقتصاد گسترش می یابد، تعداد بیشتری از اقلام فوق تولید/تولید می شود و در یک انقباض، تولید همان کالاها کاهش می یابد.

به همین دلیل است که در مورد آخرین کاهش قیمت مس قبل از ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول در ایالات متحده و اتحادیه اروپا – دو اقتصاد بسیار مهم – بسیار گفته می شود. نه تنها این، بلکه فدرال رزرو در جلسه ماه مارس خود همچنین بیان کرد که مورد اصلی آنها اکنون این است که ایالات متحده در سال 2023 وارد رکود شود، که نوید خوبی برای فلز صنعتی ندارد.

قیمت مس از زمان لمس خط روند نزولی که به عنوان مقاومت عمل می کند، کاهش یافته و در هر یک از 5 جلسه گذشته با بیشترین کاهش دیروز فروخته شده است. قیمت ها اکنون سطح 8595 را آزمایش می کنند، این بار به عنوان مقاومت با سطح قابل توجه بعدی مقاومت در منطقه 8595. در جهت نزولی، سطح بعدی حمایت در 8442 و به دنبال آن 8188 ظاهر می شود. RSI به سطوح فروش بیش از حد نزدیک می شود اما هنوز از آن عبور نکرده است، به این معنی که کاهش بیشتر ممکن است.

نمودار روزانه مس

image3.png

منبع: آی جی تهیه شده توسط ریچارد اسنو

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع