طلا (XAU/USD) سودهای اخیر را پس از سقوط مقاومت سرسختانه تثبیت می کند


قیمت طلا (XAU/دلار آمریکا) تجزیه و تحلیل، قیمت و نمودار

  • ضعف دلار آمریکا به افزایش قدرت طلا کمک می کند.
  • احساسات خرده فروشی مختلط است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

راهنمای جدید Q3 طلایی ما را دانلود کنید

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در هفته گذشته به شدت کاهش یافته است زیرا معامله گران شرط های خود را مبنی بر پایان برنامه سختگیرانه سیاست پولی فدرال رزرو افزایش داده اند. بازدهی UST 2s حساس به نرخ از پنجشنبه گذشته 50 واحد پایه کاهش یافته است، در حالی که بیشتر در امتداد منحنی، UST 10s حدود 30 واحد پایه پایین تر است، در حالی که UST 30s در همان زمان حدود 18 واحد پایه کاهش یافته است. دوره زمانی. حداقل در کوتاه مدت، به نظر می رسد که ما از اوج نرخ ها عبور کرده ایم.

نمودار روزانه بازده 2 ساله UST

image1.png

باد دنباله دار نرخ های پایین تر به عبور طلا از ناحیه مقاومت در حدود 1932 دلار در هر اونس کمک کرده است. و 1.940 دلار در هر اونس. این منطقه اکنون به حمایت بازمی گردد و باید هر گونه فروش کوتاه مدت را حفظ کند. در اینجا میانگین متحرک ساده 20 روزه به عنوان پشتیبانی بیشتر عمل می کند. به سمت بالا، 1971 دلار در هر اونس. و 1985 دلار در هر اونس. باید به عنوان ترمز برای هر حرکت بالاتر عمل کند.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

نمودار قیمت روزانه طلا – 14 جولای 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 3% -3٪ 1%
هفتگی -13٪ 31% -1٪

معامله گران خرده فروشی مدت زیادی از طلا باقی می مانند اما احساسات متفاوت است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 65.23 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به فروش کوتاه 1.88 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص خرید 2.79 درصد بیشتر از دیروز و 13.82 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران در معاملات خرید کوتاه مدت 1.88 درصد است. معامله گران نت-شورت 5.32 درصد کمتر از دیروز و 41.56 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت‌یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص‌تر است، اما نسبت به هفته گذشته کمتر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب بیشتر در معاملات طلا.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع