قیمت طلا (XAU/USD) در معرض خطر سقوط آزاد در آستانه روز NFP


طلا (XAU/USD) نکات کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

دانلود پیش بینی کامل سه ماهه سوم طلا

بیشتر بخوانید: پیش‌بینی قیمت طلا و نقره: XAU/USD, XAG/USD ممکن است در میان معامله‌گران خرده‌فروشی صعودی سقوط کند

افزایش بازدهی ایالات متحده، داده های ADP داغ، NFP در پیش است

قیمت طلا پس از یک روز دیگر که سطح روانی کلیدی 1900 دلار را بررسی کرد، در جلسه آسیایی به روند بهبود خود ادامه داد. دیروز داده‌های داغ خارج از ایالات متحده حرکت به سمت 1900 دلار را تسهیل کرد، اما یک بار دیگر نتوانستند پذیرش زیر را پیدا کنند.

خدمات ISM ایالات متحده و داده های ADP دیروز نشانه های بیشتری از انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده را علیرغم درخواست های فزاینده مبنی بر اینکه رکود در راه است، ارائه کرد. پس از انتشار، شرکت‌کنندگان بازار به‌طور قابل‌توجهی چشم‌انداز جنگ‌طلبانه‌تری را در مسیر بالقوه فدرال رزرو در جبهه افزایش نرخ اتخاذ کردند. قیمت‌گذاری بازار پول در عواقب فوری تقریباً 36 واحد در ثانیه افزایش قیمت تا نوامبر بود که از 28 واحد در ثانیه قبل از انتشار داده‌ها افزایش داشت.

بازدهی ایالات متحده پس از انتشار داده‌ها که بیشتر بر قیمت طلا تأثیر گذاشت، افزایش یافت زیرا بازدهی 2Y ایالات متحده برای مدت کوتاهی در حدود 5.12% معامله شد که بالاترین رقم از سال 2007 بود. به نظر می رسد اقدام قیمت در مورد انتشار داده های پس از انتشار باشد.

ایالات متحده 2Y و 10Y بازده

image1.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

با توجه به داده‌های شغلی امروز NFP و ایالات متحده، خرس‌های طلا بدون شک امیدوار به چاپ پیش‌بینی دیگری خواهند بود تا در نهایت الهام بخش یک فشار پایدار به زیر دسته 1900 دلار در هر اونس باشد. انتشار مثبت دیگری برای اقتصاد ایالات متحده بدون شک شاهد افزایش شرط‌های افزایش نرخ از سوی شرکت‌کنندگان در بازار خواهد بود و جهش دیگری را در هر دو بازدهی ایالات متحده و همچنین شاخص دلار (DXY) تسهیل می‌کند. این به نوبه خود قیمت طلا را پایین می آورد و چهارمین هفته متوالی از دست دادن این فلز گرانبها را تضمین می کند.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از دیدگاه فنی، قیمت طلا در محدوده ای بین 1890 تا 1940 دلار باقی می ماند و قیمت 1934 دلار برای گاوها در این هفته مهره سختی است. طلا در حال حاضر با الگوی پرچم صعودی معامله می شود، که در تئوری قبل از شکست صعودی بود. با این حال، با توجه به تصویر ماکرو در حال اجرا و انتظار چاپ مثبت NFP دیگری، ظاهر نزولی جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

بسته شدن یک شمع روزانه زیر سطح روانی 1900 دلار، ممکن است سرانجام طلا را شاهد آزمایش مجدد MA 200 روزه ای باشد که در حال حاضر در حدود دسته 1864 دلار قرار دارد، قبل از اینکه مجدداً سطح حمایت کلیدی 1850 دلار مورد توجه قرار گیرد.

طلا (XAU/USD) نمودار روزانه – 7 ژوئیه 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

داده های احساسات مشتری IG

با نگاهی به داده های احساسات مشتری IG می بینیم که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند بلند در طلا با 74% معامله گرانی که موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، به این معنی که می‌توانیم شاهد ادامه کاهش قیمت طلا در پی یک صعود صعودی کوتاه مدت باشیم.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مبانی تجارت محدوده

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع