مجموعه ین ژاپن برای Safe Haven در مقابل نبرد FOMC


تجزیه و تحلیل USD/JPY و نکات صحبت

  • بحران بانکی بر سر سرمایه گذاران آویزان است.
  • FOMC امروز در کانون توجه قرار گرفت زیرا نگرانی‌های کاهش رشد اقتصادی افزایش یافته است.
  • پتانسیل شکست مثلثی صعودی در USD/JPY روزانه.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی ین ژاپن

ین ژاپن هم دیروز و هم امروز از ریسک گریزی در بازارهای مالی با افزایش ترس از رکود حمایت بسیار مورد نیاز را دریافت کرد. اگرچه تأثیرگذاران مهم بازار مانند جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان، اظهار داشت که معتقد است بحران در حال نزدیک شدن به پایان است، فعالان بازار از این احساسات خودداری کردند و به نفع رویکرد محتاطانه‌تر و ترجیح دادن به دارایی‌های امن از جمله ین هستند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

سهام بانکداری منطقه ای ایالات متحده دیروز به شدت سقوط کرد و باعث سردرگمی احتمالی FOMC در تصمیم گیری آنها در اواخر عصر شد. با این حال، من معتقد نیستم که این امر بر قیمت گذاری بازار پول غلبه کند. در حال حاضر، قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو (جدول زیر را ببینید) به شدت به سمت یک منحرف شده است. 25bps افزایش نرخ بهره، که نرخ وام را به بالاترین سطح خود از سال 2007 رساند.

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image1.png

منبع: Refinitiv

بقیه روز مملو از داده‌های اقتصادی ایالات متحده است که انتظار می‌رود نوسانات کوتاه‌مدتی را در طول روز ایجاد کند، بدون اینکه بتوان از داده‌های خاص ژاپن صحبت کرد. برخی از ورودی های داده با ارزش شامل رقم تغییر اشتغال ADP و همچنین چاپ PMI خدمات ISM است (با توجه به اینکه ایالات متحده در درجه اول یک اقتصاد مبتنی بر خدمات است، همیشه یک رویداد با تأثیر زیاد است). به طور کلی، بعید است که این انتشارات منفرد تصمیم فدرال رزرو را تغییر ندهند، اما به بازارها نشانه ای از وضعیت اقتصاد ایالات متحده در آینده ارائه دهند.

تقویم اقتصادی

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نمودار روزانه USD/JPY

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه USD/JPY عملکرد قیمت را مطابق با الگوی مثلث صعودی میان مدت (سیاه) نشان می دهد. خرس ها از حمایت مثلثی که همزمان با میانگین متحرک 200 روزه (آبی) و 137.91 مارس نوسان بالا. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز از سطوح بیش از حد خرید خارج شده است و ممکن است از نقطه نظر تکنیکی نشان‌دهنده انحراف به داده‌های امروزی باشد که احتمالاً این موضوع را آشکار می‌کند. 135.00 حمایت روانی یک بار دیگر رسیدگی شود. هر حرکت نزولی می تواند با شکست مقاومت مثلثی باطل شود و شمع تأیید بسته شود و در نتیجه درب برای یک دور دیگر باز بماند. 140.00 و فراتر از آن، آخرین بار در پایان سال 2022 دیده شده است.

سطوح مقاومت کلیدی:

  • 137.91/مقاومت مثلثی
  • MA 200 روزه (آبی)

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 135.00
  • 133.63/50-day MA (زرد)
  • 131.58

احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در USD/JPY، با 69% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما دیدگاهی مخالف در مورد احساسات داریم. با این حال، با توجه به تغییرات اخیر در موقعیت‌یابی بلند و کوتاه، ما به یک موقعیت محتاطانه کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع