قیمت طلا (XAU/USD) به دلیل افزایش بازدهی کوتاه مدت آمریکا در آستانه سخنرانی فدرال رزرو


قیمت طلا (XAU/USD)، نمودار و تحلیل

  • اخیراً طلا به غرفه های بالاتر رفته است.
  • معامله گران خرده فروشی پوزیشن های فروش هفتگی خود را کاهش می دهند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

نیمه دوم این هفته قرار است با رویدادهای مهم و انتشار داده های برنامه ریزی شده طی سه روز آینده، نوسانات بازار را تقویت کند. بعداً امروز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در موسسه بروکینگز سخنرانی خواهد کرد اقتصاد، تورم و بازار کار، که توسط فعالان بازار برای هرگونه سرنخ در مورد سیاست فدرال رزرو در آینده تجزیه و تحلیل خواهد شد. در روز پنجشنبه، آخرین نگاهی به معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی PCE اصلی، در حالی که روز جمعه گزارش ماهانه مشاغل ایالات متحده (NFPs) در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ به نمایش در می آید. زمانی شلوغ و بالقوه بی ثبات برای بقیه هفته در پیش است.

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

پیش از سخنرانی جروم پاول، بازدهی خزانه داری ایالات متحده پس از کاهش اخیر افزایش یافته است. بازدهی UST یک ساله 4 واحد پایه بالاتر در 4.82% است، در حالی که UST 2 ساله 2 واحد پایه بالاتر در 4.48% است. چشم انداز فنی برای UST 2 ساله شروع به منفی شدن کرده است، هرچند با شکل گیری الگوی سر و شانه در نمودار بازده روزانه. در حالی که ممکن است شکستگی تا خط گردن در 4.27٪ اتفاق بیفتد، بازده باید در اینجا ثابت بماند.

نمودار بازدهی 2 ساله خزانه داری ایالات متحده

image1.png

طلا همچنان از بازده اوراق قرضه آمریکا و حرکت دلار آمریکا سرنخ می کند و معامله گران فلزات گرانبها باید در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ به سخنان پاول گوش کنند. از منظر فنی، اخیراً متوجه شدیم که یک پرچم صعودی در حال شکل گیری است اما این به طور کامل اجرا نشد.

قیمت طلا تثبیت می شود، آیا پرچم صعودی در حال شکل گیری است؟

حمایت اولیه در نمودار طلای روزانه از 1740 دلار در هر اونس شروع می شود. قبل از 1726 دلار در هر اونس. وارد بازی می شود، در حالی که دوشنبه 1763.8 دلار در هر اونس است. بالا باید هر حرکت قبل از پاول را پوشش دهد.

نمودار قیمت روزانه طلا – 30 نوامبر 2022

image2.png

همه نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 2% -1٪
هفتگی 4% -28٪ -7٪

معامله گران خرده فروشی، پوزیشن های خالص فروش هفتگی خود را کاهش می دهند

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 75.81 درصد از معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 3.13 به 1 است. معامله گران نت-شورت 4.69 درصد بیشتر از دیروز و 33.62 درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب بیشتر در معاملات طلا.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع