قیمت نفت به دنبال کاهش تولید اوپک افزایش یافت – آزمایش‌های کلیدی برای WTI در پیش است


WTI، اوپک پلاس – نکات گفتگو

  • اوپک پلاس با کاهش 2 میلیون بشکه ای تولید نفت در روز موافقت کرد
  • WTI به مقاومت اصلی خط روند، میانگین متحرک 50 روزه صعود می کند
  • کاخ سفید به شدت از «همسویی اوپک با روسیه» ناامید است

توصیه شده توسط برندان فاگان

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

به دنبال تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز از ماه نوامبر، نفت در اواخر نشست نیویورک به افزایش خود ادامه می دهد. کاهش تولید در حالی صورت می‌گیرد که وزرای اوپک پلاس به دنبال تزریق حیات به بازارهای نفت خام هستند که در چند ماه گذشته دچار رکود شده‌اند. ترس از رکود جهانی قیمت نفت را از بالاترین سطح سالانه 129 دلار در هر بشکه به سطح فعلی حدود 87 دلار در هر بشکه رسانده است، زیرا به نظر می رسد سیاست های پولی سخت تر برای مهار فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته شده است.

اعلامیه صبح امروز از وین برای واشنگتن یک غافلگیری ناخواسته بود، زیرا کاخ سفید برای افزایش عرضه نفت به منظور کاهش قیمت های داخلی در پمپ تلاش می کند. در بیانیه‌ای که پس از تصمیم اوپک پلاس منتشر شد، کاخ سفید نشان داد که از «تصمیم کوته‌بینانه… برای کاهش سهمیه‌های تولید در حالی که اقتصاد جهانی با تداوم تأثیر منفی تهاجم پوتین به اوکراین سروکار دارد، ناامید شده است».

نمودار 1 ساعته WTI

image1.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

به دنبال تصمیم صبح امروز اوپک، پس از رشد قوی در هفته گذشته، قیمت‌های WTI افزایش یافت. نگرانی های رشد جهانی باعث شد که تجارت WTI قبل از برگزاری این رالی اخیر به پایین ترین حد سالانه به زیر 76.50 دلار برسد. حرکت قوی از این سطوح پایین، اکنون شاهد مقاومت خط روند چالش برانگیز WTI است که پتانسیل صعودی را برای 3 ماه گذشته محدود کرده است. میانگین متحرک 50 روزه را نیز می توان در اینجا 88 دلار یافت که ممکن است مقاومت بیشتری در برابر این حرکت صعودی ایجاد کند. شکستن این موانع کلیدی باعث نگرانی بسیاری خواهد شد، زیرا هزینه های انرژی بالاتر ممکن است در گوشه و کنار باشد. همانطور که بانک های مرکزی به دنبال حاکم شدن بر تورم افسارگسیخته هستند، ممکن است شاهد افزایش دیگری در بخش انرژی در محاسبات جهانی CPI باشیم.

نمودار روزانه WTI

image2.png

نمودار ایجاد شده با TradingView

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منابع برای معامله گران فارکس

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. نشانگر ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد فارکس شده‌اند.

— نوشته برندان فاگان

برای تماس با برندان، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @BrendanFaganFX در توییتر

منبع