قیمت طلا و نقره بیشتر شد، بازده اوراق قرضه دولتی به دلیل ترس از رکود کاهش یافت


نمودار قیمت طلا (XAU/USD)، قیمت نقره (XAG/USD) و تحلیل

  • افزایش ترس از رکود، سرمایه گذاران را به سمت طلا و نقره سوق می دهد.
  • بازدهی خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت و نگرانی بانک های منطقه ای ایالات متحده افزایش یافت.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

با ادامه افزایش ترس از رکود در ایالات متحده، قیمت‌های طلا و نقره در حال افزایش هستند. با توجه به اینکه معامله گران در اواخر سال جاری به کاهش نرخ بهره در ایالات متحده ادامه می دهند، نرخ بازدهی 2 ساله و 10 ساله ایالات متحده به شدت معکوس باقی می ماند، در حالی که بازدهی خزانه داری ایالات متحده دیروز به شدت کاهش یافت. انتظار می رود فدرال رزرو در نشست هفته آینده FOMC نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد، قبل از اینکه قبل از شروع کاهش نرخ ها در سه ماهه سوم متوقف شود. آخرین احتمالات نرخ بهره صندوق فدرال رزرو CME به نرخ های ایالات متحده اشاره دارد که در سال جاری به 425-450 ختم می شود، در مقایسه با نرخ فعلی 475-500. علاوه بر این، وجوه فدرال رزرو آمریکا در سپتامبر 2024 بین 300-325 دیده می شود.

بازدهی 2 ساله خزانه داری ایالات متحده در هفته گذشته 36 واحد پایه کاهش یافته است.

بازدهی 2 ساله خزانه داری ایالات متحده – نمودار روزانه

image1.png

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

این پس‌زمینه پایین‌تر نرخ بهره در ایالات متحده از افزایش قیمت طلا و نقره حمایت می‌کند، در حالی که ترس از پایان نرسیدن بحران بانکی منطقه‌ای ایالات متحده نیز به وضعیت پناهگاه امن طلا کمک می‌کند. اخبار روز دوشنبه از بانک First Republic مبنی بر از دست دادن بیش از 100 میلیارد دلار سپرده در سال جاری، طلا را برای مدت کوتاهی به بالای 2000 دلار در هر اونس رساند. قبل از اینکه فلز گرانبها کمی پایین‌تر ته نشین شود، در جریان‌های امن قرار می‌گیرد. مقاومت اولیه 2009 دلار در هر اونس دیده می شود. در حالی که مجموعه ای از پایین ترین سطح های قبلی بین 1970 دلار در هر اونس. و 1980 دلار در هر اونس. باید حمایت کند.

نمودار روزانه قیمت طلا – 26 آوریل 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 4% 1%
هفتگی -5٪ 13% 3%

معامله گران خرده فروشی خالص-طولانی باقی می مانند

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 54.74 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به فروش کوتاه 1.21 به 1 است. تعداد معامله گران در کل معاملات خالص 4.49 درصد کمتر از دیروز و 6.20 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران لانگ به کوتاه مدت 1.21 به 1 است. نت-شورت معامله گران 6.72 درصد بیشتر از دیروز و 5.00 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. با این حال معامله گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته سود خالص کمتری دارند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت طلا ممکن است به زودی با وجود این واقعیت که معامله گران به صورت خالص باقی می مانند، به زودی افزایش یابد.

نقره کمی بیش از یک دلار با بالاترین رقم چند ماه اخیر خود فاصله دارد و دارای ساختار فنی مشابه طلا است. حمایت در حدود 24.50 دلار دیده می شود، در حالی که مقاومت به بالاترین قیمت آوریل 26.08 دلار قبل از توجه به بالاترین قیمت آوریل گذشته 26.22 دلار تثبیت شده است.

نمودار روزانه قیمت نقره – 26 آوریل 2023

image3.png

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 55.18 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 1.23 به 1 است. ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می‌دهد. بیشتر سوگیری معاملات نقره مختلط.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا و نقره – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع