قیمت نفت خام پس از یک هفته پرآشوب ثابت ماند. برای WTI کجا؟


نفت خام، مشاغل ایالات متحده، چین، WTI، اوپک پلاس، RBOB، شاخص OVX – نکات صحبت

  • نفت خام هفته گذشته توانست از پایین ترین سطح خود خارج شود، اما عدم قطعیت همچنان ادامه دارد
  • اوپک پلاس ممکن است به دنبال کاهش تولید قبلی باشد
  • ساختار بازار می تواند چیزی بگوید، آیا WTI افزایش خواهد یافت؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه تجارت نفت

نفت خام در حال حفظ رشدهای اخیر است تا این هفته پس از بهبودی در هفته گذشته شروع شود. برخی از داده های مستحکم مشاغل ایالات متحده، جو بازار را در روز جمعه بهبود بخشید و چندین طبقه دارایی ریسک افزایش یافت.

253 هزار شغل غیرکشاورزی در ایالات متحده در ماه آوریل اضافه شد که بسیار بالاتر از 160 هزار شغل پیش بینی شده و 165 هزار شغل اصلاح شده قبلی است. نرخ بیکاری در ماه گذشته به 3.4 درصد رسید که پایین ترین سطح از سال 1969 است.

این احساسات با داده‌های مربوط به سفرهای توریستی چین که نشان می‌دهد 274 میلیون سفر داخلی به سرزمین اصلی در دوره تعطیلات هفته طلایی انجام شده است، تقویت شد. این یک نقطه روشن در مورد ناامیدی عمومی بازار برای بهبود اقتصادی در بازگشایی چین است.

نفت خام در بیشتر هفته گذشته پس از آنچه که سقوط ناگهانی در روز پنجشنبه به نظر می رسید، تحت فشار بود.

قرارداد آتی WTI تقریباً 24 درصد کمتر از اوج ثبت شده در آوریل پس از اعلام کاهش تولید اوپک پلاس معامله شد. از آن زمان تا کنون بهبود یافته و تنها حدود 14 درصد کاهش یافته است و در معاملات امروز بالای 71 دلار آمریکا معامله می شود.

اوپک پلاس گفته است که نشست آنها در اوایل ژوئن به‌جای نشست مجازی، حضوری در وین خواهد بود. این توسط برخی کارشناسان تفسیر شده است که ممکن است نشان دهد که این کارتل به دنبال فعال تر بودن در حمایت از قیمت نفت است و ممکن است کاهش بیشتر تولید در آینده باشد.

در همین حال، گزارش ماهانه بازار نفت اوپک پلاس قرار است این پنجشنبه منتشر شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

از جنبه منفی، برخی از عوامل ساختاری ممکن است طلای سیاه را تضعیف کنند زیرا گسترش ترک RBOB به پایین‌تر می‌لغزد. اسپرد کراک RBOB معیار قیمت بنزین نسبت به قیمت نفت خام است و حاشیه سود پالایشگاه ها را منعکس می کند.

RBOB مخفف عبارت reformulated blendstock for oxygenate blending است. این یک گرید بنزین قابل معامله است. اگر سودآوری برای پالایشگاه ها کاهش یابد، ممکن است به تقاضای کمتر برای نفت خام منجر شود. افت این شاخص با وجود داده های موجودی نرم افزار EIA در هفته گذشته رخ می دهد.

با توجه به شاخص OVX، نوسانات ناشی از بازیافت نفت خام کاهش یافت. به طور بالقوه نشان می دهد که بازار با قیمت گذاری فعلی راحت است.

در عین حال، تفاوت قیمت بین دو قرارداد آتی WTI جلو نسبتاً خوشایند است و می تواند در حال حاضر به درجه ای از تعادل در بازار اشاره کند.

به روز رسانی قیمت نفت خام را می توانید در اینجا پیدا کنید.

نفت خام WTI، گسترش ترک، عقب‌نشینی/کانتانگو، نوسانات (OVX)

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع