مایکروسافت و آلفابت نتایج قوی ارائه می‌دهند، آتی S&P 500 با سود فناوری افزایش می‌یابد


گزارش های درآمد نکات کلیدی:

  • مایکروسافت نتایج قابل قبولی ارائه می دهد و انتظارات EPS و درآمد را شکست می دهد
  • عملکرد سه ماهه آلفابت نیز بالاتر از برآوردهای اجماع است
  • S&P 500 معاملات آتی در معاملات طولانی افزایش می یابد و برخی از زیان های دوره عادی آنها را کاهش می دهد

بیشترین خوانده شده: فصل سود معاملاتی – 3 مرحله برای استفاده از گزارش های درآمد

پس از اینکه دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان نتایج مالی بهتر از پیش‌بینی‌شده در سه‌ماهه قبل را منتشر کردند، با افزایش مجدد قراردادهای S&P 500 و پاک کردن برخی از زیان‌های ساعت‌های معمول آنها، معاملات آتی سهام آمریکا در معاملات طولانی افزایش یافت.

مایکروسافت (MSFT) سود هر سهم را 2.45 دلار با درآمد 52.9 میلیارد دلاری برای سه ماهه سوم مالی خود منتهی به 31 مارس گزارش کرد که 10 درصد برای اولی و 7 درصد برای دومی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت. هر دو معیار با یک حاشیه مناسب بالاتر از برآوردهای اجماع قرار گرفتند.

از نظر محرک‌ها، بخش ابر هوشمند مهم‌ترین منبع رشد کسب‌وکار بود که رشد سالانه 16 درصدی را به ثبت رساند که کمی کمتر از 18 درصدی سه ماهه قبل بود. در همین حال، واحد محاسبات شخصی به عملکرد ضعیف خود ادامه داد و در مواجهه با تقاضای ضعیف تر برای رایانه های شخصی و نرم افزارهای مرتبط، 9 درصد کاهش یافت.

در جای دیگر، Alphabet (GOOG) EPS را 1.17 دلار در فروش 69.79 میلیارد دلاری برای سه ماه اول سال 2023 اعلام کرد، که خطوط بالا و پایین نیز شگفت‌انگیز تا صعودی بودند زیرا فروش تبلیغات به دنبال ضعف اخیر شروع به تثبیت کرد. شرکت مادر گوگل نیز از بازخرید 70 میلیارد دلاری سهام خبر داد.

در اینجا نحوه عملکرد هر دو شرکت نسبت به آن است وال استریتانتظارات:

مایکروسافت:

  • سود هر سهم: 2.45 دلار در مقابل 2.24 دلار مورد انتظار
  • درآمد: 52.9 میلیارد دلار در مقابل 51.12 دلار مورد انتظار

الفبا:

  • سود هر سهم: 1.17 دلار در مقابل 1.08 دلار مورد انتظار
  • درآمد: 69.79 میلیارد دلار در مقابل 68.87 میلیارد دلار مورد انتظار

image1.png

منبع: تقویم درآمد DailyFX

واکنش بازار

سهام آلفابت (GOOGL) پس از ساعت ها به شدت افزایش یافت و با جهش 4.5 درصدی در اعداد سه ماهه بهتر از پیش بینی شده بود. مایکروسافت همچنین در معاملات طولانی مدت به دنبال عملکرد مالی تشویق کننده، 4.3 درصد افزایش یافت.

با توجه به اینکه دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های کلان سرمایه‌گذاری نتایج مناسبی را منتشر می‌کنند، احساسات می‌تواند در کوتاه‌مدت بهبود یابد و از بخش فناوری و بازار گسترده‌تر حمایت کند. در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 ممکن است موانع کمتری برای از سرگیری بازگشت خود در روزها و هفته‌های آینده داشته باشد.

نمودار 5 دقیقه ای S&P 500 Futures، GOOG و MSFT

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​تولید می‌شود

منبع: TradingView

منبع