رشد فدرال رزرو با کاهش تورم ایالات متحده، افزایش S&P500


نکات کلیدی CPI ایالات متحده:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

اکنون پیش بینی سه ماهه سوم خود را در مورد دلار آمریکا دریافت کنید

تورم کل آمریکا در ماه ژوئن به 3% کاهش یافت که از برآوردهای 3.1% سبقت گرفت، در حالی که CPI اصلی سالانه سالانه که برای فدرال رزرو مشکل ساز بود نیز پیش بینی 5% را پشت سر گذاشت. تیتر تورم سالانه کمترین میزان از مارس 2021 است و 12 ماه متوالی کاهش یافته است. CPI اصلی که اخیرا ثابت شده بود به 4.8٪ کاهش یافت که پایین ترین رقم از اکتبر 2021 بود.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

بیشترین سهم در کاهش این رقم به دلیل کاهش 16.7 درصدی هزینه های انرژی در مقایسه با -11.7 درصد در ماه مه است که قیمت ها برای نفت کوره 36.6 درصد، بنزین 26.5 درصد و خدمات گاز شهری 18.6 درصد کاهش یافته است. قیمت مواد غذایی نقطه دردناک دیگری برای فدرال رزرو بود، اما امروز شگفتی دیگری ایجاد کرد زیرا قیمت ها 5.7 درصد افزایش یافت، کمتر از 6.7 درصد چاپ در ماه می.

image2.png

منبع: اداره آمار کار ایالات متحده

نشست ژوئیه FOMC و چشم انداز رو به جلو

بازارهای نشست جولای FOMC با احتمال 88 درصدی افزایش 25 واحدی در ثانیه قیمت‌گذاری کردند و فدرال رزرو تحت تأثیر چاپ امروزی CPI بعید است. بازارهای کار ایالات متحده حتی با کاهش جزئی چاپ NFP در هفته گذشته، همراه با روند افزایشی کارگران پاره وقت نسبت به کارگران دائمی، همچنان انعطاف پذیری خود را نشان می دهند.

سیاستگذاران فدرال رزرو این هفته موضع جنگ طلبانه خود را تکرار کردند و بسیاری احساس کردند که ادامه مسیر پیاده روی مناسب است. ما شاهد نشانه‌هایی از اختلاف نظر بین اعضای فدرال رزرو در دقایق ژوئن FOMC در مسیر بهینه رو به جلو بودیم، با این حال من همچنان انتظار دارم که فدرال رزرو در ماه جولای نرخ بهره را افزایش دهد. اگر بخواهیم غافلگیری را ببینیم، من معتقدم که می تواند به اندازه افزایش با احتمال افزایش 10-15bps باشد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

واکنش بازار

نمودار روزانه S و P 500

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه شاهد سقوط شاخص دلار بود که دارایی های ریسکی از جهش برخوردار بودند. SP500 بلافاصله پس از آن حدود 25 امتیاز کسب کرد. نگاه کردن به تصویر بزرگتر و SP500 نشانه هایی را نشان می دهد که ما می توانیم در اوایل ژوئن با یک الگوی دوباله بالقوه درگیر اصلاح نزولی باشیم. با این حال، چنین حرکتی محقق نشد و اکنون به نظر می رسد این الگو با شکست صعودی از اوج های قبلی بی ربط ساخته شده است. با وجود اینکه سطح روانشناختی 4500 مقاومت کلیدی در پیش رو دارد که می تواند یک مهره سخت باشد.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع