طلا کف 2000 دلاری کلیدی را رها می کند، پوند/دلار آمریکا اسیر خطوط روند بحرانی است


پیش بینی قیمت طلا و پوند/دلار آمریکا:

  • قیمت طلا با افزایش بازدهی آمریکا کاهش یافت
  • GBP/USD پس از ناکامی در پاکسازی مقاومت سربار در 1.2680، ارتفاع را از دست می دهد
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی GBP/USD و XAU/USD برای تماشا در آینده نزدیک می‌پردازد.

بیشترین خوانده شده: قیمت طلا به دلیل شرکت‌های دلاری آمریکا از مسیر صعودی منحرف می‌شود، اما چشم‌انداز آن همچنان خوش‌بین است

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی قیمت طلا

قیمت طلا در روز سه‌شنبه به شدت کاهش یافت و با افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا به دنبال داده‌های اقتصادی بهتر از حد انتظار آمریکا و فدرال‌اسپیک جنگ‌طلب کاهش یافت. در این زمینه، XAU/USD در معاملات اواخر بعد از ظهر بیش از 1.3 درصد سقوط کرد و نزدیک به 1988 دلار در هر اونس رسید و به پایین‌ترین سطح خود از اوایل ماه می رسید.

از نظر تحلیل تکنیکال، پس از فروش روز سه‌شنبه، طلا از سطح 2000 دلار صرف نظر کرد. اگر XAU/USD نتواند به زودی این آستانه را بازپس گیرد، احساسات ممکن است منفی تر شود و زمینه را برای حرکت به سمت 1975 دلار فراهم کند. در نقاط ضعف بیشتر، تمرکز به 1920 دلار تغییر می کند.

در مقابل، در زمانی که خریداران دوباره کنترل بازار را به دست می‌آورند و موفق می‌شوند قیمت‌ها را قاطعانه به بالای مرز 2000 دلار برسانند، فلز می‌تواند آرامش خود را بازیابد و محیط مساعدتری را برای صعود اولیه به سمت 2050 دلار ایجاد کند و به دنبال آن 2070 دلار، آخرین مرز قبل از همه چیز تازه‌تر شود. اوج های زمانی

نمودار فنی قیمت طلا

تصویری حاوی اسکرین شات، متن، نمودار، خط توضیحات به طور خودکار تولید می‌شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView تهیه شده است

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD از اوایل ماه مارس به شدت افزایش یافته است، اما حرکت صعودی به دنبال تلاش ناموفق برای صعود به بالای مقاومت بالای سر در 1.2680 شروع به محو شدن کرده است، در حالی که این جفت ارز پس از عقب راندن به سمت پایین در حال حاضر در حال عقب نشینی است. خط روند نزولی از بالاترین حد در سال 2021 خارج شد.

در حالی که چشم‌انداز فنی گسترده‌تر کابل سازنده باقی می‌ماند، اگر گاوها نتوانند از حمایت خوشه‌ای در 1.2440 دفاع کنند، وضعیت می‌تواند تغییر کند، منطقه‌ای که در میان‌مدت است. خط روند رو به افزایش با چندین نوسان از سال گذشته و اوایل سال 2023 مطابقت دارد. اگر این کف شکسته شود، فروشندگان می توانند به 1.2355 حمله کنند و پس از آن 1.2285. در صورت ضعف بیشتر، عقب نشینی بزرگتر به سمت 1.1975 را نمی توان رد کرد.

در صورت چرخش صعودی، مقاومت پویا روی 1.2620 قرار می گیرد. یک حرکت پایدار بالاتر از این سقف برای داشتن شانس ثابت برای بازپس گیری 1.2680 لازم است. اگر هر دو مانع برداشته شوند، گاوها ممکن است برای به چالش کشیدن 1.2765، یعنی اصلاح 61.8 درصدی فیب از فروش 2021/2022 جسور شوند.

نمودار فنی GBP/USD

تصویری حاوی اسکرین شات، متن، نمودار، شرح طرح به طور خودکار تولید می شود

نمودار GBP/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع