صعودهای XAU/USD با عوامل اساسی که احتمال افزایش سود را دارند


  • شاخص دلار هفته را با پشت پا شروع می کند.
  • 1670 دلار سطح کلید باقی می ماند برای XAU/USD.
  • انتظارات افزایش نرخ و شاخص دلار کلید حرکت بعدی فلزات گرانبها هستند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

XAU/USD پس زمینه بنیادی

طلا در معاملات آسیایی از جهش برخوردار شد و در حرکتی که با کاهش شاخص دلار تسهیل شد، به بالای سطح 1650 دلار بازگشت. این حرکت پس از کاهش قیمت سه هفته‌ای صورت می‌گیرد تا هفته گذشته بسته شود، زیرا فاندامنتال و ادامه لفاظی‌های جنگ‌طلب بانک مرکزی تهدید می‌کند که فلز گرانبها را به سمت پایین‌ترین سطح YTD خود سوق دهد. به نظر می رسد که این فلز گرانبها از اظهار نظر سیاست گذاران فدرال رزرو ایالات متحده در آخر هفته خسته نشده است. ما از سیاستگذاران استر جورج و مری دالی شنیدیم که گفته اند ممکن است فدرال رزرو نیاز به افزایش نرخ بهره به سطحی بالاتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت، پس از چاپ هفته گذشته CPI ایالات متحده داشته باشد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

شاخص دلار و فدرال رزرو

هر گونه حرکت روی فلز گرانبها در این هفته احتمالاً متکی به عوامل خارجی از جمله شاخص دلار است. به دنبال چاپ گرمتر از حد انتظار CPI ایالات متحده در هفته گذشته، احتمال افزایش 75 واحدی فدرال رزرو توسط فدرال رزرو ایالات متحده در نشست نوامبر آینده حدود 96 درصد است. صحبت های اولیه در مورد افزایش 100 واحدی فدرال رزرو توسط فدرال رزرو در ماه نوامبر، با ورود به هفته جدید، ظاهراً بی نتیجه مانده است، که می تواند به بهبود فلز گرانبها و بالا رفتن در اوایل هفته کمک کند.

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: CME FedWatch Tool

اکنون تمرکز روی داده‌های مسکن ایالات متحده است که قرار است این هفته منتشر شود. بازار مسکن ایالات متحده در ماه جولای شاهد کاهش قیمت ها برای اولین بار در یک دهه بود زیرا افزایش نرخ ها بدون شک بر تقاضا تأثیر گذاشته است. اثر ضربه‌ای ضعیف‌تر تقاضای مسکن احتمالاً منجر به کاهش خرده‌فروشی در بخش‌های خاص می‌شود و در عین حال بر ساخت‌وساز و ایجاد شغل تأثیر می‌گذارد. این به نوبه خود می تواند به کاهش تورم در حرکت رو به جلو کمک کند و منجر به کاهش انتظارات افزایش نرخ بهره برای فدرال رزرو در سال 2023 شود و احتمالاً به فلز گرانبها کمک کند زیرا به نظر می رسد زیان های هفته گذشته را جبران کند. داده‌های مثبت مسکن در این هفته می‌تواند شاهد مبارزه فلزات گرانبها باشد زیرا ایده ادامه پیاده‌روی توسط فدرال رزرو تا سال 2023 را تقویت می‌کند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

نمودار روزانه XAU/USD – 17 اکتبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

از منظر فنی، روز جمعه یک شمع نزولی بسته شد و از آن زمان از سطح فیب 76.8 درصد جهش کردیم. قیمت زیر 20، 50 و 100-SMA باقی می ماند و شیب شیب به نزولی بیشتر اشاره می کند. تا زمانی که قیمت در محدوده 1730 دلار زیر الگوی دوبرابر باقی بماند، سوگیری کلی نزولی باقی می‌ماند.

از سوی دیگر، چشم انداز روزانه به افزایش بالقوه با احتمال مقاومت 1660 و 1670 دلار اشاره دارد. اقدام قیمت در بازه‌های زمانی کوچک‌تر چاپ اوج‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها با شاخص دلار ضعیف‌تر است که به افزایش فلز گرانبها کمک می‌کند. با نزدیک شدن به منطقه مقاومت در حدود 1670 دلار، احتیاط توصیه می شود، زیرا تعداد زیادی تلاقی وجود دارد که ممکن است وارد عمل شوند و قیمت را پایین بیاورند. بسته شدن شمع روزانه زیر ناحیه حمایتی 1640 دلاری، بازآزمایی مجدد از پایین ترین سطح YTD و احتمالاً سطح روانی 1600 دلار را باز می کند.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال

پیشنهاد شده توسط زین وودا

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•1640

•1614

•1600

مناطق مقاومت

•1672

•1685

•1700
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% 26% 6%
هفتگی 10% -12% 5%

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع