قیمت طلا با افزایش دلار آمریکا در کاهش شرط‌های محوری فدرال رزرو کاهش می‌یابد، به کجا؟


طلا، دلار آمریکا، بازدهی خزانه داری، فدرال اسپیک – بازار باز آسیا اقیانوسیه:

  • قیمت طلا روز پنجشنبه به عنوان سقوط کرد دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه افزایش یافت
  • Hawkish Fedspeak و ادعای بیکاری ایالات متحده، داده ها شرط بندی های محوری را کاهش دادند
  • ریسک گریزی آسیا و اقیانوسیه ممکن است برای XAU دردسر بیشتری ایجاد کنددلار آمریکا

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

جلسه توجیهی بازار آسیا-اقیانوسیه – با افزایش بازدهی خزانه داری، قیمت طلا کاهش می یابد

قیمت طلا در روز پنجشنبه 0.77 درصد کاهش یافت که بدترین عملکرد یک روزه در تقریبا یک هفته گذشته بود. با افزایش بازدهی دلار آمریکا و خزانه داری در جریان معاملات وال استریت، فلز زرد سقوط کرد. XAU/USD تمایل دارد به عنوان ابزار معاملاتی ضد فیات در بازارهای مالی عمل کند. این به دلیل عدم بازدهی آن هنگام نگهداری فلز گرانبها خارج از بازده مورد انتظار است.

XAU به دنبال چند رویداد قابل توجه کاهش یافت. اولین مورد این است که ما تفسیری از توماس بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند داشتیم. وی ادامه داد: برای مهار تورم، ادامه اقدامات سختگیرانه مهم است. ما همچنین ادعاهای بیکاری هفتگی در ایالات متحده را داشتیم. در حالی که نتیجه 196k بالاتر از برآورد 190k بود، از نظر تاریخی پایین باقی می ماند.

همه اینها همچنان آب سردی را بر روی انتظارات بازار می ریزد که بانک مرکزی اواخر امسال به سمت کاهش بهره معطوف خواهد شد. این به دنبال فوران گزارش حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در هفته گذشته است که بر بازار کار نسبتاً فشرده تأکید می کند که ممکن است بتواند تهاجمی ترین انقباضات در دهه های اخیر را تحمل کند. از آن زمان، بازارها بوده اند افزایش نرخ‌ها دوباره.

جلسه معاملاتی روز جمعه آسیا و اقیانوسیه از نظر داده های اقتصادی آرام است. این ممکن است همچنان به ریسک پذیری عمومی اجازه دهد تا لحن بازارها را تعیین کند. اگر بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا به روند صعودی خود ادامه دهند، ممکن است قیمت طلا در اواخر امروز به سمت داده های احساسات دانشگاه میشیگان فشار بیاورد. چاپ بالاتر از حد انتظار احتمالاً این پویایی را بیشتر می کند.

تحلیل تکنیکال طلا

در نمودار روزانه، طلا در پایین ترین سطح خود از 6 ژانویه بسته شده است و به سختی از پایین ترین سطح خود نسبت به اوایل این هفته گذشته است. با این حال، قیمت ها بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) باقی می مانند. دومی ممکن است به عنوان پشتیبان باشد و تمرکز صعودی را حفظ کند. این امر باعث تضعیف روند نزولی در اوایل این ماه می شود. در غیر این صورت، امتداد پایین به طور فزاینده ای حالت نزولی را ارائه می دهد.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نمودار روزانه XAU/USD

نمودار روزانه XAU/USD

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع