قیمت طلا به عنوان دلار آمریکا تحت فشار در آستانه CPI ثابت است. برای XAU/USD کجا؟


طلا، XAU/USD، دلار آمریکا، FOMC، بازده خزانه، بازده واقعی، CPI ایالات متحده – نکات صحبت

  • این قیمت طلا ممکن است در یک دوراهی با سیگنال های بالقوه متناقض باشد
  • این دلار آمریکا آسیب پذیر به نظر می رسد، اما بازدهی خزانه داری ایالات متحده همچنان بالاست
  • ایالات متحده CPI این هفته می تواند سرنخ های جهت دار ارائه دهد. آیا XAU/دلار آمریکا شکستن؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت طلا هفته را با حفظ رشد روز جمعه که دلار آمریکا در سراسر جهان کاهش یافت، آغاز کرد.

با وجود ادامه روند صعودی بازدهی خزانه‌داری، دلار تضعیف شد و ارزش اوراق قرضه 10 ساله نزدیک به 4.10 درصد معامله شد، که فاصله زیادی با پایین‌ترین سطح 3.25 درصدی در آوریل داشت.

اسکناس 2 ساله حساس به سیاست برای اولین بار در 16 سال گذشته، پنج‌شنبه گذشته بیش از 5.10 درصد بازده داشت و در روز جمعه به 4.75 درصد کاهش یافت. اکنون به بالای 4.90 درصد بازگشته است.

سواری پر دست انداز نشان دهنده نقاط داده در طول مسیر و همچنین صورتجلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بود که نشان می داد تابلوی جنگ طلب تر از آنچه بازار قبلاً تصور می کرد وجود دارد.

بازار نرخ بهره در حال حاضر با افزایش 25 واحدی توسط فدرال رزرو در 26 جولای با احتمال بیش از 80 درصد وزن دارد.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله طلا

نگرانی بالقوه برای گاوهای نر طلا، افزایش بازدهی واقعی ایالات متحده است. بازده واقعی، بازده اسمی منهای نرخ تورم قیمت بازار است که از اوراق بهادار محافظت شده با تورم خزانه داری (TIPS) برای مدت زمان مشابه بدست می آید.

بازدهی 10 ساله تعدیل شده بر اساس تورم برای اوراق خزانه روز جمعه بیش از 1.82 درصد بازدهی داشت. آخرین باری که در سال 2009 در این سطوح معامله شد، طلا نقطه ای زیر 1000 دلار آمریکا بود. افزایش بازدهی واقعی در اوراق خزانه، بازدهی فزاینده ای را در برابر چشم انداز نگهداری دارایی های بدون بازده، مانند طلا، ارائه می دهد.

البته از آن زمان تا کنون چیزهای زیادی تغییر کرده است، اما CPI ایالات متحده در روز چهارشنبه به دقت تحت نظر خواهد بود تا ببینیم آیا انقباض فدرال رزرو همچنان به تأثیر مطلوب بر تورم ادامه می دهد یا خیر. نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان به دنبال آن است که CPI سال به سال با 3.1% تا پایان ژوئن چاپ شود، در مقابل 4.0% قبل.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، نیروی محرکه که بازده واقعی را بالاتر می برد، افزایش بازده اسمی بوده است، به نظر می رسد که انتظارات تورمی در حال حاضر ثابت مانده است.

برای معامله گران طلا، توجه به بازدهی ایالات متحده ممکن است برای سرنخ هایی در مورد سیگنال های جهت دار احتمالی ارزشمند باشد.

GC1 (قرارداد آتی طلایی) در برابر اوراق خزانه 10 ساله آمریکا، نرخ تورم سربه سر 10 ساله و بازده واقعی 10 ساله

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع