قیمت نفت خام در آستانه انتشار آمارهای تورم در ایالات متحده، در حالی که معامله گران خرده فروشی نزولی می کنند، افزایش یافت


نفت خام، CPI ایالات متحده، تعیین موقعیت تاجر خرده‌فروشی، تجزیه و تحلیل فنی – به‌روزرسانی کالاهای IGCS

  • قیمت نفت خام در یک برد 4 روزه هستند، بیش از 8٪
  • ایالات متحده به پر کردن SPR چشم دوخته است تورم داده های پیش رو
  • معامله‌گران خرده‌فروشی نیز به‌طور فزاینده‌ای به WTI نزولی روی می‌آورند

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

قیمت نفت خام WTI برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت و با طولانی‌ترین دوره برد از ابتدای آوریل برابری کرد. افزودن 24 ساعت اضافی به این رگبار پیروزی به معنای طولانی ترین پیروزی از اوایل ماه مارس خواهد بود. از آنجایی که در اوایل ماه جاری به پایین ترین حد خود رسیده است، نفت خام حدود 8 درصد افزایش یافته است.

این تجمع در حالی برگزار شد که دولت بایدن اعلام کرد که قصد دارد خرید این کالا را برای تکمیل ذخایر استراتژیک نفت (SPR) آغاز کند. پس از عقب نشینی هایی که با حمله روسیه به اوکراین بیش از یک سال پیش آغاز شد، این کشور در حدود 40 سال گذشته است.

با رفتن به 24 ساعت باقی مانده، همه نگاه ها به گزارش CPI آوریل ایالات متحده معطوف خواهد شد. تورم اصلی بدون تغییر در 5 درصد سالانه مشاهده می‌شود، در حالی که انتظار می‌رود شاخص اصلی از 5.6 درصد سالانه اندکی به 5.5 درصد کاهش یابد. نشانه‌های بیشتر از فشارهای ثابت قیمت، همراه با گزارش مشاغل سالم در هفته گذشته، می‌تواند شرط‌های کوتاه مدت کاهش نرخ فدرال رزرو را کاهش دهد.

این می تواند چشم انداز تقاضای آتی نفت خام را کاهش دهد. با این حال، در روزهای اخیر، معامله‌گران خرده‌فروشی با افزایش نزولی خود به افزایش قیمت نفت واکنش نشان داده‌اند. این را می توان با نگاهی به IG Client Sentiment (IGCS) مشاهده کرد.

چشم انداز احساسات نفت خام – صعودی

گیج IGCS نشان می دهد که حدود 76 درصد از معامله گران خرده فروشی نفت خام خالص هستند. از آنجایی که اکثریت نسبت به روند صعودی تمایل دارند، این نشان می دهد که قیمت ها ممکن است به روند کاهشی خود ادامه دهند. اما قرار گرفتن در معرض نزولی نسبت به روز گذشته و هفته گذشته به ترتیب 3.44 درصد و 37.98 درصد افزایش یافته است. با در نظر گرفتن این موضوع، تغییرات اخیر در موقعیت یابی نشان می دهد که روند قیمت ممکن است با وجود موقعیت یابی کلی معکوس شود.

نفت - موقعیت یابی مشتری نفت خام ایالات متحده

نمودار روزانه نفت خام

در نمودار روزانه، نفت خام از محدوده حمایتی 64.40 تا 67.93 افزایش یافته است. به نظر می رسد مقاومت کوتاه مدت سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 75.60 باشد. فراتر از آن، میانگین متحرک 200 روزه (SMA) قرار دارد. این می تواند حفظ شود و تمرکز منفی غالب را حفظ کند.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

image2.png

نمودار ایجاد شده در نمای معاملاتی

– نوشته دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع