طلا با کاهش قیمت دلار مواجه می شود و بازدهی خود را از دست می دهد. آیا XAU/USD خراب می شود؟


پیش بینی قیمت طلا:

  • قیمت طلا با بازگشت مجدد بازدهی ایالات متحده پس از داده های بهتر از حد انتظار، کاهش یافت
  • دلار آمریکا استحکام نیز بر فلزات گرانبها سنگینی می کند
  • این مقاله به کلید XAU/ نگاه می کنددلار آمریکاسطوح فنی برای تماشا در روزهای آینده

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: چگونه طلا را معامله کنیم – بهترین استراتژی ها و نکات تجارت طلا

پس از عملکرد قوی در اوایل هفته، قیمت طلا (XAU/USD) در روز پنجشنبه کاهش یافت و تقریباً 0.5 درصد کاهش یافت و به 1967 دلار رسید که به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا و تقویت دلار آمریکا به دنبال ارقام اقتصادی بهتر از حد انتظار در ایالات متحده بود.

در صبح، گزارش وزارت کار نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کرده‌اند به طور غیرمنتظره‌ای در هفته منتهی به 15 جولای کاهش یافته است و از 237000 نفر قبلی در مقابل 242000 مورد انتظار به 228000 نفر کاهش یافته است، که پایین‌ترین سطح از اواسط ماه مه را ثبت کرده است.

داده‌های خوش‌خیم بازار کار باعث شد بازدهی خزانه‌داری آمریکا به‌ویژه آنهایی که در انتهای منحنی قرار دارند، افزایش یافته و دلار آمریکا را در این فرآیند تقویت کند. معامله گران حدس می زدند که انعطاف پذیری قابل توجه اقتصاد ایالات متحده باعث می شود که فدرال رزرو در پاییز دوباره سفت شود و نرخ ها را برای مدت طولانی تری در مبارزه با تورم بالا نگه دارد.

مربوط: بیت کوین در مقابل طلا – تفاوت های اصلی که معامله گران باید بدانند

در هفته آینده زمانی که بانک مرکزی تصمیم سیاست پولی خود را اعلام کند، اطلاعات بیشتری برای ارزیابی نقشه راه فدرال رزرو خواهیم داشت، اما یک چیز واضح است: اگر این موسسه نشان دهد که برای بازگرداندن ثبات قیمت به کار بیشتری نیاز است و نشان دهد که از انقباض بیشتر حمایت می کند، طلا ممکن است در معرض شکست قرار گیرد.

با تمرکز بر جلسه هفته آینده FOMC، بانک در حال افزایش نرخ معیار کلیدی خود 25 نقطه پایه به دامنه 5.25% تا 5.50% است، که بالاترین سطح از سال 2001 است. اگر رهنمودها بی‌طرفانه باقی بماند، انتظارات برای نرخ پایانی ممکن است بیشتر شود و محیطی خصمانه برای فلزات گرانبها ایجاد کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله طلا

رویدادهای اقتصادی ورودی ایالات متحده

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% -10% -2٪
هفتگی -4٪ -8٪ -6٪

تحلیل فنی قیمت طلا

طلا پس از ناکامی در رفع مقاومت فنی در سطح 1985 دلار در اوایل هفته، بازگشت خود را به پایان رساند و کاهش یافت.

به دنبال این رد، XAU/USD شروع به عقب نشینی به سمت پشتیبانی خط روند در ~ 1965 دلار کرده است، همانطور که در نمودار 4 ساعته زیر مشاهده می شود. در حالی که قیمت ها ممکن است قبل از از سرگیری صعود خود، پایه ای در اطراف این سطوح ایجاد کنند، یک شکست می تواند فشار نزولی را تقویت کند و راه را برای حرکت به سمت 1945 دلار و به دنبال آن 1935 دلار هموار کند.

از طرف دیگر، اگر خریداران کنترل بازار را دوباره به دست بگیرند و باعث بازگشت صعودی شوند، مقاومت اولیه در 1973 دلار و پس از آن 1985 دلار ظاهر می شود، همانطور که قبلا ذکر شد. پیلوت موفقیت‌آمیز بالای این مانع می‌تواند شتاب صعودی را دوباره احیا کند و شرایط مناسبی را برای افزایش قیمت روان‌شناختی 2000 دلار ایجاد کند، که همچنین با 61.8% اصلاح فیب در فروش می‌/ژوئن همخوانی دارد.

نمودار فنی قیمت طلا

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شد

منبع