قیمت طلا تحت فشار بیشتر فدرال رزرو با لحن هاوکیشتر باقی می ماند


طلا، فدرال رزرو ایالات متحده، تورم، اوکراین – نکات گفتگو

  • با تحلیل بازارها از نظر فدرال رزرو، قیمت طلا کاهش یافت.
  • افزایش نرخ انتظار می رفت، لحن آشکارا جنگ طلبانه شاید کمتر.
  • نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد فلز ممکن است در کوتاه مدت به اندازه کافی آسیب دیده باشد.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت طلا در روز پنج‌شنبه تحت فشار باقی می‌ماند و برای مدت کوتاهی به پایین‌ترین سطح 29 ماهه خود یعنی 1654 دلار در هر اونس رسید، زیرا دلار آمریکا همچنان از تقاضای پناهگاه قابل توجه سود می‌برد.

اوکراین همچنان جبهه و مرکز تجارت اساسی با بسیج نظامی تاریخی ولادیمیر پوتین است که موجب تنفر و سرپیچی قابل پیش بینی از سوی غرب و فراتر از آن می شود. افزایش سه چهارم واحدی نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در روز چهارشنبه به طور گسترده ای پیش بینی شده بود، اما چشم انداز همزمان بانک مرکزی شاید حتی بیش از آنچه که انتظار می رفت، بدبینانه بود. این اثر ضربه‌ای بر افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا به اوج‌های 11 ساله داشته است، که خبر بد دیگری برای دارایی‌های بدون بازده مانند فلزات گرانبها است.

در یک ارزیابی هوشیارانه، به نظر می‌رسد فدرال رزرو اذعان داشته است که رشد پایین‌تر از روند، قیمتی است که ارزش پرداخت برای سرکوب تورم را دارد، در حالی که بازارها در حال ارزیابی این شانس هستند که حتی یک رکود ممکن است چیزی باشد که بانک مرکزی در صورتی که قیمت‌ها را پایین بیاورد، آسیب کمتری در نظر بگیرد. پاشنه.

با توجه به اینکه اکثر بانک‌های مرکزی در بازارهای توسعه‌یافته نیز ستیزه‌جو هستند و تمایل به افزایش بیشتر نرخ‌ها دارند، پس‌زمینه عمومی بنیادی برای طلا ضعیف به نظر می‌رسد، با توجه به اینکه اخیراً تا حد زیادی بیش از هر نوع بهشتی مانند یک دارایی ریسک معامله می‌شود. ماه ها. افزایش بازدهی در بازارهای بدهی دولت به وضوح بازار را تحت تأثیر قرار داده است و احتمالاً این روند ادامه خواهد یافت.

توصیه شده توسط دیوید کوتل

نحوه معامله طلا

قیمت طلا، تحلیل فنی

کانال روند نزولی که از 8 مارس به خوبی تایید شده است، در نمودار روزانه قیمت طلا در جای خود باقی مانده است.

نمودار تهیه شده توسط دیوید کوتل با استفاده از TradingView

قیمت ها در حدود یک هفته گذشته طیف گسترده ای را در مرکز آن کانال تشکیل داده اند. این قیمت با 1697.45 دلار، بالاترین سقوط روزانه شدید در 15 سپتامبر، محدود شده است. پایه محدوده در منطقه 1.655 دلار است که خرس ها از آن زمان تاکنون به صورت روزانه بسته نگه داشته شده اند. گاوها باید به طور قانع‌کننده‌ای مجدداً بالای محدوده را به دست آورند و در حالت ایده‌آل، بازار را بالاتر از آن سطح نگه دارند، اگر می‌خواهند تلاشی موفقیت‌آمیز در بالای کانال انعطاف‌پذیر انجام دهند. با این حال، چنین تلاشی غیرقابل تصور به نظر نمی رسد. در واقع، آزمایش دیگری از پایه برد در کوتاه مدت محتمل تر به نظر می رسد. اما داده‌های احساسات مشتری خود IG نشان می‌دهد که چشم‌انداز در سطوح کنونی متفاوت‌تر است و بیش از ۸۰ درصد از پاسخ‌دهندگان از چشم‌انداز فلز از اینجا خوش‌بین هستند.

به نظر می رسد که اشتها برای پایین آوردن بازار قاطعانه از سطوح فعلی وجود ندارد. با این حال، با توجه به پس‌زمینه بنیادی کاملاً تهدیدآمیز، شاید بهتر باشد قبل از ورود به این بازار، ببینیم تجارت دامنه فعلی چگونه است.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -1٪ -11٪ -3٪
هفتگی -5٪ 22% -1٪

-توسط دیوید کوتل برای DailyFX

منبع