طلا، دلار آمریکا، نزدک 100، نفت خام، فدرال رزرو، بازارهای کار


توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

سه ماهه دوم عملکرد قابل قبولی را از دلار آمریکا به همراه داشت، زیرا از بسیاری از همتایان اصلی خود بهتر بود. افزایش قابل توجهی در برابر ین ژاپن و دلار استرالیا مشاهده شد. در همین حال، پوند انگلیس جایگاه خود را حفظ کرد زیرا یورو توانست فشارهای نقدشونده ترین ارز جهان را دفع کند.

بازارهای مالی شروع به تمرکز بر روی انتظارات جنگ طلبانه از فدرال رزرو کردند. با آغاز تیرماه، هر گونه امیدی به کاهش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی در سال جاری کاهش یافت. در واقع، از 1 ژوئن تا 7 ژوئیه، معامله گران تقریبا 4 افزایش نرخ را به چشم انداز اضافه کردند. با این حال، پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی، بازارها به طور کامل قیمت‌های خصمانه را نشان نداده‌اند.

در مقایسه با آغاز ماه مارس و قبل از سقوط SVB، بازارهای مالی همچنان در چشم انداز فدرال رزرو برای افق یک ساله از 7 ژوئیه ناامیدتر هستند. اما، شرط‌بندی‌های کوتاه‌مدت جنگ‌طلبانه‌تر شده‌اند. به این ترتیب، پس از سقوط SVB، به طور بالقوه فضای بیشتری برای بازیابی بازارها برای بازیابی شرط‌های جنگ‌طلب درازمدت وجود دارد.

همه این انقباضات و افزایش بازدهی خزانه داری کمک چندانی به بازدارندگی گاوهای بازار سهام نکرده است. با نزدیک به +40٪، 6 ماه اول سال 2023 بهترین ها برای Nasdaq 100 از نظر فناوری سنگین از اواخر دهه 1990 بوده است. این در حالی است که S&P 500 تقریباً 16 درصد افزایش یافت. با این حال، گستردگی بهبود بازار سهام ضعیف بوده است، با تعداد انگشت شماری از شرکت‌های دارای سرمایه‌گذاری بزرگ، فشار را بیشتر می‌کنند.

بازار کار ایالات متحده انعطاف پذیر است و تورم اساسی در تلاش است تا به طور معناداری کاهش یابد. گزارش حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در ژوئن نشان داد که رشد دستمزدها بیشتر از آن غافلگیر شده است. این احتمالاً باعث نارضایتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و شرکت آن خواهد شد و دری را برای ضعف بیشتر در طلا باز می کند. XAU/USD در سه ماهه دوم 2.5 درصد کاهش یافت.

در جاهای دیگر، با وجود چند تلاش اوپک پلاس برای کاهش تولید، قیمت نفت خام در سه ماهه دوم کاهش یافت. در پایان روز، بانک‌های مرکزی بزرگ در سراسر جهان عملاً به طور هماهنگ برای کند کردن موتورهای اقتصادی خود کار می‌کنند، که تلاشی برای آسیب رساندن به مصرف داخلی است. صادرات چین در کنار انتظارات رشد جهانی در حال کاهش است و نفت خام را با خود کاهش می دهد.

همه نگاه‌ها به این است که چگونه بانک‌های مرکزی در مواجهه با فشارهای چسبنده قیمت‌ها ادامه خواهند داد و چقدر می‌توان به تقاضای داخلی و بازار کار آسیب وارد کرد. بازدهی خزانه داری به افزایش خود ادامه داد، اما وارونگی منحنی بازده همچنان وجود دارد و به طور بالقوه نشان دهنده درد اقتصادی پیش رو است. برای سه ماهه سوم چه چیزی در انتظار است؟

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

نحوه عملکرد بازارها – سه ماهه دوم

image1.png

پیش بینی های اساسی:

سه ماهه سوم پیش‌بینی بنیادی یورو: بدتر شدن داده‌ها برای آزمایش تصمیم بانک مرکزی اروپا

بدتر شدن آمارهای اقتصادی در آلمان و اروپای وسیع تر، سه ماهه سوم جالبی را رقم می زند زیرا ECB عزم جنگ طلبانه را حفظ می کند.

پیش بینی ین ژاپن در سه ماهه سوم: ضعف بعید است به زودی کاهش یابد، اما خطرات مداخله FX افزایش می یابد

ین ژاپن ممکن است در اوایل سه ماهه سوم در واکنش به واگرایی سیاست پولی بین بانک مرکزی ژاپن و سایر بانک‌های مرکزی بازار توسعه‌یافته به سمت نزول مغرضانه باقی بماند.

چشم انداز دلار استرالیا: بانک های مرکزی به مبارزه با CPI ادامه می دهند

دلار استرالیا پس از شکستن هر دو طرف محدوده ثابت، سه ماهه دوم را نه چندان دور از جایی که شروع کرده بود به پایان رساند. اگرچه برخی از عوامل داخلی در جهت AUD/USD نقش داشته اند، دلار آمریکا همچنان یک عامل غالب برای ارز است.

پیش بینی بنیادی نفت: Q3 کاتالیزور نفت خام است؟

با ادامه کاهش تولید اوپک پلاس تا اوت، قیمت نفت خام ممکن است برای سه ماهه سوم مثبت باشد.

پیش بینی های فنی:

پیش‌بینی فنی بیت‌کوین Q3: الگوهای کندل استیک به ادامه صعودی بالقوه اشاره می‌کند

قیمت بیت کوین ممکن است در اوایل سه ماهه سوم یک عقب نشینی کوتاه مدت داشته باشد اما همچنان برای سودهای بیشتر آماده است.

پیش بینی فنی سه ماهه سوم طلا: خرابی اخیر سیگنال تلفات بیشتری را نشان می دهد

سقوط اخیر قیمت طلا می تواند زیان بیشتری را برای فلز زرد در اوایل سه ماهه سوم به همراه داشته باشد.

پیش بینی فنی سه ماهه سوم پوند بریتانیا – GBP/USD، EUR/GBP، و GBP/JPY

با ورود به سه ماهه سوم سال، چشم انداز پوند انگلیس متفاوت به نظر می رسد.

پیش بینی فنی دلار آمریکا در سه ماهه سوم – کاتالیزورهای خارجی بر دلار آمریکا تاثیر خواهند گذاشت

دلار آمریکا در نیمه اول سال در محدوده پنج واحدی گیر افتاده است و بعید است که با رفتن به سه ماهه سوم این تغییر تغییر کند.

Dow, S&P 500, Nasdaq Technical Outlook: هیچ نشانه ای از بازگشت وجود ندارد

شکسته شدن شاخص S&P 500 و Nasdaq 100 به بالای مقاومت کلیدی تأیید می کند که روند نزولی 2022-2023 پایان یافته است و احتمال از سرگیری روند صعودی بلندمدت را افزایش می دهد. در حالی که نزدک کمی خسته به نظر می رسد، DJIA در آستانه یک شکست صعودی است.

فرصت های تجاری برتر Q3:

S&P 500 در برابر عقب نشینی در مبانی ضعیف و بازارهای کف آلود آسیب پذیر است

S&P 500 در ماه‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است، اما ممکن است در سه ماهه سوم با چالش‌های جدی مواجه شود، به‌ویژه اگر شرایط بنیادی در سیاست‌های پولی جنگ‌طلب بدتر شود.

دلار آمریکا ممکن است روند صعودی خود را در برابر یوان چین در سه ماهه سوم افزایش دهد

دلار آمریکا ممکن است به فشار بر یوان چین در سه ماهه سوم ادامه دهد، زیرا رشد جهانی همچنان در برابر بانک‌های مرکزی که سیاست‌های پولی را محدود نگه می‌دارند آسیب‌پذیر است.

USD/ZAR کوتاه: فرصت های تجاری برتر

قدرت رند می تواند بهترین معامله برای سه ماهه سوم 2023 باشد، زیرا USD/ZAR به بالاترین حد خود در سه ماهه دوم رسیده است.

EUR/GBP کوتاه به عنوان یک BoE Hawkish و پشتیبانی از اقدام قیمتی بیشتر نزولی

به نظر می رسد EURGBP در راه خود برای چاپ پایین ترین نرخ های جدید در سه ماهه سوم است، زیرا بانک انگلستان با سخت ترین چالش در بین تمام بانک های مرکزی بزرگ روبرو است. 0.8200 ورودی؟

DAX کوتاه به عنوان اصول آلمانی تبدیل به ترش

بدتر شدن داده‌های بنیادی اتحادیه اروپا و آلمان در زمانی که آلمان تلاش می‌کند از رکود فنی و رکود تولید بهبود یابد، DAX را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

احتمال افزایش بیشتر دلار کانادا در برابر دلار آمریکا در سه ماهه سوم

افزایش ارزش دلار کانادا در برابر دلار آمریکا به بالاتر از مقاومت کلیدی، حاکی از دستاوردهای بیشتر در بهبود ریسک پذیری در میان رشد انعطاف پذیر جهانی، نشانه هایی از چرخش قیمت کالاها، و امید به محرک های بیشتر از سوی چین است.

بیت کوین به دنبال کنار گذاشتن نگرانی های نظارتی و فشار بیشتر است

بیت کوین در حال ورود به سه ماهه سوم سال است و پس از افزایش شدید در هفته های پایانی ژوئن، به دنبال انتشار یک بالاترین سالیانه جدید است.

— متن مقاله نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد برای DailyFX.com

— مقالات فردی که توسط اعضای تیم DailyFX تشکیل شده است

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع