قیمت گذاری مجدد نرخ فدرال رزرو دلار را تثبیت می کند USD/JPY زیر 145


تحلیل USD/JPY

  • اوج نرخ بهره فدرال رزرو در مارس 2023 کاهش می یابد.
  • اعتصاب گزینه ها می تواند حمایت کوتاه مدتی را در اواخر امروز به ین بدهد.
  • مثلث صعودی برای JPY شوم است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

پیشینه اساسی ین ژاپن

ین ژاپن به شدت پایین تر از 145.00 آستانه با کمک داده های تولید ISM ایالات متحده برای ماه سپتامبر و همچنین قیمت گذاری مجدد فدرال رزرو. با نگاهی به جدول زیر، بازارهای پول اکنون با نرخ اوج قیمت گذاری می شوند 4.38٪ در ماه مارس سال آینده، از اوج خود پایین آمد 4.60٪ به معامله گران پیشنهاد می کند که در مورد بانک مرکزی فوق تهاجمی احتیاط کنند. دلار امروز به کاهش خود ادامه داده است، اما این واقعیت که ین در برابر دلار ضعیف تر است، بر وضعیت پولی ضعیفی که اقتصاد ژاپن پیدا می کند تأکید می کند.

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

image1.png

منبع: Refinitiv

از منظر گزینه، ضربه های کلیدی برای کاهش نیویورک در زیر نشان داده شده است، که می تواند لبه USD/JPY را با نزدیک شدن به انقضا پایین تر نشان دهد. قاعده کلی این است که قیمت با نزدیک‌تر شدن به انقضا به سمت قیمت‌های اعتصاب می‌رود – معمولاً برای اعتصاب‌های بزرگ اعمال می‌شود.

142.00 (445 میلیون)

143.00 (200 میلیون)

144.50 (417 میلیون)

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

تقویم اقتصادی (به زیر مراجعه کنید) امروز نسبتاً سبک است و سخنرانان فدرال رزرو بر روند رسیدگی مسلط هستند. جالب خواهد بود که ببینیم آیا برخی از سخنرانان چشم‌انداز جنگ‌طلب قبلی خود را که ممکن است قیمت ین را ببینند، کاهش می‌دهند یا خیر.

تقویم اقتصادی

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار روزانه USD/JPY

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

این 145.00 سطح مقاومت نقش مهمی برای معامله گران ین ایفا می کند، اما رگبار دائمی گاوها در این سطح به طور سنتی نشان دهنده یک شکست قریب الوقوع به سمت صعود است. اگرچه BoJ در حال حاضر مداخله FX را اجرا کرده است، اما مشکلات اساسی پیش روی ژاپن تنها می تواند منجر به تضعیف بیشتر پول محلی در برابر دلار شود. بدون تغییر سیاست، من انتظار دارم که این جفت ارز به سمت مقاومت بعدی در راستای الگوی نمودار مثلث صعودی در حال توسعه حرکت کند.

سطوح مقاومت کلیدی:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • EMA 20 روزه (بنفش)
  • پشتیبانی خط روند (مشکی)
  • EMA 50 روزه (آبی)
  • 139.98 (76.4٪ فیبوناچی)

احساسات مشتری IG به صعود کوتاه مدت اشاره دارد

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند کوتاه در USD/JPY، با 80% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما دیدگاهی مخالف در مورد احساسات داریم که حاکی از یک سوگیری صعودی است.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع