شاخص های ایالات متحده با موانع فنی کلیدی روبرو می شوند


نکات صحبت در مورد سهام ایالات متحده:

پیش بینی: خنثی

  • سهام ایالات متحده از یک هفته قوی با باخت های جمعه که تنها Blip را ثابت می کند، لذت بردیم. آیا رالی ادامه دارد؟
  • نزدک 100 به‌نظر می‌رسد برای یک بازنگری آماده است که توسط RSI 14 روزه پشتیبانی می‌شود که اکنون در منطقه بیش از حد خرید است.
  • تحولات سقف بدهی ایالات متحده کلید صعود بیشتر است سهام ایالات متحده.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: بلوز سقف بدهی، قسمت 79. اگر ایالات متحده نکول کند چه اتفاقی می افتد؟

بررسی هفته شاخص های ایالات متحده

شاخص های ایالات متحده با توجه به افزایش چشمگیر این هفته، روز جمعه با کمی ناله به پایان رسیدند. بازارها هفته را با کمی احتیاط آغاز کردند زیرا سایه سقف بدهی ایالات متحده باعث شد تا فعالان بازار در معرض خطر باشند.

S&P 500، Nasdaq 100 و Dow Jones سود بردند، اما با انتشار اخبار مثبت در مورد سقف بدهی و معامله احتمالی شروع شد. این امر به احساسات کلی و دارایی‌های ریسک کمک کرد، زیرا معامله تا عصر یکشنبه امکان‌پذیر به نظر می‌رسید، همانطور که کوین مک کارتی، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به آن اشاره کرد. با شروع جلسات جمعه ایالات متحده، گریوز، مذاکره کننده محدودیت بدهی جمهوری خواهان شنیدیم که گفت مذاکرات در حال توقف است زیرا “کاخ سفید غیرمنطقی است”. این اظهارنظرها می تواند پایان ضعیف هفته را توضیح دهد که هر سه شاخص ایالات متحده در آن روز منفی بسته شدند و درها را برای برخی عدم اطمینان در هفته آینده باز گذاشت.

منبع: SYZ Group

بسیاری از تحلیلگران در مورد حرکت های اخیر در شاخص های ایالات متحده محتاط بوده اند. بسیاری از این موارد ناشی از سودهای ناهمواری است که با سهام فناوری با سقف بزرگ مشاهده می شود که باعث افزایش رالی می شود. نگاهی گذرا به متا و انویدیا که امسال بیش از 100 درصد رشد کرده‌اند و بخشی از 8 سهام بزرگ برتر SP500 هستند. یک بار دیگر نشان می دهد که فناوری megacap منبع اصلی قدرت در رالی اخیر بوده است. این شرکت‌ها در میان سایر شرکت‌هایی که قطعات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را برای حوزه در حال رشد هوش مصنوعی ارائه می‌کنند، بزرگترین برنده‌ها تاکنون بوده‌اند و دلیلی برای یک چشم‌انداز محتاطانه بوده‌اند.

پیش بینی S&P 500، NASDAQ 100 و DOW Jones برای هفته پیش رو

شاخص های سهام هفته جالبی را پیش رو دارند زیرا مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده احتمالاً به بالاترین حد خود می رسد، در حالی که ما همچنین رویدادهای ریسک جالبی داریم که می توانند به بازی نیز وارد شوند. پیام‌های مختلط در پایان هفته نیز تهدیدی برای سرریز هستند و شاخص‌های ایالات متحده احتمالاً فشار را احساس می‌کنند. نظرات جانت یلن وزیر خزانه داری در روز جمعه اشاره کرد که آشفتگی در بخش بانکی ممکن است پایان نیابد زیرا وی اظهار داشت که ممکن است ادغام بانک های بیشتری لازم باشد. این اظهارات با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو همراه بود که لحنی نسبتاً غیرعادی در اظهارات خود در روز جمعه داشت که شاهد کاهش انتظارات برای افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن بود که از حدود 40 درصد به 22 درصد کاهش یافت که باید برای بازار سهام مثبت تلقی شود. ما دقایق FOMC را در هفته پیش رو داریم و این می تواند شفافیت بیشتری را در مورد منطق فدرال رزرو برای حرکت رو به جلو به ما ارائه دهد.

با این حال، به نظر می رسد بن بست سقف بدهی، محرک اصلی بازارها در حال حاضر باشد. همه چیز از دلار آمریکا گرفته تا بازده اوراق قرضه و کالاها به شکلی تحت فشار هستند. با توجه به اینکه مذاکره کننده GOP در روز جمعه کناره گیری کرد، بازارها بدون شک هفته جدید را با نگاهی محتاطانه آغاز خواهند کرد که چگونه مذاکرات و مذاکرات پیش می رود و تأثیر آنها بر احساسات کلی بازار را بررسی می کند. من هنوز معتقدم که توافقی در مورد سقف بدهی ایالات متحده قبل از موعد مقرر انجام خواهد شد، همانطور که در گذشته اتفاق افتاده است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تقویم اقتصادی برای هفته پیش رو

هفته پیش رو در تقویم از منظر ایالات متحده با چهار انتشار داده با رتبه «بالا» و تعداد زیادی از انتشار داده‌های با رتبه «متوسط» (از جمله تعدادی از بلندگوهای فدرال رزرو) سازنده به نظر می‌رسد.

در اینجا چهار رویداد با ریسک بالا برای هفته پیش رو در تقویم اقتصادی آمده است:

  • در روز سه‌شنبه، ۲۴ مه، انتشار دقیقه‌های FOMC را در ساعت ۱۸:۰۰ به وقت گرینویچ داریم.
  • در روز پنج‌شنبه، 25 می، داده‌های نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (تخمین دوم) را در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ داریم.
  • در روز جمعه، 26 می، ما همچنین سنج ترجیحی نرخ تورم توسط فدرال رزرو، داده های شاخص قیمت اصلی PCE را در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ داریم.
  • در روز جمعه، 31 مارس، هفته را با احساسات مصرف کننده میشیگان (نهایی) در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ به پایان می رسانیم.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

یک هفته کاملا شلوغ برای تقویم اقتصادی از دیدگاه ایالات متحده با داده های تورم در قالب شاخص قیمت PCE احتمالا بزرگترین رویداد خواهد بود. با توجه به میزان صحبت های فدرال رزرو در هفته گذشته و هفته پیش رو، من انتظار ندارم که دقایق FOMC شوک قابل توجهی ایجاد کند. فصل سود روز دوشنبه ادامه دارد و تعداد زیادی از شرکت های آمریکایی هفته آینده را گزارش می دهند. با این حال، بزرگ‌ترین نام‌ها ویدیوی زوم در روز دوشنبه و البته انویدیا در روز چهارشنبه خواهند بود که انتظار می‌رود هر دو درآمد پس از بسته شدن بازار منتشر شوند.

چشم انداز فنی

نمودار روزانه S&P 500

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

از منظر فنی، S&P در نهایت به بالای محدوده بین 3800 و 4200 رسید و قبل از آخر هفته کمی عقب نشینی کرد. دستگیره 4200 در 18 ماه گذشته ثابت کرده است که شکستن مهره ای بسیار سخت است. توافق بر سر سقف بدهی ایالات متحده می تواند با وارد شدن مقاومت فوری در حدود 4250 و 4320، یک شکست پایدار را تسهیل کند. با توجه به عدم قطعیت در هفته جدید که می تواند عقب نشینی قبل از بازگشت گاو را تسهیل کند، وجود دارد که حمایت فوری در 4135 را در کانون توجه قرار می دهد. هر گونه نزولی بیشتر و 4100 و MA 100 روزه در 4043 به مناطق مورد توجه تبدیل می شوند.

NASDAQ 100 نمودار روزانه

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

Nasdaq 100 همانطور که قبلاً ذکر شد، از زمانی که در 13 مارس در حدود 11686 چاپ کرد (که در 18 ژانویه نیز بالاترین نوسان بود) به عملکرد برجسته ای ادامه می دهد. در آن زمان، ما یک صلیب طلایی با عبور MA 50 روزه بالای MA 200 روزه و شمع روزانه 100 روزه MA داشتیم که همگی از منظر فنی به صعود صعودی اخیر اشاره می کنند.

هفته گذشته شاهد چاپ بالاتر YTD تازه ای بودیم که از دستگیره روانشناختی 14000 خجالتی بود و روز جمعه شاهد اولین رکورد نزولی نزدک در این هفته بودیم. نزدک همچنین ممکن است به یک کاتالیزور برای پاکسازی سطح روانی 14000 نیاز داشته باشد در حالی که RSI 14 روزه نیز در محدوده خرید بیش از حد است. من فکر می‌کنم که مشابه SP500 Nasdaq ممکن است در اوایل هفته قبل از هرگونه معامله بالقوه در مورد سقف بدهی ایالات متحده باشد.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

  • 13700
  • 13450
  • 13021 (50 روز کارشناسی ارشد)

سطوح مقاومت:

دانش تجارت پایه

شناخت بازار سهام

پیشنهاد شده توسط زین وودا

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع