سخنرانان فدرال رزرو و NFP گزارش می دهند که XAU از بازار سهام سرنخ می گیرد


طلا، XAU/USD، دلار آمریکا، S&P 500، فدرال رزرو، NFP، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • دور دیگری از Fedspeak شاهین، بازارها از جمله شمش را محتاط کرد
  • قیمت طلا در کنار حرکت های سهام که توسط شرط بندی های افزایش نرخ FOMC هدایت می شود، پیگیری می شود
  • XAU/USD در حمایت طولانی مدت به سطح مقاومت و SMA 50 روزه تبدیل شد

توصیه شده توسط توماس وست واتر

راهنمای طلایی Q4 جدید ما را بررسی کنید

قیمت طلا در روز چهارشنبه حدود 0.5 درصد کاهش یافت و روند صعودی هفته گذشته را متوقف کرد و فلز زرد را پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح از آوریل 2020 تقریباً 6 درصد افزایش داد. دلار آمریکا پناهگاه امن معامله گران اوراق قرضه به پایین آمدن بازدهی کمک کردند و بادی دیگر برای دارایی های بدون بهره اضافه کردند.

این روندها در روز چهارشنبه ضعیف شد. شاخص‌های سهام ایالات متحده، علی‌رغم تلاش‌های شجاعانه روزانه، روز را با زیان به پایان رساندند. شاخص S&P 500 با کاهش 0.2 درصدی بسته شد، در حالی که شاخص Nasdaq-100 کاهش 0.08 درصدی را ثبت کرد. و اگر افزایش قیمت نفت خام که بخش انرژی را تقویت می کرد، نبود، فروش بسیار بارزتر بود. بخش انرژی S&P 500 GICS 2.08 درصد رشد کرد. هشت بخش از یازده بخش شاخص منفی بودند.

در حال حاضر، قیمت طلا همبستگی خوبی با شاخص‌های سهام ایالات متحده دارد، که عمدتاً به هوس افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بستگی دارد. با این حال، معامله گران XAU ممکن است بخواهند از S&P 500، همانطور که ماه گذشته پیشنهاد دادم، نشانه های خود را بگیرند. سهام آسیا و اقیانوسیه، خارج از چین، روند نزولی یک شبه را کاهش می دهند. این به XAU کمی افزایش می دهد زیرا قیمت ها کمی بالاتر از 1720 معامله می شوند.

بازارهای سهام ممکن است بخار زیادی نداشته باشند. مری دالی، رئیس فدرال رزرو، در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ در پاسخ به این سوال که آیا فدرال رزرو مسیر نرخ خود را تغییر می دهد، اظهار داشت: “ما مصمم هستیم که نرخ بهره را به مناطق محدودکننده افزایش دهیم…”. اظهارات خانم دالی که یکی از اعضای مرسوم‌تر است، به عنوان یک هشدار جدی برای معامله‌گرانی است که به نظر می‌رسند با پریدن اسلحه در نشانه‌های کاهش، سرگیجه دارند.

بر اساس معاملات آتی صندوق های فدرال، این امر معامله گران نرخ را از قیمت گذاری در محور، احتمالاً در ماه می، متوقف نمی کند. مبادلات یک شبه شاخص حتی سخاوتمندانه تر هستند و در یک شانس کوچک برای کاهش تا مارس آینده قیمت گذاری می شوند. گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده که قرار است روز جمعه منتشر شود، می‌تواند این شرط‌بندی‌ها را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد و سخنرانان فدرال رزرو، Mester و Kashkari قرار است روز پنجشنبه سخنرانی کنند. گفته می شود، ممکن است 48 ساعت آینده برای بازارها، از جمله قیمت طلا، نوسان باشد.

توصیه شده توسط توماس وست واتر

نحوه معامله طلا

چشم انداز فنی طلا

قیمت‌ها در میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) متوقف شده‌اند و سطح حمایت از آوریل 2021 به مقاومت تبدیل شده است. هدف عقب‌نشینی، حمایتی است که در حدود سطح 1680 قرار می‌گیرد، قبل از اینکه قیمت‌ها به پایین‌ترین حد سپتامبر برسد. از طرف دیگر، یک شکست بالاتر، اوج آگوست در 1807 را مورد توجه قرار می دهد. نوسانگر MACD حرکت مثبتی را نشان می دهد که به سمت خط مرکزی خود بالاتر می رود.

نمودار روزانه XAU/USD

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع