شرکت های قیمت نفت خام در حالی که بازارها از افزایش قیمت فدرال رزرو در برابر بازگشایی چین استقبال می کنند


نفت خام، WTI، برنت، FOMC، فدرال رزرو، BoE، ECB. اوپک + چین، کنتانگو – نقاط گفتگو

  • قیمت نفت خام امروز با بازگشت چین از تعطیلات، حمایت خاصی پیدا کرد
  • با خنثی سازی خوش بینی چین، فدرال رزرو، BoE و ECB قرار است در این هفته افزایش پیدا کنند
  • اوپک پلاس روز چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و کانتانگو همچنان برای WTI در جریان است

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

با بازگشت چین از تعطیلات سال نو قمری و پیش از نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه، نفت خام شروع هفته را ثابت کرده است.

هر دو قرارداد آتی WTI و برنت در روز جمعه شکست خوردند زیرا به نظر می رسد ترس از رکود در ایالات متحده اعتماد به نفس را در مورد تداوم رشد در مواجهه با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تضعیف کرده است.

اگرچه به نظر می رسد که سرعت انقباض در نشست این هفته به 25 واحد پایه (bp) کاهش می یابد، اما ممکن است رسیدن به فرود نرم دشوار باشد. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت که اگرچه داده ها دلگرم کننده بوده است، “من نمی خواهم خطر رکود اقتصادی را به حداقل برسانم.”

تمرکز بازارها در نشست FOMC کنفرانس مطبوعاتی پس از تصمیم گیری خواهد بود. جلسه پرسش و پاسخ با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، از نزدیک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بازارهای نرخ بهره در نشست ماه مارس قبل از توقف، 25 بشکه در روز افزایش قیمت دارند. تفسیر او ممکن است سرنخ هایی در مورد اعتبار این دیدگاه ارائه دهد.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه تجارت نفت

علاوه بر تصمیم فدرال رزرو در روز چهارشنبه، بانک انگلستان (BoE) و بانک مرکزی اروپا (ECB) گرد هم خواهند آمد تا در مورد افزایش خود بحث کنند. بازار افزایش 50 واحدی را توسط هر دو بانک مرکزی پیش بینی می کند.

اوپک پلاس نیز روز چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و بازار تغییری در سطح هدف تولید از سوی آنها را پیش بینی نمی کند زیرا آنها همچنان در تلاش برای دستیابی به اهداف تولید فعلی خود هستند.

دورنمای خروج مجدد چین از قرنطینه‌های کووید-19، خوش‌بینی نسبت به افزایش تقاضا از سوی دومین اقتصاد بزرگ جهان را برانگیخته است.

شاخص سهام CSI 300 چین بیش از 2 درصد بالاتر باز شد، زیرا پس از یک هفته غیبت، عقب افتاده است. داده های PMI فردا ممکن است اشاره بیشتری به وضعیت اقتصاد در آنجا ارائه دهد.

در حال حاضر در بازار نفت WTI، کنتانگو به عمیق‌ترین سطح خود از نوامبر 2020 رسیده است. در آن زمان، قیمت به‌طور قابل‌توجهی کمتر از آنچه امروز است بود.

واضح است که این قبل از حمله روسیه به اوکراین بود، اما با این وجود، contango ممکن است چیزی در مورد پویایی عرضه و تقاضا برای نفت خام به ما بگوید.

کنتانگو زمانی است که نزدیک‌ترین قرارداد به تسویه حساب ارزان‌تر از قراردادی است که بعد از قرارداد اول تسویه می‌شود. این به طور بالقوه عدم نیاز فوری به تحویل محصول را نشان می دهد.

همزمان که این اتفاق می افتد، نوسانات نسبتاً پایین باقی می ماند، که ممکن است نشان دهد که بازار بیش از حد نگران قیمت فعلی نیست.

نفت خام WTI، عقب ماندگی/کنتانگو و نوسانات

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع