طلا جرقه ای در داده های ضعیف تورم ایالات متحده پیدا کرد، یورو/دلار آمریکا به اوج جدید سال 2023 رسید


چشم انداز طلا و یورو/دلار آمریکا:

  • قیمت طلا مقاومت فنی را از بین برد و به دنبال آمارهای ضعیف تر از نرخ تورم ایالات متحده به بالای 1950 دلار صعود کرد.
  • دلار آمریکا با تغییر انتظارات نرخ بهره در جهتی کمتر تندروانه سقوط می کند
  • در همین حال، EUR/USD افزایش می یابد و از دسته 1.1100 عبور می کند و به بهترین سطح خود از مارس 2022 رسیده است.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: رشد فدرال رزرو با کاهش نرخ تورم ایالات متحده و افزایش S&P 500

قیمت طلا در روز چهارشنبه افزایش یافت و بیش از 1.3 درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، سرفصل سالانه CPI در ماه ژوئن به 3.0 درصد رسید، یک دهم درصد کمتر از برآوردهای اجماع و یک گام بزرگ پایین تر از نرخ 4.0 درصدی ثبت شده در ماه می. گیج اصلی نیز از نزولی غافلگیر شد و به 4.8 درصد رسید در مقابل پیش‌بینی 5.0 درصد، نشانه‌ای از اینکه فشارهای اساسی در واکنش به محیط سیاست پولی محدودکننده فزاینده شروع به کاهش فشارهای اساسی کرده‌اند.

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

گزارش تورم دلگرم کننده باعث شد که انتظارات نرخ بهره مجدداً قیمت گذاری شود و منجر به کاهش بازدهی خزانه داری در تمام سررسیدها، به ویژه در انتهای منحنی شود. اگرچه احتمال افزایش یک چهارم واحدی در ماه ژوئیه تا حد زیادی بی‌تأثیر بود و بالای 90 درصد باقی ماند، معامله‌گران در نشست سپتامبر FOMC، شرط‌های انقباض بیشتری را باز کردند، که عملاً برای پایان کمپین عادی‌سازی فدرال رزرو موضع‌گیری می‌کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

واکنش دلار آمریکا و بازده به گزارش شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

ارزیابی مجدد بازار از مسیر فدرال رزرو باعث فروش گسترده دلار آمریکا شد و شاخص DXY را به ضعیف ترین نقطه خود در نزدیک به 25 ماه اخیر رساند. در این زمینه، EUR/USD بیش از 1.10 درصد افزایش یافت و از مرز 1.1100 عبور کرد و به قوی‌ترین رکورد خود از مارس 2022 رسید. GBP/USD همچنین توانست یک رالی محکم را رقم بزند، و در فاصله قابل توجهی از گرفتن دستگیره 1.3000 بود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -11٪ 13% -4٪
هفتگی -13٪ 28% -2٪

چشم انداز قیمت طلا

در شرایطی که بازده اسمی و واقعی به سمت نزولی می‌رود، طلا ممکن است در کوتاه‌مدت وضعیت خود را بازیابد، اما اگر داده‌های دریافتی در مورد فعالیت و بازارهای کار انعطاف‌پذیر باقی بماند، این بازگشت می‌تواند کوتاه مدت باشد. به همین دلیل، معامله گران باید روی تقویم اقتصادی در روزها و هفته های آینده تمرکز لیزری داشته باشند.

از نقطه نظر فنی، معاملات آتی طلا پس از رالی خشمگین روز چهارشنبه از مرز 1940 دلار بالاتر رفت، اما نتوانست از میانگین متحرک ساده 50 روزه و مقاومت سربار خود در 1975 دلار عبور کند. اگرچه فلز زرد ممکن است برای شکستن بالاتر از این منطقه تلاش کند، اما شکست صعودی همچنان ممکن است و در صورت تایید، می‌تواند راه را برای آزمایش مجدد سطح روانی 2000 دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر فروشندگان دوباره دست بالا را به دست آورند و یک چرخش نزولی ایجاد کنند، حمایت اولیه 1940 دلار ظاهر می شود و پس از آن 1907 دلار، یعنی اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی در نوامبر 2022 / مه 2023 به نظر می رسد. در ضعف بیشتر، تمرکز به 1880 دلار تغییر خواهد کرد.

نمودار آینده طلا

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView تهیه شده است

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز یورو/دلار آمریکا

یورو/دلار آمریکا در روز چهارشنبه افزایش یافت و از بالاترین حد خود در آوریل و می شکست و به بهترین قیمت خود از مارس 2022 رسید. اگر این شکست در روزهای آینده تداوم یابد، گاوها ممکن است جرأت پیدا کنند تا به سطح روانی 1.1200 حمله کنند، یعنی مقاومت بعدی. در بازی. با قدرت بیشتر، نمی توان حرکت به سمت 1.1375 را رد کرد.

برعکس، اگر انگیزه صعودی محو شود و جفت شروع به عقب رفتن کند، اولین پشتیبانی فنی که باید مراقب آن بود در اطراف ناحیه 1.1080 قرار دارد، اما ممکن است زیان های بیشتری در یک فشار به زیر این طبقه، با هدف نزولی بعدی 1.1010، وجود داشته باشد. به دنبال آن 1.0840.

نمودار فنی EUR/USD

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار EUR/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله EUR/USD

منبع