روانشناسی سفته بازی در بازار فارکس


سفته بازی در بازار فارکس

فارکس speculation نام بازی در معاملات است. هر معامله‌گری، در نقطه‌ای دیگر، باید روی «خرید» یا «فروش» کلیک کند و بر اساس تحلیل‌های خود به یک موقعیت متعهد شود، حتی اگر تضمینی برای موفقیت وجود نداشته باشد. متأسفانه برای معامله گران، بازار می تواند دیدگاه بسیار متفاوتی از بازار داشته باشد و این می تواند لحظه ای از درون نگری جدی را به همراه داشته باشد.

این مقاله به دنبال بررسی برخی از این سؤالات سخت است و موارد زیر را بررسی می کند:

  • سفته بازی در بازار ارز چیست؟
  • چه اتفاقی می افتد وقتی همه چیز اشتباه می شود؟
  • 4 نکته برتر برای حدس و گمان مانند یک معامله گر موفق

سفته بازی در بازار فارکس چیست؟

سفته بازی در بازار ارز شامل خرید و فروش ارز با نگاه سودآوری به دلیل عدم قطعیت موجود به آن حدس و گمان می گویند زیرا هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید که آیا بازار صعودی خواهد کرد یا نزولی. معامله گران احتمال هر یک از سناریوها را قبل از انجام معامله ارزیابی می کنند.

چه اتفاقی می افتد وقتی همه چیز اشتباه می شود؟

بعد از اینکه الف را توسعه دادید استراتژی معاملاتی تمرکز حول حدس و گمان فارکس و یادگیری اصول اولیه بازار – شما ابزارهای زیادی برای موفقیت در اختیار دارید. و زمانی که این موفقیت به دست نیامد، سوالات متعددی می توانند در ذهن شما بچرخند.

“آیا استراتژی درستی را معامله می کنم؟”، “آیا من واقعاً می دانم دارم چه کار می کنم؟”

این سؤالات/تردیدها منحصر به فرد نیستند. اکثر معامله گران در برخی از مراحل این افکار را دارند و یاد گرفته اند که چگونه بر آنها غلبه کنند. بیایید مستقیماً به این سؤالات بپردازیم:

1) آیا من استراتژی درستی را معامله می کنم؟

بسیاری از معامله گران این را زود متوجه نمی شوند – شرایط بازار در طول زمان تغییر می کند. به‌عنوان یک سفته‌باز ارز، می‌توانید هفته‌ها را صرف تجزیه و تحلیل یک بازار خاص کنید که در آن زمان با استراتژی شما مطابقت دارد، اما این احتمالاً تغییر می‌کند و زمانی که تغییر کرد به نظر می‌رسد که هیچ چیز به نفع شما نیست.

یک مثال کامل از این را می توان در هنگام مقایسه مشاهده کرد یورو/دلار آمریکا در سال 2017 به همان جفت ارز در نیمه اول سال 2019.

در سال 2017، EUR/USD بود یک روند صعودی قوی برای اکثر سال. بک تست کردن استراتژی های معاملاتی روند به طور طبیعی نتایج جذابی را به همراه خواهد داشت و هر معامله گر منطقی به دنبال اجرای چنین استراتژی است.

سفته‌بازی ارز EUR/USD روند صعودی 2017

تصویر بسیار متفاوتی را می توان در زیر مشاهده کرد زیرا EUR/USD در شش ماه اول سال 2019 به صورت جانبی معامله می شود و کار را برای معامله گران روند جدید دشوار می کند. قرمز میانگین متحرک 200 روزه به این نکته کمک می کند زیرا قیمت را بارها کاهش می دهد و سیگنال واضحی ارائه نمی دهد.

حدس و گمان فارکس در EUR/USD 2019

معامله گران باید زمانی را به تجزیه و تحلیل اینکه آیا شرایط بازار تغییر کرده است یا خیر اختصاص دهند. این احتمال وجود دارد که استراتژی معاملاتی خوب باشد اما بازار دیگر ویژگی هایی را که در وهله اول شما را به سمت آن کشانده بود نشان نمی دهد.

2) آیا من واقعاً می دانم که دارم چه کار می کنم؟

“شکست: اولین تلاش در یادگیری”ناشناس

پاسخ به این سوال دشوار است زیرا به دانش و آمادگی هر معامله گر بستگی دارد. از آنجایی که نمی توان به این سوال پاسخ داد، بهترین کار بعدی این است که به اشتباهات دیگران نگاه کنید، از آن درس بگیرید و از انجام آن اجتناب کنید. اشتباهات معاملاتی.

در DailyFX ما بیش از 30 میلیون معامله زنده IG را بررسی کردیم تا اشتباه شماره یک معامله گران را کشف کنیم. ویژگی های معامله گران موفق گزارش. درک اینکه کجا همه چیز اشتباه می شود و انجام تنظیمات لازم اولین قدم برای تجارت مانند حرفه ای ها است.

4 نکته برای حدس و گمان مانند یک معامله گر موفق و بازگشت به مسیر

1) اجازه ندهید ریسک رفتار شما را تغییر دهد

بزرگترین مانع روانی برای معامله گران، درک ضرر (و مفهوم باخت) است. برای معامله گران، درد بسته شدن یک معامله و دریافت ضرر بیشتر از هیجان تحقق یک معامله برنده با بزرگی برابر است.

معامله گران برتر صدا را اعمال می کنند مدیریت ریسک اول از همه. معامله‌گران می‌توانند دو سوم کل معاملات خود را برنده شوند و همچنان در صورت عدم استفاده، حساب را منفجر کنند. متوقف می شود. یک پیامد طبیعی این است که معامله‌گران اجازه می‌دهند موقعیت‌های از دست رفته اجرا شوند، در حالی که به محض مثبت شدن یک موقعیت، سود می‌برند. ضررها بیشتر از برندگان است و این هرگز نباید اتفاق بیفتد.

یک راه برای احساسات خود را مدیریت کنید این است که یک توقف انتهایی را اجرا کنید یا زمانی که بازار به نفع شما حرکت می کند، استاپ موجود خود را به صورت دستی جابجا کنید. به این ترتیب، معامله گران می توانند با دانستن اینکه در حال شکست هستند و هر حرکت بیشتر به نفع شما کاملاً منفعت است، آرامش پیدا کنند.

سفته بازی با استفاده از استاپ

قبل از انجام معامله، بدانید که آمادگی پذیرش چه سطحی از ریسک را دارید و مطمئن شوید که نسبت ریسک به پاداش حداقل 1:1 است.

2) هر روز یک ذهنیت مثبت را به نمودارها بیاورید

از آنجایی که در این بازی گمانه زنی فارکس به ناچار ضرر خواهید کرد، مهم است که این ضررها را از تغییر چارچوب ذهنی خود رد کنید.

معامله گران اغلب ناامید شدن را تجربه می کنند و این می تواند بسیار دلسرد کننده باشد. در نتیجه آنها میانبرهایی را برای تحلیل خود انتخاب می کنند یا رویکرد خود را زیر سوال می برند. این هرگز به خوبی ختم نمی شود.

کلید حفظ ذهنیت مثبت در معاملات این است که به زیان ها به همان شیوه ای نگاه کنید که صاحب کسب و کار به هزینه ها نگاه می کند. صرفاً به عنوان هزینه انجام تجارت. زیرا هنگامی که یاد گرفتید به درستی ببازید، و بعد از اینکه یاد گرفتید این ضررها را در محدوده تصویر بزرگتر نگه دارید – به بزرگترین جنبه های آن پرداخته اید. روانشناسی تجارت.

3) تعادل ظریف بین را برقرار کنید ترس و طمع

این دو درایو می توانند تأثیر زیادی در نحوه زندگی ما داشته باشند. و نه فقط در تجارت. هنگام معامله، ترس و طمع می توانند بسیار مضر باشند، زیرا می توانند قضاوت شما را مختل کنند و منجر به تصمیمات بد شوند.

بیشتر انسانها وقتی موقعیتی باخت داشته باشند، حریص خواهند شد. اگر فقط قیمت بتواند به سطح اولیه خود بازگردد، مایل به حفظ آن هستند. و هنگامی که در یک موقعیت برنده قرار می گیرند، بیشتر انسان ها شروع به ترسیدن می کنند.

معامله گران باید به دنبال معکوس کردن این درایوها و حریص بودن زمانی باشند که درستی آنها ثابت شد. اگر ترس دارید، می توانید از نقطه سربه سر برای کمک به کاهش این نگرانی استفاده کنید که خطر اولیه شما همچنان در معرض خطر است.

4) اجازه ندهید اعتماد به نفس شما را از بین ببرد

پس از کنار هم قرار دادن مجموعه ای از موفقیت ها، این طبیعت انسان است که در مورد معاملات شما اعتماد به نفس ایجاد کند و این می تواند چیز خوبی باشد.

اما هنگامی که یک معامله گر وارد قلمرو «با اعتماد به نفس بیش از حد» شود، عادات مخاطره آمیز ممکن است به رویکرد آنها نفوذ کند، که هیچ آسیبی به اندازه تمایل به تغییر قوانین معاملاتی خود صرفاً به این دلیل که احساس می کنند موفقیت آمیز خواهد بود، نیست.

بنابراین، معامله گران باید همیشه به دنبال ایجاد تعادل ظریف بین ترس یا ترس و اعتماد به نفس بیش از حد باشند.

خواندن بیشتر برای بهبود تجارت فارکس شما

منبع