قیمت طلا در مسیر نزولی و بررسی سطح پشتیبانی کلیدی قبل از داده‌های مشاغل ایالات متحده


پیش بینی قیمت طلا:

  • قیمت طلا کاهش، تحت فشار افزایش نرخ های خزانه داری ایالات متحده
  • بازده اسمی جهش کرد زیرا داده های قوی اقتصادی ایالات متحده زمینه را برای انقباض بیشتر پولی تقویت می کند
  • داده های مشاغل ایالات متحده در روز جمعه می تواند XAU را تقویت کنددلار آمریکاسوگیری منفی در صورت اشتغال رشد شگفتی های مثبت

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: سهام ایالات متحده با افزایش بازدهی کاهش می‌یابد، S&P 500 الگوی نزولی دوبل را نشان می‌دهد

قیمت طلا در روز پنج‌شنبه کاهش یافت و نسبت به جلسه قبل کاهش یافت و با افزایش نرخ‌ها در فضای با درآمد ثابت در اروپا و آمریکا به دنبال قیمت‌گذاری مجدد سیاست‌های پولی بانک مرکزی کاهش یافت.

در معاملات اواخر بعدازظهر، XAU/USD حدود 0.3 درصد کاهش یافت و به 1910 دلار رسید، زیرا بازدهی آمریکا یک رالی بزرگ را پشت سر گذاشت، به طوری که اسکناس 2 ساله از 5.0 درصد گذشت و اسکناس 10 ساله به بالای 4.0 درصد رسید، اولی به بالاترین سطح خود رسید. از سال 2007 و دومی که در پی گزارش های اقتصادی قوی ایالات متحده به اوج خود در ماه مارس رسید.

ایالات متحده عملکرد روزانه دارد

image1.png

منبع: TradingEconomics

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله طلا

بر اساس گزارش شرکت پردازش حقوق و دستمزد ADP، تعداد کارمندان بخش خصوصی در ماه ژوئن به طرز چشمگیری افزایش یافت و کسب و کارهای آمریکایی را به افزایش نزدیک به نیم میلیون کارگر سوق داد که بیش از دو برابر میانگین پیش بینی شده در نظرسنجی انجام شده توسط بلومبرگ است.

اگرچه نظرسنجی ADP با داده‌های اشتغال ملی همبستگی ضعیفی دارد، اما همچنان اطلاعات ارزشمندی در مورد بازار کار ارائه می‌کند، که در حال حاضر به نظر می‌رسد با وجود محیط سیاست‌های پولی محدودکننده فزاینده، از سلامت عالی برخوردار است و در همه سیلندرها فعال است.

داده های اقتصادی ورودی ایالات متحده

image2.png

منبع: DailyFX Economic Calendar
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 3% -13٪ -1٪
هفتگی 2% -15% -2٪

در روز جمعه، زمانی که دولت ایالات متحده گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ماه ژوئن (NFP) را منتشر کند، سرنخ های بیشتری در مورد روند استخدام گسترده تر دریافت خواهیم کرد. برآوردها حاکی از آن است که اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته 225000 شغل ایجاد کرده است، نتیجه ای که مشاهده می شود نرخ بیکاری را از 3.7 درصد قبل به 3.6 درصد کاهش می دهد.

اجماع وال استریت به مدت 13 ماه متوالی رشد مشاغل را دست کم گرفته است، بنابراین تعجب آور نیست که فردا یک تیتر داغ و بالاتر از پیش‌بینی‌ها را ببینیم. اگر این سناریو اجرا شود، انتظارات نرخ می‌تواند به سمت وسوی جنگ‌طلبانه‌تری ادامه دهد و یک چشم‌انداز خصمانه برای دارایی‌های بدون بازده مانند طلا ایجاد کند.

به دلایلی که قبلاً ذکر شد، فلزات گرانبها در حال حاضر آسیب پذیر و متمایل به نزولی خواهند بود، به این معنی که احتمال ضررهای بیشتر در روزها و هفته های آینده پیش از تثبیت در اواخر تابستان وجود دارد.

از نقطه نظر فنی، طلا پس از ناکامی در کاهش مقاومت خط روند در 1935 دلار در اوایل هفته کاهش یافت. پس از این رد، XAU/USD به سرعت به سمت جنوب حرکت کرد و قیمت‌ها در حال حاضر به حمایت فیبوناچی در 1895 دلار نزدیک می‌شوند، که نشان‌دهنده اصلاح 38.2 درصدی رالی سپتامبر 2022 / مه 2023 است.

اگر 1895 دلار خارج شود، شتاب فروش می تواند افزایش یابد و زمینه را برای عقب نشینی احتمالی به سمت میانگین متحرک ساده 200 روزه که کمی بالاتر از 1860 دلار قرار دارد، آماده می کند.

در سناریوی بعید که گاوها کنترل بازار را دوباره به دست می گیرند، مقاومت اولیه از 1930 دلار به 1935 دلار می رسد. با قدرت بیشتر، تمرکز به 1975 دلار تغییر می کند.

نمودار فنی قیمت طلا

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شد

منبع