سوخت بازیابی طلا در آستانه خرده فروشی در ایالات متحده تمام می شود. اکنون XAU/USD چیست؟


پیش بینی قیمت طلا

  • طلا پس از رالی انفجاری هفته گذشته، با تلاش قیمت‌ها برای ثابت ماندن در دو جلسه معاملاتی گذشته، شتاب خود را از دست داد.
  • اکنون توجه به گزارش خرده فروشی ایالات متحده در روز سه شنبه برای بینش مصرف خانوار معطوف شده است
  • قدرت در مخارج مصرف کننده می تواند برای طلا منفی باشد زیرا می تواند احتمال انقباض بیشتر پولی را افزایش دهد. در همین حال، داده های ضعیف می تواند تأثیر معکوس بر XAU/USD داشته باشد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش‌بینی یورو – شکست EUR/USD شتاب افزایش می‌یابد اما مقاومت فیبوناچی در رادار

طلا (XAU/USD) هفته گذشته پس از تورم ژوئن ایالات متحده و داده های شاخص PPI که به سمت نزولی متعجب شد، به طور قابل توجهی جهش کرد و حدود 1.55 درصد افزایش یافت، اما شتاب بهبود آن شروع به کاهش کرده است، با کاهش قیمت ها و تلاش برای سرپا ماندن در دو دوره اخیر. جلسات تجاری

اگرچه تضعیف فشارهای قیمتی در ایالات متحده احتمال انقباض بیشتر از افزایش یک چهارم واحدی را که برای نشست جولای FOMC کاهش یافته است، کاهش داده است، بسیاری از معامله گران همچنان معتقدند که بانک مرکزی ایالات متحده باید اقدامات بیشتری برای بازگرداندن ثبات قیمت انجام دهد.

با توجه به انتظارات نرخ بهره در حالت نوسان، توجه به داده های دریافتی برای بینش در نقشه راه سیاست پولی مهم است. با این حال، یک نسخه کلیدی وجود دارد که ارزش دنبال کردن آن را در صبح روز سه شنبه دارد: خرده فروشی ژوئن در ایالات متحده.

بر اساس برآوردهای اجماع، فروش خرده فروشی در ماه گذشته 0.5 درصد رشد کرد، پس از رشد 0.3 درصدی در ماه می. مصرف خانوارها محرک اصلی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است، بنابراین قوت یا ضعف گزارش که می تواند نماینده ای برای هزینه ها باشد، سرنخ های مهمی در مورد رشد ارائه می دهد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله طلا

داده های ورودی ایالات متحده

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

اگر مصرف کننده ایالات متحده قوی بماند، احتمالاً فعالیت اقتصادی قوی تر از حد انتظار خواهد بود، وضعیتی که ممکن است پوششی برای فدرال رزرو برای تمدید کمپین عادی سازی خود ایجاد کند. این می‌تواند به معنای افزایش ۲۵ بشکه‌ای دیگر در ماه سپتامبر و افزایش نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تر باشد که یک ریسک کلیدی برای قیمت طلا است.

از سوی دیگر، اگر هزینه‌های مصرف‌کننده از نظر مادی کاهش یابد، طلا ممکن است فضای بیشتری داشته باشد و موانع کمتری برای از سرگیری احیای خود داشته باشد، زیرا این سناریو می‌تواند منجر به چشم‌انداز سیاست پولی کمتر جنگ طلبانه در ایالات متحده شود.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 2% 4% 3%
هفتگی -9٪ 13% -2٪

تحلیل فنی قیمت طلا

از منظر فنی، اگر طلا بتواند دوباره رشد خود را از سر بگیرد، مقاومت اولیه 1975 دلار به نظر می رسد. افزایش صعودی این سقف می تواند در را برای حرکت به سطح روانی 2000 دلار باز کند. در مقابل، اگر XAU/USD عقب‌نشینی اخیر خود را تمدید کند، اولین حمایتی که در نظر گرفته می‌شود روی 1895 دلار است، یعنی اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی رالی سپتامبر 2022/مه 2022. در نقاط ضعف بیشتر، تمرکز روی میانگین متحرک ساده 200 روزه نزدیک به 1872 دلار است.

نمودار فنی قیمت طلا

تصویری از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار فنی قیمت طلا با استفاده از TradingView تهیه شده است

منبع