طلا از حمله 2000 دلاری، سینک های USD/CAD، GBP/USD در اوج حماسه جلوگیری می کند


تحلیل فنی قیمت طلا

طلا در روز جمعه فروخته شد، اما گاوها موفق شدند از حمله به سطح روانی 2000 دلار جلوگیری کنند، و به قیمت ها اجازه داد تا در روز دوشنبه پایه و صعودی داشته باشند، نشانه ای از این است که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود باقی مانده است، و فلزات گرانبها از مزایای آن سود می برند. دیدگاهی که به اوج نرخ بهره فدرال رزرو رسیده است.

اگر XAU/USD در مسیر صعودی خود باقی بماند، اولین مانعی که باید تماشا کرد در مرز 2050 دلار ظاهر می‌شود و پس از آن بالاترین قیمت در سال 2023 درست زیر 2070 دلار قرار می‌گیرد. پیلوت موفقیت آمیز بالای این مانع فنی می تواند انگیزه صعودی را تقویت کند و راه را برای حرکت به سمت مقاومت کانال در 2100 دلار هموار کند.

در صورت شکست، حمایت اولیه 2000 دلار است، اما خرابی می تواند فروشندگان را فریب دهد و شرایط مناسبی را برای عقب نشینی به سمت 1975 دلار ایجاد کند. در صورت ضعف بیشتر، هدف نزولی بعدی به میانگین متحرک ساده 50 روزه در حدود 1958 دلار تغییر می کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

نمودار فنی قیمت طلا

یک عکس از صفحه نمایش یک نمودار شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار طلایی با استفاده از TradingView ایجاد شد

تحلیل فنی USD/CAD

USD/CAD روند صعودی نیمه دوم آوریل را در روزهای اخیر به طور کامل حذف کرده است، با شتاب فروش پس از شکستن دو سطح کلیدی: یکی در 1.3500، که توسط یک خط روند صعودی در بازی تقریباً یک سال ایجاد شد، و دیگری در 1.3445. ، ایجاد شده توسط میانگین متحرک ساده 200 روزه.

در شرایطی که خرس‌ها دوباره کنترل بازار را در دست دارند، معامله‌گران باید به دقت حمایت فنی را در نزدیکی علامت روانی 1.3300 تماشا کنند، که تقریباً با پایین‌ترین سطح سال 2023 همخوانی دارد. اگر این طبقه پایین بیاید، چشم انداز گسترده تر USD/CAD کاملاً منفی خواهد شد و در را برای نزول به سمت 1.3220 باز می کند.

از طرف دیگر، اگر نرخ ارز افزایش یابد و شروع به بازگشت کند، میانگین متحرک 200 روزه باید به عنوان مقاومت عمل کند تا از یک چرخش صعودی قابل توجه جلوگیری کند. با این حال، اگر این مانع برداشته شود، گاوها می توانند به دسته 1.3500 حمله کنند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 35% 2% 24%
هفتگی 58% -45٪ 5%

نمودار فنی USD/CAD

تصویری حاوی اسکرین شات، نمودار، نمودار، خط توضیحات به طور خودکار تولید می‌شود

نمودار USD/CAD با استفاده از TradingView تهیه شد

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

GBP/USD از اوایل ماه مارس یک رالی محکم را برگزار کرده است، خرس‌ها را شکست داده و به طور پیوسته بالاتر رفته است. با این حال، به نظر می‌رسد قیمت‌ها به مقاومت فنی کلیدی نزدیک به 1.2975 نزدیک می‌شوند، که توسط خط روند نزولی که از بالاترین سطح سال 2021 گسترش یافته است، ایجاد شده است. این مانع پویا می تواند مسیر صعودی استرلینگ را مسدود کند.

برای به دست آوردن بینش در مورد چشم انداز کوتاه مدت و حرکت جهت دار بعدی، معامله گران باید واکنش جفت را در اطراف سطوح فعلی تحت نظر داشته باشند، با دو سناریو ممکن که در این مرحله قابل بررسی است: شکست صعودی یا رد شدن پایین تر.

شکست مقاومت فنی روی سطح 1.2675، حرکت مثبت را تقویت می کند و راه را برای صعود به سمت 1.2765 هموار می کند، یعنی اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی رکود 2021/2022. برعکس، اگر GBP/USD از مقاومت رد شود و به سمت جنوب حرکت کند، حمایت در 1.2540 و به دنبال آن 1.2475 قرار می گیرد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

نمودار فنی GBP/USD

تصویری حاوی اسکرین شات، نمودار، نمودار، خط توضیحات به طور خودکار تولید می‌شود

نمودار GBP/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع