طلا (XAU/USD) سودهای رکورد پس از FOMC را پس می دهد، اما آینده روشن به نظر می رسد


قیمت طلا (XAU/USD)، نمودارها و Alaysis

  • کاهش نرخ بهره آمریکا، ترس از رکود اقتصادی و مشکلات بانکی جذابیت طلا را افزایش می دهد.
  • آیا طلا قبل از آزمایش مجدد بالاترین رکورد روز چهارشنبه تثبیت می شود؟

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

فدرال رزرو روز گذشته، همانطور که انتظار می‌رفت، نرخ‌ها را 25 واحد افزایش داد و به دامنه 500 تا 525 رسید، اما بیانیه پس از تصمیم‌گیری و کنفرانس مطبوعاتی باعث شد تا طلا رشد مارپیچی‌تری داشته باشد زیرا انتظارات فدرال رزرو دیگر افزایش نرخ‌ها را افزایش نخواهد داد. قیمت گذاری بازار اکنون برای فدرال رزرو است تا چرخه افزایش نرخ خود را قبل از شروع چرخه کاهش نرخ در پایان سه ماهه سوم متوقف کند. بازارها در حال حاضر در حدود 75 نقطه پایه کاهش نرخ در سال جاری قیمت گذاری کرده اند، به محدوده هدف 425-450، با کاهش های اضافی در سال آینده این محدوده به 275-300 تا پایان سپتامبر 2024 خواهد رسید.

ترس از رکود در ایالات متحده همچنان با رشد کالاهای نفت و مس در حال چرخش است. نفت آمریکا به 63.73 دلار در هر بشکه سقوط کرد. پایین ترین سطح آن از اوایل دسامبر 2021 است، در حالی که مس در فاصله نزدیکی از رسیدن به پایین ترین سطح سال 2023 است.

نمودار قیمت روزانه نفت ایالات متحده – 4 مه 2023

image1.png

نمودار قیمت روزانه مس – 4 مه 2023

image2.png

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

علاوه بر چشم انداز نرخ و رکود، بانک های منطقه ای ایالات متحده پس از شکست سیلورگیت، سیلیکون ولی و بانک امضاء همچنان تحت فشار شدید قرار دارند. آخرین تاکسی از این رتبه PacWest Bancorp است. شرکت هلدینگ متوسط ​​مستقر در کالیفرنیا شاهد افت بیش از 40 درصدی سهام خود در معاملات پس از ساعت کاری بود زیرا این شرکت گفت که به دنبال گزینه‌های استراتژیک از جمله جدایی یا فروش احتمالی است. . یکی دیگر از بانک های منطقه ای ایالات متحده، Western Alliance Bancorp در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 20 درصد سقوط کرد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

ترکیبی از نرخ های پایین تر در افق، ترس از رکود اقتصادی و تقاضای پناهگاه امن باعث شد تا طلا دیروز به بالاترین سطح خود برسد. این فلز گرانبها از زمان نوسان پایین اواخر فوریه در 1804 دلار در هر اونس با یک سری پایین‌ترین قیمت‌ها از این حرکت حمایت می‌کند. عقب نشینی دیروز احتمالاً موقتی است و به نظر می رسد طلا آماده است تا ATH خود را مجدداً آزمایش کند و بیشتر به جلو حرکت کند.

نمودار روزانه قیمت طلا – 4 مه 2023

image3.png

نمودار از طریق TradingView

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع