طلا در حالی که دلار آمریکا افت می کند، سطح بالایی را حفظ می کند. برای XAU/USD کجا؟


طلا، XAU/USD، دلار آمریکا، FOMC، AUD/USD، RBA، NZD/USD RBNZ، نفت خام – نکات صحبت

  • این قیمت طلا امروز نزدیک به اوج خود ثابت می ماند زیرا بازدهی در جاهای دیگر کاهش می یابد
  • استرالیا و نیوزلند ناخوشایند بودند CPI داده های ارسال شده AUD/NZD شمال
  • بازار به هفته آینده چشم دوخته است FOMC ملاقات. چه معنایی برای XAU/دلار آمریکا?

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

طلا در طول شبانه روز بالای 1942 دلار معامله شد و امروز نیز در حالی که بازارها بر سر سلامت اقتصاد ایالات متحده ناامید هستند، به معاملات خود دقیقاً زیر این سطح ادامه می دهد.

به نظر می‌رسد که داده‌های ناامیدکننده PMI منجر به این تصورات در بازار می‌شود که شب فدرال رزرو به اندازه‌ای که قبلا تصور می‌شد سخت نخواهد بود. بازدهی خزانه داری در سراسر منحنی سقوط کرد و بیشترین کاهش در انتهای معاملات مشاهده شد.

به نظر می رسد بازده کمتر پیشنهادی از محصولات با نرخ بهره به نفع فلز گرانبهای غیر بازده بوده است.

جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) چهارشنبه هفته آینده برگزار می شود و 25 امتیاز پایه افزایشی توسط بازار نرخ ها ایجاد می شود. تفسیر ادامه برای نکاتی در مورد تغییرات نرخ آتی بررسی خواهد شد و ممکن است بر دلار آمریکا و طلا تأثیر بگذارد.

مایکروسافت درآمدهای بهتر از حد انتظار را گزارش کرد، اما در مورد درآمد حاصل از کسب و کار ابری Azure در آینده هشدار داد و به نظر می رسد که این احساس بازار را تضعیف کرده است، زیرا معاملات آتی وال استریت نشان می دهد که بعداً شروعی نرم در آنجا دارد.

بازارهای سهام APAC که امروز باز بودند، جلسه نسبتاً آرامی را با سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ که هنوز در تعطیلات هستند داشتند. شاخص‌های کره جنوبی استثنا بودند و Kospi و Kosdaq در اولین روز معاملات خود پس از تعطیلات سال نو قمری، بیش از 1 درصد افزایش داشتند.

استرالیا امروز شاهد یک عدد شاخص بهای مصرف کننده بود که با چاپ شماره سرفصل 7.8 درصد سال به سال تا پایان دسامبر، بالاتر از 7.6 درصد پیش بینی شده و 7.3 درصد قبلی بود.

با نگاهی به بازار آتی، احتمال افزایش 25 واحدی در نشست فوریه RBA از حدود 50/50 به 76 درصد افزایش یافت. AUD/USD پس از آن به اوج 5 ماهه خود صعود کرد.

دلار کیوی همچنین از داده‌های CPI آنها 7.2% سال به سال نسبت به 7.1% تخمین زده شده در سه ماهه چهارم افزایش یافت. سپس ارز بقیه روز را در حال پایین آمدن گذراند.

نفت خام امروز پس از سقوط یک شبه در افزایش موجودی API بالاتر از پیش بینی شده، تا کنون ثابت بوده است. قرارداد آتی WTI نزدیک به 80.50 دلار در بشکه است در حالی که قرارداد برنت در زمان چاپ حدود 86.50 دلار است.

پس از اعداد IFO آلمان امروز، بانک کانادا تصمیم گیری در مورد نرخ بهره خواهد گرفت و ایالات متحده داده های وام مسکن را مشاهده خواهد کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله طلا

تجزیه و تحلیل فنی طلا

طلا در حال حاضر بالاتر از میانگین‌های متحرک ساده روزانه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت (SMA) است.

شیب در SMA های 10، 21، 55 و 100 روزه مثبت است، اما SMA 200 روزه هنوز بالا نیامده است. این ممکن است نشان دهد که حرکت صعودی کوتاه‌مدت و میان‌مدت در حال تغییر است، اما شتاب بلندمدت هنوز به طور کامل این را تصدیق نکرده است.

مقاومت ممکن است در اوج اخیر 1942 یا اوج آوریل 2022 در سال 1998 باشد.

در جهت نزولی، حمایت ممکن است در پایین ترین سطح 1897 یا نقاط شکست 1865 و 1825 قرار گیرد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع