قالب بندی ستون بتنی

که قیمت قالب لوله بتنی و ساخت قالب فلزی بتن مانند سایر محصولات فلزی و صنعتی به قیمت و جنس مواد اولیه ( ورق آهن , الکترود , رنگ ) , حقوق و دستمزد قالبساز , هزینه های جانبی ( حمل ونقل , تعمیرات , خرید جک سقفی آب و برق مصرفی و … ) بستگی دارد . از آنجایی که معمولاً در قیمت جک های سقفی تفاوت زیادی دیده می شود انتظار می رود که در انتخاب دقت بالایی داشته باشید تا متحمل هزینه های اضافی نشوید. نصب داربست مثلثی بدون نیاز به آموزش خاص و توسط کارگر ساده امکان پذیر است فقط در زمان نصب باید توجه داشته باشید که زمین کاملا سفت باشد تا هنگام بتن ریزی پایه داربست به زمین فرو نرود. در صورتی نصب داربست مثلثی هنگامی که زمین سفت نباشد و امکان فرو رفتن پایه ها وجود داشته باشد میتوان در زیر پایه های این نوع داربست تخته زیرپایی قرار داد و اطمینان بیشتری حاصل نمود و برای باز کردن آن بعد از بتن ریزی باید ارتفاع سر جک را با شل کردن مهره آن تا اندازه معین کم کرد.

همچنین نوع چیدمان واحد های داربست فلزی در میزان تحمل فشار بسیار حائز اهمیت است که پس از انجام محاسبات مربوطه نوع چیدمان حاصل می گردد. این فریم ها در دو اندازه استاندارد 75 در 120 و یا این که 100 در 120 ساخته می گردند. دو نمونه از قالببندی دیوارهای بتنی به طریق معمولی وجود دارد. استفاده از این نوع قالببندی مزیتهای زیادی دارد. علت این امر ویژگیهای مثبتی و مزایای داربست شورینگ است. در حقیقت خرید اسکافلد مثلثی دست دوم مناسب افرادی است که به دنبال اسکافلد با قیمتهای مقرون به صرفه هستند. اولین نکته لازم الاجرا در نصب این محصول، رعایت ایمنی کارگران در حال کار و افرادی است که در سایت ساخت و ساز تردد دارند. پس از انجام این کار بتن ریزی با ارتفاع ۱۰ سانتیمتر صورت میگیرد. اسکافلد مثلثی دست دوم میتواند تا حدود زیادی از هزینههای آن کاهش دهد و همچنین برای انجام پروسههای گوناگون صرفه اقتصادی زیادی به همراه داشته باشد. از استحکام بالایی برخوردار است و از دید هزینه نسبت به دیگر داربست ها اقتصادی تر میباشد.

سازه های بتنی در یک عملیات خاص که شامل قالب بندی است، انجام می شود. امروزه از قالب بتن مدولار به طور گسترده ای استفاده می کنند ، چون از این نوع قالب ها برای قالب بندی انواع سازه های بتنی استفاده کرد. حتی امروزه می توان این متاع کاربردی را به طور اینترنتی توصیه بخشید. کیفیت این محصول به خاطر این که بتواند میزان بار و فشار سقف را تحمل کند و دوم این که در زمین های سست و ناهموار بتواند بایستد شایان توجه است. فشار حاصل از این کار باعث می شود شکل قالب تغییر کرده و قابل استفاده نباشد. در بخش میانی جک رزوه ای به کار گرفته شده است و شرایط تنظیم ارتفاع را فراهم می سازد.

قطر لوله های داخلی معمولا ۵ سانت و قطر لولههای بیرونی ۶ سانت خواهد بود. هنگام بتنریزی (مخصوصا در صورت وجود سنگدانههای تیز درون مخلوط) مقداری سایش و آسیبدیدگی بر روی جداره داخلی قالب (در استفاده اول و استفادههای بعدی) به وجود میآید. در نظر داشته باشید برای کفراژبندی دال های بتنی تکراری و سقف های وسیع و سنگین می توانیم از سیستم داربست مثلثی استفاده کنیم. این سازه دارای مهاری ضلعی ، قطری ، پاشنه و پیچ تنظیم نیز می باشد که بدون نیاز به پیچ و مهره و اتصالات اضافی می توان سازه های بلند جهت کفراژ بندی سقف های مرتفع مانند پل ها ، مساجد و هر گونه سقف مرتفع ایجاد نمود .

برای انجام این کار، از قالب های مدولار در دوطرف آرماتور ، توسط پین ، گوه و گیره متوسط انجام میشود. خط تولید کارخانه این سیستم، میتواند مدولهای لازم برای ساخت واحدهای مسکونی را تولید کند. بنابراین برای استفاده از مودم ADSL باید یک خط تلفن ثابت داشته باشید. برای صفر تا صد اجرای فرایند قالببندی چوبی فونداسیون از چوب و تختههای چند لایه بهره گرفته میشود. در هنگام نوسازی و تعمیر ساختمان نیز میتوان از آنها بهره برد. اسکافلد به معنی لوله می باشد و اسکافلدینگ در اصلاح به سیستم های داربست بندی در اشکال و ساختارهای مختلف گفته می شود . همانگونه که گفته شد سالم لوله ها در داربست های مثلثی از اهمیت ویژه ای برخودار میباشد. با تعبیه سرجک های رگلاژ در قسمت بالایی داربست، می توان هر ارتفاعی را به آسانی تنظیم نمود. لازم به ذکر است اتحادیه نصب و اجاره داربست، قیمت نصب و اجاره را در سال 1401 مانند سالهای پیشین تعیین و ارائه میکند. به منظور اجرای ایمن داربست رعایت نکات زیر الزامی است.تراز کردن میله ها: تراز بودن لولهها و پایههای اتصال به منظور حفظ تعادل کارگران بسیار ضروری است.رعایت فاصلهی ایمن بین میلههای عمودی: گاها به منظور تسهیل کردن اجرای داربست، فاصله بین میلههای عمودی بیشتر از حد استاندارد آن در نظر گرفته میشود.

موارد دیگر استفاده این سیستم تعمیرات یا بازسازی دیوارهای قدیمی میباشد که نیاز به تقویت و تثبیت شدن در آنها وجود دارد. نکته حائض اهمیت در زمینه ی این لوله ها اندازه ظریف و سالم بدون نقص آنهاست. با توجه به تمایز قیمت داربست نو و دست دوم، بسیاری از افرادی که در این حرفه کار میکنند، استفاده از لولههای داربست دست دوم را انتخاب میکنند. جنس مواد به کار رفته و همچنین طراحی این قطعات نیز تاثیر بسیاری در قیمت قالب های مدولار دارد. بنابراین، این باعث صرفه جویی در زمان و سرعت فرآیند می شود. سهولت و سرعت بالای نصب داربست شورینگ، یکی از امتیازهای این داربست محسوب میشود. نحوه طراحی این سیستم سادگی و سرعت را برای پروژه به همراه دارد . یکی دیگر از اهدافی که میتوان برای قالببندی عنوان کرد تحمل کردن تنشهایی است که به بتن وارد میشود. به عنوان مثال، به منظور تمیز کردن یا رنگآمیزی نمای بیرونی ساختمان در ساختمانهای مرتفع، ابزار کارامدی به حساب میآیند. نقشه منهول بتنی و قطر منهول فاضلاب در شهر های مختلف ایران تقریبا مشابه هستند .

در صورتی که نوع اجرای سازه به گونه ای باشد که اجراهای تکراری را در برنامه داشته باشید می توانید باکس های نصب شده ومونتاژ شده و را به صورت یکپارچه به وسیله ی جرثقیل جابجا کرد و به محل جدید منتقل کرد و نیازی نیست که داربست ها دمونتاژ و مجددا مونتاژ شوند. در ادامه، هر یک از مراحل اجرای ستون بتنی را معرفی میکنیم. ما در شرکت سهند سازه بتن با تولید سقف وافل با کیفیت بالا و استانداردهای اروپا، قالبهای دست دوم با کیفی را نیز عرضه میکنیم. بهترین روش موجود برای تولید مقاطع مرتفع بتن آرمه، استفاده از قالبهای لغزان است. اندازه کوچک و بافت شیشه ای خاکستر های بادی و روباره ها، کاهش مقدار آب لازم برای روانی داده شده را امکان پذیر می سازد. این داربست فلزی، عمدتا در اجرای بتن ریزی در ارتفاع های بیشتر از 5 متر مورد استفاده قرار میگیرد و با ایجاد سطح اتکا مناسبی فشار وارده بر قالب ها را مهار می سازد.

البته در سرزمین ما فقط برای داربست های مدولار مثلثی به عمل می رود. عمل آوري با رطوبت تاثير عميقي در افزايش مقاومت فشاري دارد. در ادامه انواع داربست ها و نحوه نصب داربست مثلثی را مورد بررسی قرار می دهیم. متخصصانی که در این مجموعه مشغول بکار هستند، همگی دارای تجربه بسیار بالا و دانش کافی در زمینه تولید انواع محصولات مورد نیاز برای ساخت و ساز می باشند. بسیار پایدار بوده و در برابر جدا شدن مقاوم است. از جمله مزیت این نوع داربست این است که یک باکس آن به تنهایی دارای استحکام زیادی بوده و میتوان از آن برای اجرای سازه های با مساحت کم استفاده کرد. این نوع داربست سازه موقتی است که جهت دسترسی به نقاطی که گاه در ارتفاع بالا هستند و گاه دسترسی به آنها دشوار است، همچنین گاهی اوقات جهت تکیه گاه بخشی از ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند..

برای اینکه قالب بتن رها شود باید از یک نوع روغن شیمیایی استفاده نمود که به آن روغن قالب بتن گفته می شود. برای مثال تصور کند شرایط جوی در بدترین حالت خود است؛ همزمان تعداد ماشین های داخل تونل حداکثر بوده و تمامی ماشین ها در حال بوق زدن هستند! این داربست در بازار با نام داربست شورینگ نیز شناخته می شود. عمران صنعت پایا نیز در زمینه فروش داربست مثلثی دست دوم فعالیت میکند که در صورت مشاوره و سفارش محصول می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. برخی از قالبها به دلیل مدولار بودن میتوانند در هرکدام از قسمتهای پروژه مانند فونداسیون، دیوارها، ستون در ابعاد مختلف و تیر و دال استفاده شوند. ساخت داربست مثلثی توسط اجزایی مانند فریم که در اندازه های 50 ، 75 و 100 سانتیمتری می باشد ، کفشک ، مهار افقی و مایل ، پین ، سرجک قابل رگلاژ انجام می گیرد. علاوه بر این با توجه به جنس و ضخامت داربست مثلثی میتواند طول عمر تقریبا زیادی داشته باشد و میتواند برای سالها مورد استفاده قرار گیرد.

همانطور که در قسمت قالب هیدرولیکی ذکر شد، قالب لاینینگ مکانیکی نیز دارای یک کالسکه می باشد که در اینجا باز و بسته شدن سگمنت های تاج و دیوار تونل توسط دو پیچ های مکانیکی انجام می گیرد. فراموش نکنید شرکت مدرن سازان این امکان را در اختیار افراد قرار داده تا بتوانند انواع تجهیزات مرتبط با ساختمان سازی را به راحتی و بدون پرداخت هزینه های گزاف از این شرکت خریداری نمایند. هرچه پروژه دارای ارتفاع و متراژ و مساحت زیادی باشد، هزینه اجاره داربست نیز زیادتر خواهد بود. اگر پروژه مدت زیادی طول بکشد به نظر میرسد مشتری بهتر است که اقدام به خرید داربست کند، چون اجاره آن در طولانی مدت مقرون به صرفه نمیباشد. در سیستم ساختمانی LSF، استاد و تراک ها جزئی از اعضای اصلی هستند. روی لوله درونی جک سقفی سوراخ هایی وجود دارد که به کمک این سوراخ ها می توان ارتفاع را تنظیم کرد. مراکزی نظیر آراد آهن که از مراجع فروش جک سقفی هستند، این اطلاعات را همراه با قیمت روز جک سقفی در وب سایت خود قرار می دهند.

با ورود به فصل سرما، مهندسان برای ساخت بتن کمی با مشکل مواجه می شوند، به طوری که سرمای هوا باعث می شود تا دمای بتن به شدت کم شده و در نتیجه واکنش آن با آب بسیار کاهش یابد. اگر پورتهای اینترنت ADSL محل زندگی شما پُر است یا به صورت موقت در جایی زندگی میکنید، بهترین انتخاب برای شما مودمهای وایمکس (اینترنت همراه) یا جیبی است. بنابراین خرید لولههای داربست دست دوم در پروژههای بزرگ و بلند مدت نیز بسیار مناسبتر است. در ضمن می توان به جای لوله داربستی از قوطی، ناودانی یا تیرآهن نیز استفاده کرد که با گیره بلند قابل اتصال هستند.

داربست های مثلثی مدولار می توانند دارای مقاطع افقی،مثلثی یا مربعی باشد .که با قرار دادن سر جک های قابل تنظیم در قسمت بالای این داربست ها برای هر ارتفاعی قابل نظیم می باشند.. این باکس ها به صورت جداگانه در کنار یکدیگر نصب می شوند و با توجه به فاصله ای که از یکدیگر دارند و همچنین روش نصب آنها می توانند وزنی در حدود ۱۴ تن بر متر مربع را تحمل کنند و بخاطرهمین تحمل وزن بالا سبب است که داربست مثلثی مدولار برای استفاده در سازه های وسیع مانند تیرها و پل ها مناسب و مطلوب می باشد. همانطور که گفته شد، عدم انتخاب مناسب در خرید جک ساختمانی ساده ممکن است پیامدهای بسیار بد و ناگواری را به همراه داشته باشد.