شرکت‌های قیمت طلا در حالی که دلار آمریکا با کاهش بازدهی خزانه‌داری کاهش می‌یابد. برای XAU/USD کجا؟


طلا، XAU/USD، دلار آمریکا، فدرال رزرو، FOMC، نفت خام، فیبوناچی – نقاط صحبت

  • طلا امروز دوباره به عنوان ثابت شد دلار آمریکا به فرود خود ادامه داد
  • فدرال رزرو همچنان به افزایش بیشتر سیگنال می دهد، اما بازدهی خزانه داری پایین تر است
  • چهارشنبه آمریکا CPI ممکن است مقداری نوسانات بازار را ایجاد کند. XAU بالاتر/دلار آمریکا?

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

قیمت طلا در نشست امروز آسیا افزایش یافت زیرا بازارها نظرات فدرال رزرو را هضم کردند و بازده خزانه داری یک شبه کاهش یافت.

خط مشی سخت‌گیرانه‌تر شامل معاون نظارت فدرال رزرو، مایکل بار، بود که لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو به او پیوستند.

در مورد تشدید سیاست، اظهارات آنها بین «ما نزدیک هستیم، کار زیادی برای انجام دادن داریم» و «احتمالاً به چند افزایش نرخ بیشتر نیاز داریم» متحول شد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، تا حدودی در مقابل این اظهارات، گفت که فدرال رزرو می تواند صبور باشد و موضع محدودکننده بانک را تصدیق کند.

به طور کلی، به نظر می رسد که بازار در حال پیش بینی یک عدد بالقوه ملایم CPI ایالات متحده در روز چهارشنبه است تا ترس از موضع تهاجمی فدرال رزرو در نشست کمیته بازار آزاد فدرال در 26 ژوئیه (FOMC) را کاهش دهد.

بازدهی اوراق بهادار خزانه داری از بالاترین حد خود که در هفته گذشته مشاهده شد عقب نشینی کرد و شاخص اوراق بهادار 10 ساله پس از افزایش نسبت به 4.10 درصد در جمعه گذشته، به زیر 4 درصد رسید.

به نظر می رسد دلار آمریکا با تضعیف ین ژاپن تضعیف شده است. USD/JPY در پایان ژوئن بالای 145 معامله شد و اکنون به زیر 141 رسیده است.

نفت خام در طول نشست آسیایی با قرارداد آتی WTI نزدیک به 73.50 دلار در بشکه آمریکا ثابت مانده است در حالی که قرارداد برنت کمی بالاتر از 78 دلار آمریکا است.

سهام APAC بیشتر با شاخص Hang Seng هنگ کنگ (HSI) و شاخص KOSDAQ کره جنوبی پیشتاز هستند.

چین مقداری حمایت از بخش املاک خود را اعلام کرد و به نظر می‌رسد این انتظارات را به وجود آورده است که اقدامات تحریک‌کننده بیشتری ممکن است در پیش باشد.

داده‌های مشاغل بریتانیا و همچنین بررسی CPI و ZEW آلمان ممکن است حرکت بازار را ایجاد کند. RBNZ فردا در مورد نرخ نقدی خود تصمیم خواهد گرفت.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله طلا

تجزیه و تحلیل فنی GC1 (Gold Futures).

به نظر می رسد قیمت طلا در حال ایجاد محدوده جدیدی است و بین سال های 1900 و 2000 برای تقریبا 2 ماه معامله می شود.

از جنبه نزولی، حمایت ممکن است در سطوح Fibonacci Retracement حرکت از 1618 تا 2085 باشد. سطح Retracement 38.2% در سال 1907 و 50% در 1851 است. پایین ترین سطح 1900 اخیر نیز ممکن است مقداری حمایت را شاهد باشد.

در سمت بالا، مقاومت می تواند در منطقه 1950-1975 ارائه شود که در آن میانگین متحرک ساده 34، 55 و 100 روزه (SMA) قرار دارد. اوج 200 ممکن است قبل از یک منطقه مقاومت بالقوه در منطقه 2060-2090 مقاومت ایجاد کند.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع