شاخص های سهام ایالات متحده برای شروع سه ماهه چهارم جهش کردند


نکات کلیدی بازار سهام آمریکا:

  • اینS&P 500، داو و نزدک 100 به دنبال کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا و ضعیف تر شدن دلار آمریکا افزایش یافتند.
  • فعالیت تولیدی ISM PMI به محدوده انقباض نزدیک می شود. جزء قیمت نیز نرم می شود
  • همه چشم ها به گزارش فردای فرصت های شغلی JOLTS هستند

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: دلار آمریکا عمده، سهام، طلا و نفت – چشم انداز فنی هفتگی

پس از پایان منفی ماه سپتامبر و سه ماهه سوم برای سهام به دلیل نگرانی از رکود اقتصاد جهانی ناشی از شرایط مالی سخت تر، شاخص های اصلی ایالات متحده امروز پس از انتشار فعالیت های تولیدی ضعیف تر از حد انتظار صعود کردند. به نظر می رسد سناریویی که در آن اخبار بد، خبر خوب هستند، با توجه به سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، تأثیرگذار است. با اخبار ضعیف‌تر در تقویم اقتصادی، انتظارات برای جنگ‌طلبی FOMC کاهش می‌یابد که می‌تواند منجر به کاهش بازدهی شود، دلار آمریکا کاهش یابد و سهام نفس راحتی بکشد.

در ماه سپتامبر، شاخص‌های Dow، S&P 500 و Nasdaq 100 به ترتیب با افت 8.8، 9.3 و 10.5 درصدی مواجه شدند که با انباشت زیان 6.6، 5.28 و 4.11 درصدی بر نتایج سه ماهه سوم تأثیر گذاشت. فشارهای قیمتی و افزایش نرخ بهره مقصر کاهش شاخص های آمریکاست. همین هفته گذشته، بازدهی 10 ساله خزانه داری به 4.0 درصد رسید، سطحی که در بیش از یک دهه دیده نشده بود.

اما امروز، بازدهی کاهش یافت و داده‌های PMI تولید ISM ضعیف‌تر از حد انتظار نشان داد که فعالیت این بخش به محدوده انقباض نزدیک شده است و به بازدهی کمک می‌کند تا مقداری بیشتر کاهش یابد. در همان زمان، مولفه قیمت‌های پرداخت‌شده کاهش نشان داد، و به سرمایه‌گذاران دلیلی داد که عقب‌نشینی کنند و تعجب کنند که آیا افزایش نرخ‌های FOMC اکنون بر اقتصاد تأثیر می‌گذارد و سوال می‌کنند که آیا این همان سناریویی است که فدرال رزرو می‌خواهد ببیند. برای کاهش سرعت چرخه سفت شدن.

در زنگ پایانی، داو و اس اند پی 500 به ترتیب 2.67 درصد و 2.59 درصد رشد کردند. همه بخش‌های S&P رشد کردند و انرژی پیشرو پیشروها بود. قیمت نفت خام بیش از 4.87 درصد افزایش یافت و قرارداد WTI را به 83.37 دلار در زمان نگارش این مقاله رساند. نشست اوپک پلاس قرار است در 5 اکتبر برگزار شود و بازارها انتظار دارند برای پاسخ به کاهش قیمت ها، عرضه یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. این بزرگترین کاهش از سال 2020 است.

در همین یادداشت، نزدک 100 نیز رشد کرد و با 2.36 درصد افزایش به پایان رسید، علیرغم اینکه تسلا بیش از 8 درصد از دست داده بود، در میان اخباری مبنی بر اینکه این سازنده خودروهای الکتریکی فروش خود را از دست داده است.

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز فنی

از دیدگاه فنی، اکتبر معمولاً یک ماه صعودی است که با افزایش نوسانات و حجم مشخص می شود. امروز، S&P 500 این شروع مثبت را تایید کرده است. پس از جهش از پایین ترین نقطه خود از نوامبر 2020، شاخص به بالای 3660 بسته شده است. اگر گاوها بتوانند این سطح را حفظ کنند، فشار بعدی می تواند به سمت منطقه 3723 که منطقه مقاومت اصلی در آن قرار دارد و سپس به 3880 باشد. برعکس، اگر 3571 شکسته است، 3541 می تواند دنبال شود.

نمودار هفتگی S&P 500 Mini Futures

image1.png

نمودار آتی S&P 500 Mini. با استفاده از TradingView آماده شد

با نگاهی به آینده، همه نگاه‌ها به گزارش شغلی JOLTS فردا است، زیرا فرصت‌های شغلی یک شاخص پیشرو برای اشتغال کلی است.

توصیه شده توسط Cecilia Sanchez Corona

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

ابزارهای آموزشی برای تاجران

— نوشته شده توسط Cecilia Sanchez-Corona، تیم تحقیقاتی DailyFX

منبع