قیمت ها و چشم انداز EUR/USD و EUR/JPY


قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل EUR/USD و EUR/JPY

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

تصمیم FOMC و کنفرانس مطبوعاتی امشب (18:00 و 18:30 GMT) و تصمیم ECB و کنفرانس مطبوعاتی فردا (12:15 و 12:45 GMT) سرنوشت EUR/USD را در هفته ها و ماه های آینده تعیین می کند. بازار در حال حاضر انتظار دارد فدرال رزرو 25 بشکه در روز افزایش دهد، با فشار دادن دکمه مکث برای افزایش بیشتر توسط بانک مرکزی ایالات متحده، و افزایش 25 واحدی خنثی/خنثی توسط بانک مرکزی اروپا با وعده افزایش بیشتر در ماه های آینده در صورت ادامه تایید داده ها. که تورم چسبنده و به طرز ناراحت کننده ای بالا باقی می ماند.

یورو برای هفته سنگین داده با تمرکز ECB و فدرال رزرو آماده می شود

جهت دلار آمریکا به چشم انداز سیاست فدرال رزرو، داده های بازار کار ایالات متحده بستگی دارد

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده های اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه EUR/USD نشان می دهد که این جفت در محدوده معاملاتی کوتاه مدت با حمایت و مقاومت به ترتیب در 1.0910 و 1.1096 گیر کرده است. نوسانات، با استفاده از شاخص CCI، در پایین ترین حد چند هفته ای یا نزدیک به آن باقی می ماند، در حالی که هر سه میانگین متحرک، به ویژه میانگین متحرک 20 روزه، حمایت کننده هستند. نوسانات احتمالاً در بقیه هفته افزایش می یابد و حمایت یا مقاومت، شاید هر دو، احتمالاً تحت فشار قرار خواهند گرفت.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD – 3 مه 2023

image1.png

نمودارها از طریق TradingView

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله EUR/USD

EUR/JPY توسط یک محرک متفاوت با ادامه سیاست پولی سست بانک ژاپن بر ین ژاپن هدایت می شود. کازوئو اوئدا، رئیس جدید BoJ جمعه گذشته گفت که بانک مرکزی نرخ بهره ژاپن را در سطوح بسیار پایین نگه می دارد و سیاست فعلی کنترل بازده را حفظ خواهد کرد. با افزایش نرخ بهره در منطقه یورو، اختلاف نرخ بین دو ارز افزایش می‌یابد و یورو/ین را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، ین ژاپن ممکن است به خرید یک پیشنهاد پناهگاه امن ادامه دهد، که ناشی از ادامه آشفتگی در بخش بانکداری منطقه ای ایالات متحده است. پس از سه ورشکستگی بانک در حال حاضر – First Republic Bank، Silicon Valley Bank، و Signature Bank – PacWest Bancorp اکنون تحت فشار شدید فروش قرار دارد و شاید تاکسی بعدی خارج از رتبه باشد.

در روز سه‌شنبه، EUR/JPY به بالاترین سطح خود (151.61) از مارس 2008 رسید. اگر این اوج دوباره کاهش یابد، مقاومت بسیار کمی قبل از سطح 160 وجود دارد که مصادف با بالاترین ماهانه مارس 2008 است.

نمودار قیمت ماهانه EUR/JPY – 3 مه 2023

image2.png

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع