قیمت طلا به دلیل شرکت‌های دلاری آمریکا از مسیر صعودی منحرف می‌شود، اما چشم‌انداز آن همچنان خوش‌بین است


چشم انداز قیمت طلا:

  • قیمت طلا عقب نشینی متواضعانه به سمت آخر هفته، تضعیف شده توسط دلار آمریکا قدرت و افزایش بازده ایالات متحده
  • علیرغم عملکرد ضعیف فلز گرانبها در این هفته، چشم انداز میان مدت همچنان سازنده است.
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی برای تماشا در XAU/ نگاه می کنددلار آمریکانمودار روزانه

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: AUD/USD در Tatter پس از شکست تقلبی، NZD/USD موفق به تایید دوبل پایین نشد

طلا در روز جمعه با کاهش 0.2 درصدی به دلار 2010 رسید و برای سومین جلسه متوالی عقب نشینی کرد، تحت فشار افزایش نرخ های خزانه داری ایالات متحده، همراه با تقویت دلار آمریکا در فضای FX، اما زیان تا حد زیادی مهار شد – نشانه ای است. با وجود عملکرد ضعیف فلز در بیشتر ایام هفته، گاوها هنوز قصد نجات ندارند.

جهش در بازدهی همزمان با انتشار نظرسنجی احساسات ایالات متحده دانشگاه میشیگان بود که نشان داد معیار نگرش مصرف کنندگان به پایین ترین سطح شش ماهه 57.7 در ماه مه کاهش یافته است، اما محرک بازار اوراق قرضه ممکن است افزایش متوسط ​​بوده باشد. انتظارات تورمی مدت دار، با شاخص 5 ساله تا 3.2% از 3.0% قبل.

داده های احساسات دانشگاه میشیگان

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

انتظارات تورمی از دانشگاه میشیگان متمایل به نوسان است، بنابراین نتایج این ماه ممکن است دلیلی برای نگرانی نداشته باشد یا چشم‌انداز سیاست پولی فدرال رزرو را اساساً تغییر دهد، به‌ویژه پس از اینکه داده‌های CPI و PPI در آوریل کاهش بیشتر فشار قیمت‌ها را نشان دادند. در برابر این پس زمینه، FOMC برای متوقف کردن انقباض در نشست ژوئن خود همچنان قوی است.

از نظر تاریخی، هنگامی که فدرال رزرو به طور رسمی دکمه مکث را می زند، بازده اسمی در طول منحنی در ماه های بعد شروع به کاهش می کند. این می تواند برای طلا صعودی باشد، به خصوص اگر نرخ ها از نظر مادی پایین تر باشند. با توجه به اینکه اقتصاد ایالات متحده در اواخر سال جاری به سمت یک رکود احتمالی پیش می رود، پیش بینی تحقق این سناریو سخت نیست و باعث تقویت فلزات گرانبها در طول مسیر می شود.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله طلا

تجزیه و تحلیل فنی طلا

در حالی که طلا مشخصات صعودی خود را حفظ می کند، نباید یک دوره تثبیت را پس از افزایش عظیمی که از اوایل ماه مارس مشاهده شده بود، رد کرد. این بدان معناست که تا زمانی که شواهد جدیدی برای تشویق خرید بیشتر به دست نیاید، قیمت‌ها می‌توانند در محدوده‌ای باریک باقی بمانند.

از نظر آستانه های فنی کلیدی برای تماشا، اولین پشتیبانی برای تماشا نزدیک به سطح روانی 2000 دلار است. در حالی که گاوها احتمالاً از این طبقه دفاع می کنند، افت مداوم به زیر آن می تواند باعث عقب نشینی به سمت 1975 دلار شود. در یک حرکت پایین تر، کاهش عمیق تر به سمت 1920 دلار را نباید رد کرد.

در صورت چرخش صعودی، مقاومت اولیه 2050 دلار ظاهر می شود. اگر گاوها موفق به برداشتن این سقف شوند، گاوها ممکن است جرات پیدا کنند تا به اوج های سال 2023 حمله کنند.

نمودار فنی قیمت طلا

تصویری از یک نمودار توصیفی که به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView تهیه شده است

منبع